MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Koncert Michała Bajora w Jeleniogórskim Centrum Kultury

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 10 kwietnia 2013, 7:32
Aktualizacja: 7:35
Autor: Mea
Fot. Organizator
Recital Michała Bajora „Od Piaf do Garou”, promujący jego nowy podwójny album z piosenkami francuskimi w tłumaczeniu Wojciecha Młynarskiego, odbędzie się 18 kwietnia o godz. 19.00 w sali widowiskowej JCK, przy ul. Bankowej. Wstęp kosztuje 50 zł.

„Od Piaf do Garou” to już 17-ta płyta Michała Bajora. Od wielu lat jego publiczność prosiła o taką płytę i taki koncert. Artysta wychował się na piosenkach paryskich. W roku 1984 Wojciech Młynarski rozwinął te zainteresowania i postawił kropkę nad „i” drogi estradowej piosenkarza. Zaprosił Michała Bajora do spektaklu muzycznego pt. „Brel” w warszawskim Teatrze Ateneum. Spektakl stał się wielkim wydarzeniem, a Bajor został okrzyknięty przez publiczność i krytykę, następcą takich bardów francuskich, jak Charles Aznavour i Gilbert Becaud.

Od tego momentu aktor i piosenkarz poświęcił się prawie całkowicie karierze związanej z muzyką. Stworzył swój własny teatr piosenki podróżując po kraju i świecie z wieloma recitalami. Od 25 lat piszą dla niego najlepsi polscy kompozytorzy i autorzy tekstów, a piosenek tych jest już kilkaset.

Artysta zaśpiewa w Jeleniej Górze piosenki z repertuaru takich znakomitości muzycznych, jak m.in. Edith Piaf, Charles Aznavour, Yves Montand, Gilbert Becaud i Garou. Wszystkie w tłumaczeniach mistrza Wojciecha Młynarskiego i stylowych aranżacjach Wojciecha Borkowskiego. Opowie również historie związane z wykonawcami i śpiewanymi piosenkami. - Zapraszamy na wieczór piosenek lirycznych, melodyjnych, dramatycznych i komediowych – zachęcają organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Stalowe rumaki w Karpaczu

Śmierć na żwirowni

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~się NIEudało 10-04-2013 20:29
Polecam organizatorom, aby przygotowali więcej takich recitali w Jeleniej, bo w tej chwili jest już komplet na tzw. normalne miejsca, a teraz proponujecie za taką samą cenę "ruchome miejsca", tzn. krzesełka i kto sprytniejszy to zajmie lepsze miejsce... Nie każdemu przystoi robić wyścigi z krzesełkiem na koncercie ;(((

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Minka na sobotni wieczór

Czytelniczka: drogo i brudno

Będzie jaśniej przy ulicy Hofmana

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Skalne ławki pod Szrenicą

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
282
Tak
39%
Nie
56%
Nie wiem
5%