MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 27 września
im. Kosmy, Damiana

Kompozycje Lecha Jankowskiego na X Festiwalu Muzyki Teatralnej

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 16 października 2014, 7:27
Aktualizacja: 7:35
Autor: Manu
Fot. Organizator
W piątek (17.10) o godz. 19.00 w Sali Koncertowej im. Stefana Strahla Filharmonii Dolnośląskiej, w ramach jubileuszowego X Festiwalu Muzyki Teatralnej, podczas wieczoru zatytułowanego “Noc albo pięć pięknych pieśni na szary alt i dźwięki niższej rangi” zabrzmią utwory Lecha Jankowskiego, kompozytora muzyki teatralnej i filmowej z Poznania, także malarza i inscenizatora własnych przedstawień z pogranicza teatru i muzyki. Cena biletu: 20 zł.

Lech Jankowski jest autorem muzyki m.in. do przedstawień Leszka Mądzika, twórcy Sceny Plastycznej KUL, Teatru Ósmego Dnia a także przedstawień Pawła Miśkiewicza. Jest autorem muzyki do filmów Braci Quay takich jak “Ulica Krokodyli” i “Instytut Benjamenta”.

W programie kompozycje Lecha Jankowskiego: “eL dla nucącej pianistki”, “Smutny walc dla (dbającej o włosy) pianistki”, “Spacer Pana O. M. przez las”, “mysz”, “Czarny mazurek”, “Kołysanka & Walc”, “Włosy nr 4”, “Rozmowy ptaków na głos i dzwony szklane”, “Czarna wyliczanka”, “A2 na marimbę i fortepian preparowany” oraz “Ramiona - Ostatni spacer Pana O. M. przez las”.

Wystąpią: Agnieszka Garniewicz - fortepian, rozstrojone pianino, głos oraz Małgorzata Koperska - dzwony szklane, marimba i inne.

Agnieszka Garniewicz naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku niespełna czterech lat. Studiowała w poznańskiej Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego. Jest laureatką wielu konkursów pianistycznych oraz kameralnych m.in.: - I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. J. Zarębskiego w Warszawie, 2011 r. - II nagroda na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej “Individualis” w Kijowie, 2011 r. - II nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w San Bartolomeo al Mare, 2009 r. - III nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. A. Scriabina w Paryżu, 2008 r.

Małgorzata Koperska - wibrafonistka z Czerwonaka, w 2012 r. wraz z Megumi Hatttori z Japonii zdobyła pierwsze miejsce w X Międzynarodowym Konkursie Wibrafonowym w Fermo, we Włoszech. Utalentowana perkusistka swoją edukację muzyczną rozpoczęła w wieku siedmiu lat, a następnie studiowała w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Uczniowie Rzemiosł nagrodzeni za zdjęcia

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Niebezpiecznie na Krośnieńskiej

Wracają Jeleniogórskie Spotkania Teatralne  

Wreszcie roboty na ulicy Dworcowej

Burzowe opowieści – teatrzyk kamishibai już jest  

Senator zachęca do głosowania na maszty

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
944
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
3%