MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 13 sierpnia
im. Diany, Heleny

Koncert młodych wokalistów w Przystani Twórczej

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 13 marca 2019, 11:14
Aktualizacja: Piątek, 15 marca 2019, 6:06
Autor: Przystań Twórcza
Fot. Przystań Twórcza
Przystań Twórcza – Cieplickie Centrum Kultury zaprasza na wspaniały koncert, podsumowujący warsztaty dla młodych wokalistów, którzy na scenie zaprezentują swoje niepowtarzalne talenty w utworach z lat 80 i 90 już w najbliższą niedzielę (17 marca) o godz. 17.00 w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury w Jeleniej Górze. Wstęp wolny.

Podczas imprezy wystąpią utalentowani uczestnicy warsztatów dla młodych wokalistów z projektu 30. Ro(c)k bez kurtyny.

Sam projekt to szereg imprez kulturalnych na terenie pogranicza miast: Jablonca nad Nysą i Jeleniej Góry, organizowanych w związku z 30 rocznicą upadku komunizmu, które będą obchodzić oba państwa.

Przystań Twórcza wraz z młodzieżą poprzez koncert próbują oswoić rzeczywistość sprzed 30 lat. Spojrzeć na tamte czasy po naszemu. Bo czasy PRL-u, a potem rok 1989, pierwsze wolne wybory i wszystko co działo się po nich, miało wpływ na to, jacy jesteśmy i czego nauczymy nasze dzieci, wnuki, prawnuki… Dla niektórych jest to podróż sentymentalna do czasów dzieciństwa albo młodości, dla niektórych nieznany ląd, czekający na odkrycie.

Rok 2019 to również 10 urodziny Przystani Twórczej – Cieplickiego Centrum Kultury. Będzie nam niezwykle miło, jeśli zechcecie świętować tę rocznicę razem z naszą załogą. Bo…Przystań Twórcza – to nie budynek – ale przede wszystkim ludzie, którzy ją tworzyli i nadal tworzą oraz najlepsi na świecie mieszkańcy, dla których i wraz z którymi dzieją się nasze wszystkie niezwykłe wydarzenia.

Koncert zrealizowany jest w ramach Projektu 30 ro(c)k bez kurtyny/ 30 ro(c)ků bez opony, numer rejestracyjny projektu: CZ.11.2.45/0.0/16_012/0001180/ERN-BP/6, współfinansowanego ze środków budżetu państwa w ramach Programu Interreg V – A Republika Czeska – Polska 2014 – 2020 Fundusz Mikroprojektów Nisa - Nysa realizowanego przez Centrum Informacji Turystycznej i Kultury Jablonec oraz Przystań Twórczą – Cieplickie Centrum Kultury w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

6
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Parking na... przejściu

Weekend w Małej Japonii z Radiem Eska Summer City  

Odpust na Śnieżce

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Mieszkańcy chcą miododajnego skweru

Artystycznie o historii dawnej "dywanówki"  

Skok w blok wystartował

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
696
Tak
38%
Nie
56%
Nie wiem
6%