MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 września
im. Eustachego, Filipiny

Komputeryzacja janowickiego szpitala

Wiadomości: Janowice Wielkie
Poniedziałek, 8 czerwca 2015, 8:38
Aktualizacja: 8:43
Autor: S–JW
Fot. Archiwum Szpitala
Zespół Profilaktyki i Rehabilitacji w Janowicach Wielkich SPZOZ podpisał 2 czerwca umowy na „Dostawę sprzętu komputerowego i oprogramowania oraz dostawa oprogramowania HIS wraz z jego wdrożeniem w ramach projektu Dolnośląskie e–zdrowie, etap 3 elektroniczna dokumentacja medyczna”. Wykonawcami będą: Asseco Poland firma CompuGroup Medical Polska. Wszystkie prace winny zostać wykonane w ciągu pięciu miesięcy.

- Nasz szpital w powyższym przetargu występował i umowę podpisał w ramach konsorcjum wraz z innymi podmiotami, tj. 4 Wojskowym Szpitalem Klinicznym z Polikliniką SP ZOZ, Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu oraz Specjalistycznym Szpitalem Ginekologiczno-Położniczym im. E. Biernackiego w Wałbrzychu. Wartość podpisanych umów to blisko 500 tys. złotych – informuje Hubert Papaj, dyrektor Zespołu Profilaktyki i Rehabilitacji w Janowicach Wielkich.

- Korzyści z realizacji projektu e-zdrowie to: obniżenie kosztów funkcjonowania szpitala - realizowany projekt umożliwi sprawniejszą pracę personelu medycznego, ale także zwiększy jego efektywność, co będzie miało wpływ na świadczone przez niego usługi, podniesienie jakości obsługi pacjenta - wdrożenie projektu umożliwi znaczną poprawę oferowanych dotychczas usług w zakresie opieki zdrowotnej, a także skróci czas na realizację poszczególnych czynności związanych z obsługą procesu leczniczego, poprawa dostępności do danych medycznych, zwiększenie skuteczności leczenia poprzez bieżący, ciągły dostęp do dokumentacji medycznej pacjentów, możliwy dzięki świadczeniu opieki zdrowotnej z wykorzystaniem nowoczesnych technologii oraz zwiększenie bezpieczeństwa informacji poprzez uruchomienie dodatkowego repozytorium oraz szyfrowanie danych i kanałów transmisji - wylicza.

W ramach dostawy sprzętu komputerowego rozbudowana zostanie serwerownia, wykonana zostanie sieć teleinformatyczna oraz zakupione zostaną m. in. serwery, kilkadziesiąt sztuk sprzętu komputerowego, tablety, switche, router, itd.

HIS - Zintegrowany Szpitalny System Informacyjny - to system mający na celu archiwizację, przetwarzanie i udostępnianie danych związanych z realizacją procesu diagnostyczno-terapeutycznego. Jest to fundament, który integruje i łączy w sobie rozmaite aplikacje służące bieżącemu funkcjonowaniu szpitala, takie, jak: finanse, księgowość, kadry jak również część służącą do obsługi pacjenta.

Dodatkowo, wychodząc naprzeciw oczekiwaniu pacjentów podpisana została również umowa z firmą zewnętrzną na montaż w salach chorych odbiorników telewizyjnych oraz na dostępu do internetu.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na latach 2007-2013.

Ogłoszenia

Czytaj również

Śladami św. Jadwigi

Przekazali laptopy dla rodzin zastępczych

Zmiana kierownictwa prokuratury okręgowej

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~doa 8-06-2015 8:43
W PL urządzenia są, ale żeby na nich leczyć kaski brak. Ludzie po kilka lat na wizyty czy sanatoria czekają. POlskoPiSowska RP.
~AD966 8-06-2015 8:58
Bo pieniądze iDĄ na wojenki i watykanistów.
~zBIGs 8-06-2015 9:19
"Korzyści z realizacji projektu e-zdrowie to: obniżenie kosztów funkcjonowania szpitala" - ale konkretnie ile i w jakich pozycjach??? Ile będzie kosztował serwis?. Proszę o info, gdzie można znaleźć biznesplan tego przedsięwzięcia.
~ 8-06-2015 9:19
Pieniądze idą do kieszeni rządzących PO-PSL.
~odradzam ten syf!!!! 8-06-2015 9:57
syf kiła i mogiła ...
~M2M 8-06-2015 10:07
Graf rozpoczął proces przygotowywania do sprywatyzowania tego szpitala, kończyć to będzie Papaj. Czasu zostało niewiele bo wybory na jesień. Trzeba pozyskać i ''naciągnąć'' NFZ ile się da a potem ktoś z PO będzie miał gotowy biznes a kolesie z PO pracę. I wszystko pewnie byłoby dobrze gdyby nie to że ludzie już o tym wiedzą i może to już nie być to takie łatwe...
~M2M 8-06-2015 10:17
Graf rozpoczął proces przygotowywania do sprywatyzowania tego szpitala, kończyć to będzie Papaj. Czasu zostało niewiele bo wybory na jesień. Trzeba pozyskać i ''naciągnąć'' NFZ ile się da a potem ktoś z PO będzie miał gotowy biznes a kolesie z PO pracę. I wszystko pewnie byłoby dobrze gdyby nie to że ludzie już o tym wiedzą i może to już nie być to takie łatwe...
~poGROMCA 8-06-2015 10:20
ten kto wygrał przetarg dał łapówę i dlatego tak szybciutko się to robi i na wakacje opłacone przez wygranego przetarg i jeszcze tyle kasy na konto by żyło się lepoej popaprańcom rudego i skopanej !!!!
~salowa 8-06-2015 14:54
Przecież Papaj nie ma zielonego pojęcia o służbie zdrowia więc będzie leczyć pacjentów komputerami a do tego trzeba się znać na sprzęcie
~czesio 8-06-2015 15:20
Pół bańki na taki szpitalik? Pozłacana klawiatura i monitorki w złotej ramce?
~... 8-06-2015 17:23
Trzeba zdążyć przewalić szybciutko ''parę złotych'' gdyby przypadkiem wybory wygrała inna klika...
~ 8-06-2015 19:16
dla pacjentow gierki komputerowe
~abc 8-06-2015 21:34
Chyba najpierw zasadnym byłoby wyremontowanie oddziału /nie obfotografowanego jak I i II piętro / mieszczącego się tuz przy izbie przyjęć na parterze i pomieszczeń fizykoterapii -.To co jest teraz zgroza ,łazienki przy pokojach na parterze z wybrakowanymi kafelkami,z dziwną instalacja sanit, podłogi / panele /ze szparami że zabić się można. Salka TV kpina z telewizorem pod sufitem Panie w administr czy izbie przyjęć przy tej dotychczasowej tak niedoskonałej sieci jakoś nie najgorzej ogarniają obsługę pacjentów - kto ma być przyjęty to jest i każdy jakoś wychodzi z wypisem. Wgląd do dokumentacji jakiś chyba mają.Łączenie aplikacji jakie to nośne i kosztowne jakby nie było innych potrzeb.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Doczekają się ronda

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

Nietypowy finał Ligi Rocka

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
683
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
4%