MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Koń jaki jest, każdy widzi. Po wernisażu w Muzeum Przyrodniczym

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 11 maja 2011, 7:43
Aktualizacja: 7:44
Autor: Petr
Fot. Petr
Wczoraj, 10 maja w Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze – Cieplicach zainaugurowano wystawę pt. „Konie w malarstwie i fotografii” autorstwa Karoliny Dudy, Katarzyny Jodzis, Agnieszki Kwiatkowskiej oraz Katarzyny Kaźmierczak – uczennic i absolwentek tutejszego Liceum Plastycznego.

– Koń jaki jest, każdy widzi – tymi słowami, a ściślej, hasłem zaczerpniętym z encyklopedii ks. Benedykta Chmielowskiego rozpoczął wczorajszy wernisaż dyrektor Muzeum Przyrodniczego w Jeleniej Górze - Cieplicach, Stanisław Firszt. Hasłem, które doskonale wpisuje się w klimat wystawy: „Konie w malarstwie i fotografii”, przygotowanej przez Karolinę Dudę, Katarzynę Jodzis, Agnieszkę Kwiatkowską i Katarzynę Kaźmierczak – uczennice i absolwentki „Plastyka”.

– Dziewczyny, których prace mogą państwo oglądać, to młode i bardzo utalentowane artystki mające kota na punkcie konia – mówił z uśmiechem Andrzej Blusz, emerytowany nauczyciel z „Plastyka”. – Podkreślam, że prace te zostały przygotowane na własną rękę przez uczennice, których nie obowiązywał program nauczania obejmujący malowanie zwierząt. A to wcale nie jest łatwe – dodał.

Istotnie bowiem, obrazy, rysunki, grafiki i fotografie autorstwa artystek z „Plastyka”, które od wczoraj można oglądać w Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze - Cieplicach powstały ot tak, w domu, jako wyraz fascynacji końmi, które, po prostu, dziewczyny „lubią”. – Uwielbiam konie i fascynuję się nimi od dawna. To wspaniałe zwierzęta, a przy tym, przepiękne obiekty do malowania, rysowania czy fotografowania. W moich pracach, można zobaczyć je w ujęciu realistycznym, z kolei u koleżanek, również w fantastycznym – mówiła nam Katarzyna Jodzis. Warto zobaczyć.

Ogłoszenia

Czytaj również

Droga po remoncie

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Magiczny wieczór z Cleo i Pectus

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~pola 11-05-2011 21:42
Brawo Kasia:)
~I.M. 23-05-2011 21:28
Brawo Jagódka!!!Jestem z Ciebie dumna.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Świątecznie w JCK – jeszcze dzisiaj!

Wielkie dzieła wokalno–instrumentalne  

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Zaczytaj się z Jelonką.com

Rok niespełnionych obietnic

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
824
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%