MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 28 września
im. Marka, Wacława

Koncert dla Agatki

Wiadomości: REGION
Czwartek, 18 czerwca 2009, 16:48
Aktualizacja: 16:51
Autor: Mar
Fot. Mar
Uczniowie z gimnazjum w Jezowie Sudeckim przypadkiem dowiedzieli się, że pięcioletnia Agatka Sobieszenko, mieszkanka Wojciechowa koło Lubomierza choruje na raka nadnerczy. Dowiedzieli się też, że rodzina wydaje wszystkie pieniądze na ratowanie córki i często brakuje w domu pieniędzy na podstawowe rzeczy. Leczenie jest niezwykle kosztowne.

-Moja córka Dorota, zawsze pomaga każdemu, kto tej pomocy potrzebuje, nie przejdzie obok, pochyli się, wyciągnie rękę, taka już jest – tłumaczy Janusz Malczewski, współorganizator koncertu – ponieważ śpiewa od kilku lat, ma już osiągnięcia na festiwalach i przeglądach, wymyśliła koncert charytatywny na który zaprosiła chór z naszego gimnazjum prowadzony przez panią Agnieszkę Marszałek, Gabrielę Kowalewską z Jeleniej Góry, muzykującą rodzinę Ganczarskich z okolic Gryfowa Śląskiego, Marcela Lelo z Lubina. Mamy nadzieję, że wszystko się uda.

Salę teatru Zdrojowego nieodpłatnie udostępniła dyrekcja Teatru Animacji, zgodę na publiczną zbiórkę pieniędzy wydał prezydent Jeleniej Góry, Marek Obrębalski.

Niesamowita była dojrzałość występujących młodych artystów, repertuar bardzo szeroki, od utworów klasycznych, przez znane i mniej znane utwory popularne po piosenkę autorską w wykonaniu Doroty Malczewskiej.

Obecni na koncercie pokazali serce i do puszek trafiły dwa tysiące czterysta trzydzieści złotych.
- Te pieniądze dzisiaj lub jutro wpłacę na konto rodziny Sobieszenko. Mam nadzieję, że pomogą w rehabilitacji Agatki, która niedawno poddała się operacji guza – mówi Janusz Malczewski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Drugi taki przystanek

Wybiorą sołtysa

Roboty na Dworcowej

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~ 18-06-2009 18:38
Agatka jesteś cudowna;* Szkoda że tak mało osób przyszło na koncert :(
~Jojo. 18-06-2009 18:42
Jestem za takimi inicjatywami. Tekst jak przystaje na Mar przyzwoity ale zdjęcia to chyba robił jakiś laik "małpką" cyfrową.
~Meg 18-06-2009 19:38
mało ludzi ... hm i informacji na temat tez mało, a razcej dowiaduje sie o tym dopiero teraz z artykułu
~Dorota M. 18-06-2009 20:06
Nie wolno zapomnieć o świetnym występie chłopkaów. Kuba Mieszała i Łukasz Szybałdin rozbawili publiczność do łez. Marcel Lelo powalił wszystkich na kolana wykonaniem piosenek "Anna Maria" oraz "Bądź moim natchnieniem". Gabrysia Kowalewska wspaniale poradziła sobie z utworami "Zdumienie" i "List". Świetnie wypadła Paulina Kowalska w "Ludzkim gadaniu". Ania Łozowska wprowadziła nas w świat akordeonu, a rodzina Ganczarskich, grając na skrzypcach i gitarze, zdołała bez słów oddać charakter koncertu. Chór w piękny sposób nakłonił do przemyśleń. Całość świetnie poprowadzili Natalia Smolnicka, Angelika Szablińska i Kuba Mieszała. Połączone siły młodzieży i dorosłych przyniosły efekty. To dzięki nim udało nam się to wszystko zorganizować. Dobre i WIELKIE serca przyczyniły się do pomocy małej Agatki. Pozdrawiam!
~Janusz M. 18-06-2009 21:46
Na ogół reportaże z przebiegu takich imprez, mają to do siebie, że nie sposób "na gorąco", przekazać wszystkich informacji, które powinny znaleźć się w artykule. W uzupełnieniu dodam, że koncert ten, to efekt pracy bardzo wielu osób. Nie sposób tu i teraz, wymieniać wszystkich z imienia i nazwiska, jednak szczególne słowa podziękowania skierować należy do Dyrekcji i nauczycieli Zespołu Szkół w Jeżowie Sudeckim, ks. Zbigniewa Pędziwiatra, ks. Andrzeja Szarzyńskiego oraz Dyrekcji i pracownikom MDK "Jelonek". Niczym byłby jednak ten koncert, gdyby nie niesamowita i dojrzała /jak to ujął autor reportażu/ postawa młodych artystów. Cały sukces koncertu, to wyłącznie ich zasługa. Współpraca z takimi ludźmi, to prawdziwa przyjemność. DZIĘKUJĘ !!!
~były jg 18-06-2009 22:38
Jelonko a gdzie konto?
~~ 19-06-2009 8:53
http://agatka-podaj-reke.blog.onet.pl/ tu jest blog Agatki oraz numer konta na który można wpłacać pieniądze na wspomożenie leczenia.
~ 19-06-2009 14:01
niech wraca do zdrowia dziewczynka!
~;] 22-06-2009 16:52
Niech wraca.Tylko szkoda,że jelonka nie dodała zdjęcia jak agatka śpiewała.Tego mi w galerii brakuje ;[
~ 22-06-2009 20:56
Agatka jesteś cudowna;*

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zachęca do głosowania na maszty

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

To było bezpieczne?

Porządki przy cmentarzu

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
973
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
3%