MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Komu nagrodę? Komu honory? W zawieszeniu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 28 maja 2011, 8:51
Aktualizacja: 10:41
Autor: red
Fot. ....
Podczas ostatniej sesji rady miasta rajcy dyskutowali nad uchwałą dotyczącą nadawania nagrody miasta Jeleniej Góry oraz przyznawania tytułów Honorowego Obywatela naszego grodu. Decyzja nie zapadła.

W ubiegłym roku – po raz pierwszy od lat – takich honorów nie przyznano. Powód: uchwałę zaskarżył wojewoda dolnośląski, a powodem był brak zapisu dotyczącego umieszczenia tego prawa lokalnego w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

Radnym przedstawiono więc tekst uchwały, którą podjęła poprzednia rada miasta jedynie uzupełniony o brakujący wpis. „Zaszłości” związane z podobnymi uchwałami w innych miastach w powiązaniu z „veto” wojewody streścił Roman Słomski, radca prawny UM. Dodał, że powodem braku akceptacji organu nadrzędnego bywało, na przykład, tajne głosowanie nad kandydatami do nagród i tytułów honorowych.

I choć treść uchwały zasadniczo nie zmieniła się, rajcy wraz z zastępcą prezydenta miasta Hubertem Papajem doszukali się w niej potknięć i nieścisłości, związanych choćby ze sposobem informowania o kandydatach, a także z zawiadomieniem nagrodzonych. Po dyskusji zwolenników uchwały w starym brzmieniu między radnymi, którzy chcieli zmian, zdecydowano, że wspomniane prawo lokalne zostanie raz jeszcze przedyskutowane na komisjach. – Zbyt dużo uchwał jest „pisanych” na sesji, a potem z tego powodu są tylko same problemy – mówił radny Miłosz Sajnog z Razem dla Jeleniej Góry.

Zwyczajowo Nagroda Miasta Jeleniej Góry wynosiła około pięciu tysięcy złotych. Tytuł Honorowego Obywatela nie wiąże się z żadną gratyfikacją finansową.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wizyta w Bambergu

Seniorzy w akcji

Marszałek Senatu w Jeleniej Górze

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~............ 28-05-2011 10:40
A jakie gratyfikacje finansowe wiążą się z przyznaniem tej nagrody dla uhonorowanego?
~sqandal 28-05-2011 10:53
nagrody a fundusz aby na nie macie , panowir radcy
~mieszko 28-05-2011 12:26
..a mają fundusze... Nasze PODATKI!
~ 29-05-2011 9:44
DOLNOŚLAZAK. Czy nadany mi tytuł Honorowego Jeleniogórzanina jest nadal aktualny. Po cichu liczyłem że z okazji 900-lecia, Rada Miasta spotka sie z honorowymi. Niestety widocznie tytuły nadane w ubiegłym stuleciu, nie są honorowane.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wizyta gości z Chin i... wpadka

Piknik Kasztelański

Dali dobry przykład

Tak w szpitalu zachował się lekarz?

Marzena Machałek o programie PiS

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
689
Tak
80%
Nie
15%
Nie mam zdania
4%