MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Koncert cudów

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 23 października 2007, 0:00
Autor: Angela
Fot. Angela
Występ Maleńczuka i Waglewskiego w V Rzeczpospolitej.

- Witam wszystkich w V RP, to dzień wyjątkowy, więc podczas koncertu mogą dziać się cuda – zażartował na początek poniedziałkowego występu Maciej Maleńczuk, który w duecie z Wojciechem Waglewskim wystąpił na scenie Teatru Jeleniogórskiego. Słuchacze, którzy po brzegi wypełnili widownię na dużej scenie, trzy razy wywoływali na scenę artystów po występie. Do życzenia wiele pozostawiało kiepskie nagłośnienie. W wielu momentach brzmienia instrumentów zagłuszały głos wykonawców.

- To spotkanie dwóch wielkich indywidualności, którzy zaprezentowali coś co już było mi znane ale w innym świetle, jakby na nowo – powiedziała Ewelina Krzak. To niesamowite uczucie patrzeć jak dobrze znane mi utwory, jak gdyby rodzą się na nowo. Szczerze mówiąc spodziewałam się nieco innego doboru utworów, ale i tak było bardzo ciekawie.

Wśród wykonywanych utworów na wczorajszym koncercie pojawiły się znane przeboje: „Can\'t Judge Book”, „Diabeł w wiosce”, „Luty 89”, „Komu dzwonią”, „Praca na Sasach”, „Bo Bóg dokopie”, „Bal na Gnojnej”, „Piosenka męska z głosem ludzkim”, „Ring of fire”, „Who do You love”, „Biust”, „Kaczory”, „Adam” oraz przez wszystkich wyczekiwane piosenki „Koledzy” oraz „Niech żyje wojna”.

Sam Maleńczuk mówi, że ten koncert to „odgrzebywanie starych śmieci” i próba sprzedania ich na nowo. Ci, którzy jednak przybyli na koncert nie mieli takiego wrażenie. Wręcz przeciwnie za każdy wykonany utwór nagradzali wykonawców gromkimi brawami.

Premierowe nagranie nowych wersji piosenek z repertuaru obu wykonawców m.in. Antoni Radwan, czy Bóg Dokopie, blusowe covery wśród których znalazły się na przykład "Who do You love me" z repertuaru Bo Diddley oraz jeszcze przedwojenne szlagiery wypromowane przez Szwagra Kolaskę: „Komu dzwonią” i „Bal na Gnojnej” na jeleniogórskiej publice zrobiły duże wrażenie.

Podczas imprezy nie zabrakło również humoru i słów odnoszących się minionych wyborów. Jedynym niedociągnięciem były natomiast niedopasowanie nagłośnienia, które momentami zagłuszało niemal całkowicie słowa piosenek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Edycja Limitowana: SEN_kartoteka improwizacje  

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Ewcia 23-10-2007 13:11
Na początku koncertu wyszedł Wojciech Waglewski i powiedział, że jego kolega Maciej ma problemy ze słuchem..i wzrokiem, ciekawe co miał na mysli:)?
~akustyk JCK 23-10-2007 13:29
Do ANGELA. Gwoli rzetelnej informacji. Całą odpowiedzialność za brzmienie koncertu (nagłosnienie) zgodnie z wymaganiami artystów ponosi ich akustyk. Ty tyle, żeby nie wiązać wątpliwości dot. jakości nagłosnienia z organizatorami z JCK.
~aga 23-10-2007 13:48
koncert świetny:–)brawa dla wykonawców!!
~Panika 23-10-2007 15:15
Niestety nie byłam, ale jakoś nie potrafię wyobrazić sobie koncertu Waglewskiego na siedząco.
~greg 23-10-2007 15:28
Panika – walczyłem o to samo, ale nie potrafiono mnie zrozumieć. Waglewski na siedząco w fotelach teatralnych to niemal zbrodnia :–) I przez to też się nie zdecydowałem na kupno biletu, które – nota bene – podobno pieruńsko drogie (50 PLN ???? i 30 PLN)
~troll 24-10-2007 11:03
Ta recenzja była pisana przez dwie osoby? Po co powtarzać informację o nagłośnieniu i w dodatku jedna jest niezgodna z drugą? Kto kogo zagłuszał? I co to są "brzmienia instrumentów"? Oprócz tego tytuły piosenek w cudzysłów – WSZYSTKIE.
~emerytofanka 26-10-2007 9:56
syper koncert, choć wydaje mnie się, że ten muzyk co gral na puzonie to był na lekkim "rauszu". co wy na to?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zaczytaj się z Jelonką.com

Plakaty Lugigiego Castiglioniego w Karpaczu

Lato z ZTA w Parku Zdrojowym

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Trwa budowa punktu widokowego

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2207
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%