MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Koncert muzyki poważnej w Bukowcu

Wiadomości: Region
Niedziela, 17 września 2017, 13:03
Aktualizacja: 13:04
Autor: Joanna
Fot. Joanna
Wczoraj (16.09) rozpoczął się festiwal pt. „Jesień ze sztuką w Bukowcu”. Bogata oferta wydarzeń kulturalnych na bardzo wysokim poziomie sprawia, że Bukowiec odzyskuje swoją dawną pozycję i przyciąga mnóstwo turystów.

Wczoraj odbyło się oficjalne otwarcie festiwalu. Dużym zainteresowaniem cieszył się koncert Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia pod dyrekcją Agnieszki Duczmal, który odbył się o godzinie 17.00.

Od soboty wrześniowe weekendy w Bukowcu będą przepełnione rożnymi wydarzeniami o charakterze kulturalnym, związanymi z literaturą, muzyką czy fotografią. Organizatorom zależy na popularyzacji dziedzictwa historycznego i kulturowego Kotliny Jeleniogórskiej.

Podczas wczorajszego koncertu, który odbył się w Artystycznej Stodole, zagrała Orkiestra Kameralna Polskiego Radia „Amadeus” pod dyrekcją Agnieszki Duczmal. Agnieszka Duczmal to najwybitniejsza polska dyrygentka i jedna z najbardziej uznawanych dyrygentek na świecie. W 1982 roku otrzymała zaszczytny tytuł „La Donna del Mondo” - „Kobiety Świata” przyznany przez Międzynarodowe Centrum Kultury Saint Vincent w Rzymie.

Agnieszka Duczmal przekazała batutę swojej córce Annie Duczmal – Mróz, która od 2004 roku jest drugim dyrygentem Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia. Obie kobiety prowadzą orkiestrę już od kilku lat. Na koncercie pojawiło się mnóstwo osób z okolic i turystów.

Przy okazji można było obejrzeć prace malarskie Agaty Szmigrodzkiej Natomiast w pałacowych korytarzach dostępna była i jest jeszcze dzisiaj ekspozycja fotograficzna pt. „180 rocznica osiedlenia się Tyrolczyków w Kotlinie Jeleniogórskiej”. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kolejny seans w Lwówku Śląskim

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Przetarg na kolejną stację

Zaczytaj się z Jelonką.com

Czyżby Andrzej Duda?

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Letnie Koncerty Organowe w Krzeszowie

JBO: Ogrodzenie boiska w Parku Norweskim

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
624
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
13%