MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Koń jaki jest, każdy widzi. Po wernisażu w Muzeum Przyrodniczym

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 11 maja 2011, 7:43
Aktualizacja: 7:44
Autor: Petr
Fot. Petr
Wczoraj, 10 maja w Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze – Cieplicach zainaugurowano wystawę pt. „Konie w malarstwie i fotografii” autorstwa Karoliny Dudy, Katarzyny Jodzis, Agnieszki Kwiatkowskiej oraz Katarzyny Kaźmierczak – uczennic i absolwentek tutejszego Liceum Plastycznego.

– Koń jaki jest, każdy widzi – tymi słowami, a ściślej, hasłem zaczerpniętym z encyklopedii ks. Benedykta Chmielowskiego rozpoczął wczorajszy wernisaż dyrektor Muzeum Przyrodniczego w Jeleniej Górze - Cieplicach, Stanisław Firszt. Hasłem, które doskonale wpisuje się w klimat wystawy: „Konie w malarstwie i fotografii”, przygotowanej przez Karolinę Dudę, Katarzynę Jodzis, Agnieszkę Kwiatkowską i Katarzynę Kaźmierczak – uczennice i absolwentki „Plastyka”.

– Dziewczyny, których prace mogą państwo oglądać, to młode i bardzo utalentowane artystki mające kota na punkcie konia – mówił z uśmiechem Andrzej Blusz, emerytowany nauczyciel z „Plastyka”. – Podkreślam, że prace te zostały przygotowane na własną rękę przez uczennice, których nie obowiązywał program nauczania obejmujący malowanie zwierząt. A to wcale nie jest łatwe – dodał.

Istotnie bowiem, obrazy, rysunki, grafiki i fotografie autorstwa artystek z „Plastyka”, które od wczoraj można oglądać w Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze - Cieplicach powstały ot tak, w domu, jako wyraz fascynacji końmi, które, po prostu, dziewczyny „lubią”. – Uwielbiam konie i fascynuję się nimi od dawna. To wspaniałe zwierzęta, a przy tym, przepiękne obiekty do malowania, rysowania czy fotografowania. W moich pracach, można zobaczyć je w ujęciu realistycznym, z kolei u koleżanek, również w fantastycznym – mówiła nam Katarzyna Jodzis. Warto zobaczyć.

Ogłoszenia

Czytaj również

Historia papiernictwa w Muzeum Karkonoskim

Teatry uliczne już za trzy tygodnie

Bilety MZK też podrożeją?

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~pola 11-05-2011 21:42
Brawo Kasia:)
~I.M. 23-05-2011 21:28
Brawo Jagódka!!!Jestem z Ciebie dumna.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dużo drożej za śmieci

Nie zaśmiecajmy otoczenia Kropelki

PiS apeluje do mieszkańców

To warto zobaczyć!

Kto dyrektorem teatru?

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
23
Tak
30%
Nie
70%
Nie mam zdania
0%