MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Komputery dla osób niepełnosprawnych

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 6 maja 2016, 7:59
Aktualizacja: 8:03
Autor: KSON
Fot. Archiwum KSON–u
Po raz drugi fundacja Banku Zachodniego imienia Stefana Bryły przekazała kilkanaście kompletnych komputerów Karkonoskiemu Sejmikowi Osób Niepełnosprawnych. Ten z kolei komputerami obdarował przedszkola, szkoły organizacje pozarządowe oraz osoby niepełnosprawne.

Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych od początku swojej działalności wspiera osoby potrzebujące zarówno poprzez przekazanie sprzętu rehabilitacyjnego, zbiórkę pieniędzy w ramach 1 procenta podatku czy właśnie dzięki fundacjom współpracującym z jeleniogórską organizacją. Tym razem rozdysponowano 10 pięcio- i sześcioletnich PC-tów z wgranym systemem operacyjnym oraz wyposażeniem takim, jak: myszka, klawiatura i monitor.

- To dla nas drugie już wyróżnienie przez fundację Banku Zachodniego. Wszyscy wiemy, że dzisiaj ciężko jest funkcjonować bez komputera, ale proszę mi uwierzyć, że wśród nas jest dużo takich osób, które nie mają dostępu do wirtualnego świata. Dużą rolę odegrał nasz wolontariusz informatyk Łukasz Czarnecki, który sprawdził i dostosował PC-ty do potrzeb obdarowanych - mówi Waldemar Wiśniewski, wiceprezes KSON-u.

Po dwa komputery trafiły do Miejskiego Integracyjnego Przedszkola nr 14, Szkoły Specjalnej w Jeleniej Górze, Organizacji Pozarządowych czyli Karkonoskiej Akademii Aktywnych Seniorów i Karkonoskiego Klubu Seniora i Wolontariusza oraz po jednym dla czterech rodzin, w której jest osoba niepełnosprawna.

- Na początku komputery będą służyły najstarszym dzieciom, które mają problemy z koordynacją ruchową - mówi Joanna Konopka, dyrektor Miejskiego Integracyjnego Przedszkola nr 14 w Jeleniej Górze. - Sprzęt przyda się także dzieciom, które mają problemy ze wzrokiem czy po prostu z pisaniem. Komputery będą również wykorzystywane w terapii zajęciowej – dodaje.

- Dla nas jest to skok w przyszłość - mówi Jakub, który uczęszcza do Szkoły Specjalnej. - Teraz będziemy mogli bez problemu rysować w poincie, pisać w Wordzie i innych programach, które po uruchomieniu starych szkolnych komputerów po prostu się zawieszały! To dla nas uczniów bardzo dobra wiadomość – podkreśla.

To nie koniec prezentów, które w tym roku zamierza przekazać potrzebującym Karkonoski Sejmik. Wkrótce sześć kolejnych osób otrzyma sprzęt komputerowy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wędrówka Szlakiem Siedmiu Wzgórz

Mają w nosie pieszych

Działalność kupiecka, rzemieślnicza i miejska  

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 6-05-2016 11:24
ktos sie pozbyl starych gratow, no ale jeszcze pochodza
~grat ale żwawy 6-05-2016 17:14
Ja mam w piwnicy dwa komputery które są w 100% sprawne i próchnieją. Moje wymagania są dużo większe, więc co 2-3 lata kupuję nówkę z topowymi parametrami, a stary do piwnicy. Klawiatura też z myszą się znajdzie.Ot i cały ambaras. Dokupić monitor i spokojnie można pracować w zakresie potrzebnym nawet dość wymagającego internauty.
~gluś 6-05-2016 19:02
fantastyczną akcję związana z komputerami z "odzysku" robił bez rozgłosu medialnego Pan Tomasz Żylewicz z Przyjaciółmi, z potrzeby dobrego serca i w ramach prawdziwego wolontariatu
~dds 7-05-2016 18:36
w " poincie"? Program nazywa się PAINT a nie POINT.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W setne urodziny Tomaszewskiego

Niebezpieczne wyzwania

Sentymentalny powrót Watry

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Wypadek przy baniakach  

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
451
Tak
61%
Nie
36%
Nie wiem
3%