MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Komu spore pieniądze z DIP

Wiadomości: REGION
Niedziela, 9 maja 2010, 8:26
Aktualizacja: 8:26
Autor: ANIA
Ponad dwadzieścia milionów złotych może trafić w ręce dolnośląskich mikroprzedsiębiorców. Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca ogłosiła kolejny konkurs.

Przedsiębiorcy działający krócej niż dwa lata, którzy mają mniej niż dziewięć osób zatrudnionych i roczne obroty niższe niż dwa miliony euro mogą starać się nawet o 480 tysięcy złotych bezzwrotnej dotacji. Mają szansę odzyskać sześćdziesiąt procent poniesionych wydatków. Pozostałe informacje dotyczące kryteriów oceniania można przeczytać na stronie internetowej: www.dip.dolnyslask.pl w zakładce „Dokumenty podstawowe”.

Wniosek o dofinansowanie należy przygotować do 29 czerwca. Firmy w międzyczasie mogą skorzystać z bezpłatnych szkoleń i konsultacji, prowadzonych przez DIP. Przedsiębiorcy, którzy otrzymają najlepsze oceny złożonych w konkursie projektów mają szansę na uzyskanie dotacji m.in. na zakupu nieruchomości, maszyn, urządzeń, robót i materiałów budowlanych.
Pieniądze trafią do dolnośląskich firm w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa.

- Zależy nam na inwestycjach, które stawiają na innowacyjność, nowoczesność, wykorzystują dorobek ośrodków naukowych - tłumaczy Barbara Kaśnikowska, dyrektor Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej. - W poprzedniej edycji tego konkursu dotację dostał co drugi oceniany projekt. Duża grupa projektów niestety nie spełniła kryteriów i nie wykorzystano wówczas całej przeznaczonej do podziału puli pieniędzy.

W tym naborze zrezygnowaliśmy z tych kryteriów, które wówczas okazały się dla młodych mikrofirm za trudne do spełnienia. Także sami przedsiębiorcy mają już znacznie większą wiedzę o korzystaniu z unijnych pieniędzy. Jest więc szansa, że tym razem wykorzystamy całą przeznaczoną do podziału kwotę – podkreśla dyrektor Kaśnikowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Stadion nie dla kibiców – jak długo? [aktualizacja]

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~romi 9-05-2010 9:18
A co z firmami działającymi dłużnej niż dwa lata !? Tu już pomoc nie przysługuje bo co za dobrzy są !? Sam prowadzę działalność i niestety o dotacjach mogę tylko pomarzyć bo w większości ofert ,,POMOCOWYCH" czegoś tam nie spełniam a jak już spełniam to nie umiem dać w łapę tam gdzie dać należy . I żałuję ze nie jestem rolnikiem skosił bym trawnik siano zakopał zdjęcie z satki i już są unijne datki .
~api 9-05-2010 13:40
romi mam identycznie. Czasami się zaczynam zastanawiać gdzie płynie ta rzeka pieniędzy...
~bongo 9-05-2010 21:22
W październiku będzie nabó dla przedsiębiorców prowadzacych dziłalność powyżej 2 lat

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W sobotę zbiórka krwi

Z wrocławskiego muzeum do Książa

Wyrok dla sędziego

Weekend w Bukowcu

Zamknięty szlak przy Zakręcie Śmierci

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
354
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%