MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Koncert Melanie Charles International Quartet

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 21 sierpnia 2017, 10:15
Aktualizacja: Wtorek, 22 sierpnia 2017, 8:01
Autor: Joanna
Fot. Joanna
W Artystycznej Stodole w Bukowcu odbył się w sobotę (19.08) koncert Melanie Charles International Quartet. To kolejne wydarzenie w ramach Spotkań ze Sztuką w Bukowcu. Skład grupy, która wystąpiła podczas sobotniego wieczoru: Melanie Charles – vocal; flet, Janusz Skowron – fortepian, Piotr Rodowicz – kontrabas, Mirek Sitkowski – perkusja.

Melanie Charles, której mogliśmy posłuchać to piosenkarka, autorka wielu tekstów, multi – instrumentalistka, aranżerka, producentka, aktorka i nauczycielka. Nagrała dwie płyty studyjne. Janusz Skowron jest jazzowym pianistą. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w szkole dla niewidomych w Laskach w okolicy Warszawy. Jako pianista jazzowy zadebiutował w 1979 roku. Piotr Rodowicz studiował w Jazz Mobile School w Harlemie u Reggie Workmana w Nowym Jorku. Ukończył wydział instrumentalny w Bostonie oraz Akademię Muzyczną w Katowicach. Założył zespół „Przyjaciele”. Natomiast Mirek Sitkowski swoją jazzową działalność rozpoczął z zespołem Heavy Metal Sextet. Z nim wystąpił na najważniejszych festiwalach jazzowych w Polsce oraz Europie Zachodniej. Od roku 2005 pełni funkcję dyrektora muzycznego w RCCL (informacje: organizator).

Sierpniowe Spotkania ze Sztuką zakończono w niedzielę koncertem promenadowym zespołu Pejzaż, który zorganizowano w Parku Zdrojowym w Jeleniej Górze. Organizatorem cyklu jest Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej.

Natomiast we wrześniu rozpoczyna się Jesień ze Sztuką w Bukowcu. Oznacza to, że będzie dużo muzyki, literatury i fotografii. Festiwal, który rozpocznie się już wkrótce jest polsko – niemieckim projektem. Jego celem jest popularyzacja dziedzictwa historycznego i kulturowego Kotliny Jeleniogórskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sybiraczki i goście

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Lepsze jutro w "Muflonie" – dla wszystkich

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 21-08-2017 11:32
"Multiinstrumentalistka" pisze się bez myślnika.
~ 21-08-2017 11:34
"Multiinstrumentalistka" pisze się bez myślnika.
~Real 21-08-2017 16:53
Solidny zespół, solidna muzyka. Gdzie? Wiadomo, w Bukowcu :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Udana aukcja dzieł sztuki w BWA  

Akt oskarżenia dla sprawców tragedii

Stop marginalizacji średnich miast

Kleyff jesienią w Jeleniej Górze

Ulica Tabaki gotowa

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
722
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%