MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Koncert Pasyjny w Pałacu Staniszów

Wiadomości: Region
Czwartek, 26 marca 2015, 7:37
Aktualizacja: 14:51
Autor: Manu
Fot. Organizator
W Wielki Piątek (3.04) o godz. 18.00 w Sali Balowej Pałacu Staniszów, w ramach Festiwalu Muzykalia Staniszowskie, odbędzie się Koncert Pasyjny w wykonaniu Anny Patrys – sopran dramatyczny. Przy fortepianie zasiądzie Róża Wysocka. Gościnnie zaśpiewa także Klaudiusz Leśniak – baryton. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Forum Staniszów oraz Hotel Pałac Staniszów. Cena biletu: 30 zł. Bliższe informacje – tel. 75–755–84–45, e–mail: fundacja@palacstaniszow.pl. Ilość miejsc ograniczona.

W programie koncertu odbiorcy będą mogli usłyszeć utwory: Luigi Boccheriniego (Aria “Stabat Mater” ze “Stabat Mater”), Gioachino Rossiniego (“Inflamatus” ze “Stabat Mater”, “Fac ut portem Christi mortem” ze “Stabat Mater”), Franza Schuberta (“Bei des Mittlers Kreuze standen“ ze “Stabat Mater“), Antonio Vivaldiego (“Cujus animam” ze “Stabat Mater”), Josepha Haydna (“Quis non posset” ze “Stabat Mater”), Antonína Dvořáka („Inflamatus et accensus” ze “Stabat Mater”, „Hostias. In memoria eterna” z “Requiem”), Johannesa Brahmsa (“Ihr habt nun Traurigkeit'” z “Ein Deutsches Requiem”), Giuseppe Verdiego (“Liber scriptus” z “Messa da Requiem”) czy Zbigniewa Preisnera (“Lacrimosa” z “Requiem”).

Występ ten ukaże kompozycje polskiego kompozytowa w kontekście twórczych interpretacji wielowiekowego dziedzictwa kultury europejskiej, będzie też popularyzował najwybitniejsze dokonania muzyczne.

Pochodząca z Jeleniej Góry Anna Patrys, wybitna jeleniogórska sopranistka, jest interpretatorką muzyki współczesnej oraz śpiewaczką oratoryjno-kantatowa, laureatką Universal Music Award oraz Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Wokalnego, zwyciężczynią jednego z najbardziej prestiżowych konkursów wokalnych Elisabeth Connell Prize w Australii i jedyną Polką, która zdobyła Grand Prix konkursu im. Elizabeth Connell w Sydney. Artystka także podbiła serca telewidzów i jurorów w czwartym odcinku popularnego show “Mam Talent!”. Anna Patrys to jedna z najwybitniejszych śpiewaczek barokowych w Polsce. Dysponuje rozległą 3,5 oktawową skalą głosu, niezwykłą biegłością, znakomitą techniką wokalną oraz unikalną ciemną barwą.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerzy: SOPP Polska Sp. zo.o.; Dräxlmaier Group; GMT guss+maschinenteile GMBH; Jelenia Plast, Dr. Schneider i Gmina Podgórzyn.

Róża Wysocka to absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie fortepianu Włodzimierza Obidowicza. Jest solistką i akompaniatorem. Współpracuje na stale z Orkiestrą Dolnośląska, wykonując partie fortepianu, celesty i klawesynu oraz z wieloma zespołami kameralnymi, koncertującymi na terenie kraju i za granicą. Przez długi czas współpracowała jako pianistka z Liniami Morskimi “Carnival Cruise Line” oraz “Fred Olsen Cruise Line” w Stanach Zjednoczonych i Europie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Galeria na... płocie

Koncert na cztery ręce

Teraz mazur z "Halki"  

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~ 26-03-2015 8:11
Sper!!!! Na 100% pojedziemy!!
~johan 26-03-2015 11:40
uważam że 30 złotych to zdecydowanie za dużo ....wolę iść na Termy za te pieniądze :)
~do 11:40 26-03-2015 13:59
Idź nawet na grzyby,jak ci nie pasuje i przestań się żalić .A tak poza tym to świetnie że są ludzie którzy przywrócili doi życia te okoliczne zamczyska i pałace popadające w ruinę jeszcze do niedawna.chwała im za to.
~johan 26-03-2015 19:01
Szkoda, że nie ma jeszcze grzybów ale wymyślę coś innego bo na żenadę nie mam ochoty :))))
~as 26-03-2015 19:58
do john...ale grzyby trzeba umieć rozróżniać, jeszcze byś sobie nie poradził...może jednak lepiej termy , ale weź opiekuna... :)
~kaprys 26-03-2015 22:07
Panny Kaprys to ostatnio wszędzie pełno. Skoro taka z niej "wybitna" wokalistka, to dlaczego występuje w takiej dziurze jak Jelenia Góra (którą zresztą obrzuca błotem przy każdej okazji), a nie na renomowanych światowych scenach? Może taka właśnie z niej gwiazda, zwyczajnie przereklamowana gwiazdeczka, bez grama kultury. Poczytajcie tę dyskusję, gdzie sama panna Kaprys doskonale pokazała swoją kulturę: http://www.jelonka.com/news,single,init,article,52723
~johan 27-03-2015 12:49
popieram Kaprys :)
~bach 27-03-2015 19:09
Niedawno wygrała jeden konkurs (wcale nie prestiżowy), a już jest "jedna z najwybitniejszych śpiewaczek barokowych w Polsce". Za chwilę będzie najwybitniejsza na świecie. Ta pani dobra jest głównie w wypisywaniu pochwalnych peanów pod swoim adresem na rozmaitych forach.
~ 27-03-2015 19:44
Pani Patrys najlepiej wychodzi obrażanie wszystkich wokół siebie. Wstydzę się że taka osoba reprezentuje Jelenią Górę.
~... 4-04-2015 14:03
Jesteście nienormalni. Koncert był przepiękny, wystarczyło się wybrać zamiast siedzieć przed komputerami i wylewać żółć. Pani Anna śpiewa tak,że dech zapiera, oby jak najczęściej można było słuchać jej na żywo.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Emocje filmowe w Lwówku Śląskim

Zaczytaj się z Jelonką.com

Tak nie wolno parkować!

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
254
Tak
47%
Nie
41%
Nie wiem
12%