MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Koncert młodych muzyków w Mysłakowicach

Wiadomości: Mysłakowice
Poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 8:16
Aktualizacja: Środa, 18 kwietnia 2018, 8:33
Autor: WAC
Fot. Użyczone
W sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Mysłakowicach 14 kwietnia odbył się „Wiosenny koncert muzyki klasycznej”, w wykonaniu dzieci i młodzieży z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze.

Wszyscy występujący tego dnia są z gminy Mysłakowice i po raz pierwszy zaprezentowali się przed mieszkańcami. W sobotnie popołudnie rozbrzmiewały skrzypce, wiolonczele, trąbki, flety, puzony oraz pianino. Repertuar składał się z utworów kompozytorów z różnych epok.

W trakcie godzinnego koncertu można było usłyszeć dzieci i młodzież o zróżnicowanym poziomie artystycznym od początkujących po dyplomantów kończących w tym roku naukę. Nad całością programu i występami czuwali nauczyciele, między innymi: Artur Rulewski - fortepian, Joanna Popek – fortepian, Vitalina Samostrokov – fortepian, Violetta Suszko – skrzypce.

- Zgromadzona publiczność licząca ponad 80 osób świadczy, że to to był udany koncert – mówi dyrektor GOK-u Grzegorz Truchanowicz. - Na sali byli nie tylko rodzice czy dziadkowie, ale również mieszkańcy Mysłakowic, którzy gromkimi brawami nagradzali pokazy artystów. Wśród gości byli również radni gminy, wójt Michał Orman, który osobiście podziękował artystom, rodzicom oraz nauczycielom wręczając pamiątkowy albumy o naszej gminie – podsumowuje G. Truchanowicz.

Dyrektor GOK-u składa serdeczne podziękowanie Szkole Muzycznej w Jeleniej Górze a w szczególności Violetcie Suszko za współpracę przy organizacji koncertu. W ramach umuzykalnienia mieszkańców gminy Mysłakowice w najbliższym czasie GOK wraz ze Szkołą Muzyczną planują kolejne koncerty muzyki klasycznej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Klasyki zjechały do Kowar

Odpust na Śnieżce

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~. 16-04-2018 12:15
O klarnetach zapomnieli ....😂
~Mama-M 16-04-2018 12:36
Bardzo miły koncert, brawo dla młodych artystów rosną nam w gminie talenty. Dziękujemy za miłe popołudnie. Pozdrawiam organizatorów.
~Przybywajcie :) 16-04-2018 22:33
W szkole muzycznej I i II st. trwa rekrutacja :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

O fontannie Donatella

Czytelniczka: drogo i brudno

W poszukiwaniu mandragory

Projekt Laterna Futuri

Zamienili przejście w parking

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
512
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%