MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 września
im. Eustachego, Filipiny

Komornik tam nie zapuka

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 30 stycznia 2007, 0:00
Autor: TEJO
Szpital nie będzie miał egzekucji komorniczych.

Odblokowane zostało konto szpitala wojewódzkiego w Jeleniej Górze, które od czterech lat zajmował komornik. Lecznica, choć wciąż zadłużona, nie czuje się już zagrożona perspektywą zajęcia przez komornika części majątku lub pieniędzy na leki lub wypłaty.

Szpital dogadał się, bowiem, z wierzycielami, którym jest winien ponad 30 milionów złotych. Część długów, choćby należności wobec ZUS, zostanie zapłacona indywidualnie. W wyjściu na prostą ma także pomóc zysk szpitala, który po raz pierwszy od lat odnotował zyski z bieżącej działalności: do jego kasy wpłynęło około 1 mln 600 tys. zł.

Problemem nadal pozostaje restrukturyzacja szpitalnictwa w powiecie jeleniogórskim. O ile szpital wojewódzki jakoś sobie radzi, przed lecznicami w Kowarach, Bukowcu czy Janowicach Wielkich stoi wiele problemów, głównie natury finansowej.

W planach urzędu marszałkowskiego jest przekształcenie dwóch z wymienionych placówek w sanatoria i pozostawienie jednej, jako szpitala pomocniczego. Główną lecznicą w mieście i regionie ma pozostać jeleniogórski szpital wojewódzki.

Placówka zatrudnia 118 lekarzy, 364 pielęgniarki, 32 położne, a także personel admnistracyjny i techniczny. To jeden z większych pracodawców w stolicy Karkonoszy.

Ogłoszenia

Czytaj również

To jest antywitacz

Budują chodnik do TCTA

Doczekają się ronda

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Erik Cartmann 30-01-2007 10:07
ZUS to mafia, ale nie mozna o niej powiedziec ze zorganizowana
~CochaS 30-01-2007 11:26
Według mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby przekształcenie leczniczy w Janowicach Wielkich na szpital pomocniczy byłoby dobrym rozwiązaniem. Co do szpitala w Kowarach to zastanawiałbym się, czy warto przekształcać Szpital "Bukowiec" na Sanatorium, gdyż tam są Oddziały Szpitalne (Wewnętrzny, OIOM, Obserwacyjno - Zakaźny, Ginekologiczno - Położniczy, Chirurgii Ogólnej, Blok Operacyjny). Prędzej można byłoby połączyć Szpital "Wysoka Łąka" z sanatorium, które powstałoby w "Wysokiej Łące".
~jeleniogórzanka 30-01-2007 14:11
Zgadzam się z CochaSem.
~Kot z fajką 30-01-2007 23:18
Szkoda, że nie podali ilu jest tych pracowników administracyjnych i technicznych, bo okazałoby się, że jest ich za dużo, np. ze 200. Ja bym tam szukał oszczędności.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rowerowy jubileusz

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Sadzą las

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
644
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
4%