MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Koncert na głos, gitarę, obraz i serce

Wiadomości: REGION
Poniedziałek, 19 kwietnia 2010, 8:47
Aktualizacja: 23:15
Autor: TEJO
Fot. Organizatorzy
Dwoje zwyczajnych ludzi, którzy posiadają rozwiniętą zdolność do odczuwania emocji w życiu codziennym. Nawiązana przez nich znajomość stała się klasycznym potwierdzeniem porzekadła, że nic w życiu nie dzieje się przez przypadek.

Katarzyna Maczel i Bartłomiej Drak, bo o nich mowa, spotkali się w listopadzie 2009 roku, aby wspólnie wykonać sesję zdjęciową, która w zamierzeniu miała łączyć technikę malowania ciała (tzw. body painting) z wyrażaniem ekspresji przez fotografowaną postać. Rezultaty pracy nad plastycznymi zdjęciami okazały się na tyle ciekawe, że postanowili kontynuować swoje działania, poszerzając je o kolejne sesje studyjne.

Podczas pracy okazało się, że we wspomnianych osobach drzemią także inne talenty. Fotograf okazał się gitarzystą, a modelka – śpiewającą aktorką. I tak zawiązał się muzyczny duet. Początkowo opierał swój repertuar na istniejących utworach jazzowych. Później powstały nowe autorskie formy muzyczne, do których muzykę napisał Bartłomiej Drak, a teksty – Paweł Matyja.

Sami autorzy podkreślają, że utwory stanowią specyficzny dialog pomiędzy dwoma płaszczyznami energetycznymi. To rozmowa głosu z dźwiękami gitary, a wszystko w akompaniamencie bicia serca. Tak powstał Uncommon Project i propozycja koncertu z pokazem multimedialnym. Całość projektu łączy w sobie trzy formy wyrazu: muzykę, fotografię oraz zalążki teatru, które w przyszłości pomysłodawcy zamierzają rozbudować.

Koncert odbędzie się 24 kwietnia 2010 (sobota) o godzinie 18:00, w Gminnym Ośrodku Kultury w Mysłakowicach.

Ogłoszenia

Czytaj również

KSWiK spotka się z Karpaczem w sądzie?

O wolności w BWA

Młodzi jazzmani wystąpili w Muflonie

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 20-04-2010 5:13
poszedłbym,ale też gram......

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Piękne święto tańca

Za nami Noc Muzeów z Moniuszką w roli głównej

Jazzowa „Nieśmiertelna cebula” zagra w „Muflonie”

Enej zainaugurował „Wiosnę Cieplicką”  

Dużo serca i ciepła w schronisku dla zwierząt

Sonda

Wg. rządu najlepiej zarabiający mają finasować 500+ dla osób niepełnosprawnych. Czy to jest słuszne?

Oddanych
głosów
63
Tak
32%
Nie
65%
Nie mam zdania
3%