MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Koncert organowy Marcina Armańskiego w Kościele Zbawiciela

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 30 lipca 2011, 8:43
Aktualizacja: 11:08
Autor: Accipiter
Fot. Archiwum
W niedzielę (31 lipca) w Kościele Zbawiciela kolejna odsłona Cieplickich Koncertów Organowych. Przed publicznością wystąpi sam kierownik artystyczny Marcin Armański.

Niezwykły talent tego kantora ewangelickiego Kościoła Pokoju p.w. Trójcy Świętej w Świdnicy i wrocławskiego kościoła ewangelicko-reformowanego oraz nauczyciela gry na organach wałbrzyskiego Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki i w świdnickiej Państwowej Szkole Muzycznej stanowi gwarancję wieczoru pełnego artystycznych wrażeń.

Marcin Armański gra na organach, klawesynie i fisharmonii. Koncertuje jako solista i kameralista w kraju i za granicą. Ten absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (2002-09 - 2007-07) w klasie organów prof. Juliana Gembalskiego i Marka Pilch, pochodzi z Kielc, gdzie rozpoczął naukę gry na organach rozpoczął pod kierunkiem ks. Zbigniewa Rogali i ukończył Państwową Szkołę Muzyczną im. Ludomira Różyckiego w klasie fortepianu. Uczęszczał do Salezjańskiego Liceum Muzycznego w Lutomiersku w klasie organów Michała Olszewskiego (1998-2002).

Jest laureatem trzeciej nagrody w Konkursie Muzyki Organowej w Rumii (2000) i dwóch nagród za kompozycje na organy w Legnicy (2001). W 2007 roku nagrał płytę na organy Ewangelickiego Instytutu Muzyki Sakralnej we Wrocławiu będącą pierwszą częścią serii „Schlesische Orgellandschaft”.

Repertuar koncertu: Johann Sebastian Bach – Concerto C-dur BWV 595, Jesu Bleibet Meine Freude BWV 147, Fuga Gigue BWV 577, César Franck - Prière cis-moll op. 20, Josef Gabriel Rheinberger – Cantilena z Sonaty 11, John Stanley – Voluntary VIII a-moll.

Koncert organowy Marcina Armańskiego w niedzielę o godz. 19.15 w Kościele Zbawiciela przy pl. Piastowskim 18. Wstęp wolny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Zaczytaj się z Jelonką.com

Komentarze (22) Dodaj komentarz

~Rudebwoy_JG 30-07-2011 9:47
Ale kogo to obchodzi?? Szanowna Redakcjo młodzież jeleniogórska nie chce słuchać muzyki organowej, cerkiewnej itp. Mamy ochotę na koncerty open air ale takie z prawdziwego zdarzenia a nie gość który gra na organach, bądźcie poważni...
kazimierzp 30-07-2011 10:01
Zdziwiłbyś się jak wiele młodych osób takie koncerty interesują! Czasami mówi się, że wynika to ze szlachetnego snobizmu. Ty widać ich nie reprezentujesz! Proponowałbym spróbować posłuchania takiej muzyki, zdziwiłbyś się jak potrafi ona wciągać, zwłaszcza w pięknym wnętrzu barokowego kościoła.
~Zorex 30-07-2011 10:05
Rudebwoy jeśli nie doceniasz tej muzyki to zamknij się, a nie wypisujesz tu swoje żale, to nie od gazety zależny co jest w Jeleniej a co nie ma. Widać nie rozumiesz kunsztu wykonawcy ani trudności w graniu takich utworów. A kulturę szerzyć należy wiec nie miej tu pretensji do gazety że publikuje informacje dla Ciebie nie przydatne (Ona działa dla całego społeczeństwa)
~ada 30-07-2011 10:09
Nieprawda! Młodzież także chodzi na koncerty muzyki klasycznej, nie pisz w swoim, prymitywa - imieniu. Żeby odróżnić dobro - od lipy, trzeba zapoznać wszystkie możliwości. To jest muzyka nie przemijająca, pozytywnie oddziałująca na psychikę człowieka. Ale to pewnie zrozumiesz i docenisz (oby...) -nieco później!...
~ 30-07-2011 10:28
Z młodzieży to chodzą tylko dzieci ze szkół muzycznych, bo muszą. Takie wymagania stawiane są przez te szkoły.
~xyz 30-07-2011 10:58
Jak nie chcesz isc to nie idź,ale nie wypowiadaj się za wszystkich-ciemny trepie. W mieście mają prawo dziać się rózne imprezy,i na szczęście nie ty decydujesz jakie,i kto na nie ma iść. A MArcin Armański to naprawde dobry organista,sam chetnie bym się wybrał gdybym nie pracował w tym czasie.
~Wa-nin 30-07-2011 11:05
Świetnie, że umieściliście ten wpis. Kończy się nieudany festiwal w Świdnicy, a zatem z radością podjadę.
~kopek_jg 30-07-2011 12:45
Drogi Rudebwoy_JG - mam 17 lat i poważnie rozważam pójście na koncert. Muzykę organową uwielbiam, chociaż na co dzień słucham m.in. Lady Gagi, Nightwisha i Adele. A szkoły muzycznej nie zaszczyciłem obecnością od dawna :) Więc bądź spokojny - młodzież interesują takie koncerty, a w dużej mierze jest to młodzież, która potem lata na wszelkiej maści Open'ery
Piipi Jelonkowa 30-07-2011 15:30
..do - [~Kopek_jg] .. *ten Rudebwoy to chyba nagrzeszył i boi się ..wejść do kościoła ! ~FAJNIE ! .. że potrafisz usłyszec echo muzyki,która na sklepieniu kościoła odbija się .. jak od zwierciadła !
~zyx 30-07-2011 21:58
Brawo ~`Kopek_jg. Jak zwykle wielka klasa, kultura osobista i szacunek dla oponenta. Pozdrawiam.
~jelgór 30-07-2011 23:58
do pipi: grzechy nie obowiązują wiec i nie przerażają, bo to kościół reformacji, wszyscy z góry są zbawieni i szlus:) może to pomoże niektórym w dotarciu na koncert i słuchaniu muzyki bez mo...lno-etycznego tła?
rymcycymcy 31-07-2011 0:57
Zawsze chciałem się nauczyć grać na ...organach ! :) ...ale jak się już dopadłem, to kończyło się jak zwykle ! ;))
~Do ~ 31-07-2011 9:32
~jelgór; "wszyscy z góry są zbawieni" - powiadasz? Oj, żebyś się Chłopcze nie zdziwił. Pragnienie Boga, aby wszyscy ludzie zostali zbawieni oznacza, że nikogo nie skazał z góry na potępienie, ani o nikim nie powiedział, że będzie zbawiony. I człowiek bywa usprawiedliwiony z uczynków, a nie jedynie z wiary. To fakt, że zbawienie jest jedynie przez wiarę i wiarę wyłącznie w Jezusa Chrystusa. A wiara w Jezusa Chrystusa jest poprzedzona i kontynuowana przez pokutę … odwrócenie się od grzechu, nienawiść do rzeczy, których Bóg nienawidzi i miłość do rzeczy, które Bóg kocha. Pozdrawiam! Miłej niedzieli!
Piipi Jelonkowa 31-07-2011 10:34
..do - [~Autora postu z godz.09:32] .. napisałeś/napisałaś tak tajemniczo: ..to dlaczego ludzie zjadają zwierzęta,które Bóg kocha !
~Rudebwoy_JG 31-07-2011 12:18
Sprostowanie: Moim Komentarzem nie chciałem urazić melomanów, ale zwrócić uwagę na problem taki, że nikt z miasta nie bierze przykładu z rządzących np. Wrocławiem i wypina tyłek na ludzi młodych, którzy potrzebują mieć swoje własne centrum kultury takie, jakie chcą, a nie takie jakie narzuca się im odgórnie. Pozdrawiam włodarzy Lwówka Śląskiego i doceniam ich wysiłek w organizacji wielu imprez z których mogą być dumni... JELENIA TO DZIURA ZABITA DECHAMI
~jelgór 31-07-2011 12:25
do do~: w kościele ewangelicko-augsburskim nie ma tak opresyjnej koncepcji grzechu jak w katolicyzmie: o ile dobre uczynki są w cenie, a złe świadczą o zepsuciu, to zbawienie i tak jest pewne niezależnie od uczynków dzięki wierze człowieka i łasce boga; w ten sposób kosciół bardziej niż katolicki otwiera sie na grzeszników bez stygmatyzowania ich i bez formalnych procedur ekskulpacyjnych (jak dawniejsze odpusty)
~Do ~ 31-07-2011 13:09
~jelgór; Bo dobrzy ludzie idą do piekła, a odkupieni do nieba. No i warto to skonfrontować u źródła. Wziąć do ręki Biblię i dokładnie zbadać, kto mówi prawdę. A On nie będzie pytał, do którego kościoła Pan o ksywie "jelgór" chodził? Co prawda Marcin Luter zerwał z kościołem katolickim, był prześladowany, coś tam ciekawego odkrył z Nowego Testamentu, ale np. nie darzył Żydów sympatią. Pod tym względem miał poglądy identyczne, jak katolicy (antysemityzm). Tak więc nie wiem, czy spotkam tego człowieka w niebie.
~Do ~ 31-07-2011 13:26
~jelgór; A tak serio, to ostatnie swe zdanie napisałem prowokacyjnie wg Pańskiej teorii. Jednak apostoł Paweł w Liście do Rzymian 3, 28 napisał, że człowiek bywa usprawiedliwiony przez wiarę, niezależnie od uczynków zakonu. Tak więc na podstawie m.in. Bożej obietnicy tego Słowa miejsce Marcina Lutra powinno być w niebie.
Piipi Jelonkowa 31-07-2011 16:07
..do - [~Autotora postu z godz.08:32] ~C.d. .. Jezus jest również niesprawiedliwy ! .. bo gdy się narodził to do stajenki przybyły również zwierzęta i nawet "bydlęta klękają" przed Jego żłobkiem narodzin,aby Odkupiciela przywitac ! .. .. gdy Jezus był już dorosły to zapomniał o zwierzętach .. które Go również podziwiały iwydał je w ręce człowieka ! .. taka to jest wdzięcznośc Boża ! ~SMUTNE...
~zdegustowana 31-07-2011 16:48
pipi znajdź dobrego lekarza. albo przestań już wciągać nosem ten cukier.
Piipi Jelonkowa 31-07-2011 20:47
~C.d .. a pamiętasz Chrzest Jezusa ? .. bo wtedy Jan Chrzciciel zobczył i powiedział: - "Ujrzałem Ducha,który zstępował z Nieba jak .. GOŁĘBICA i spoczął nad Nim " .. i równiez jest .."BARANEK ..Boży,który gładzi grzechy świata" !! ~OJ ! .. ludzie,jak możecie ! .. zjadac takie boże zwierzątka ???
~ZNAWCA 26-07-2012 19:57
POLECAM GORĄCO TEN KONCERT !!!!!!!! Nie pożałujecie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sala Krzywa w Zamku Książ odzyskuje dawny blask

Czyżby Andrzej Duda?

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Friedrich Iwan – malarz, grafik, pejzażysta…

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
714
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
13%