MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Komitet na rzecz dzieci

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 3 czerwca 2018, 7:33
Aktualizacja: Poniedziałek, 4 czerwca 2018, 10:32
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Już po raz piąty Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Jeleniej Górze zorganizował w Cieplicach festyn z okazji Dnia Dziecka. W Parku Zdrojowym na najmłodszych i ich rodziców czekało wczoraj (2.06) wiele atrakcji, w tym występy przedszkolaków.

Obchody Dnia Dziecka w Cieplicach rozpoczęły się od spektaklu "O ósmej na Arce" w wykonaniu aktorów Zdrojowego Teatru Animacji. Jednocześnie była to okazja do promocji płyty z najlepszymi utworami z 40-lecia teatru.

- Dzieci są naszymi najważniejszymi widzami, to dla nich istniejemy - podkreślił Bogdan Nauka, dyrektor ZTA, który zachęca do nabycia jubileuszowej płyty "The best of ZTA".

Następnie dzieci, rodzice i opiekunowie przenieśli się pod Muszlę Koncertową, gdzie rozpoczął się festyn. Dla uczestników przygotowano 130 losów, z czego każdy wygrywał, a więc każde dziecko wróciło z upominkiem.

Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka zajmuje się sprawami dzieci nie tylko, gdy są one chore, mają problemy, ale też tym, co sprawia im radość. Komitet ma wsparcie pedagogów i psychologów, organizacja współpracuje też ze swoimi odpowiednikami w Czechach i Niemczech.

- W tej chwili wielkim problemem jest przeładowanie nauką. Edukacja spada również na rodziców, bo dzieci mają bardzo dużo zadań domowych. Uczeń po 5 lub 7 godzinach szkoły musi znowu siadać do nauki, a jeszcze gorzej jest jak rodzic zmęczony wraca po pracy i nie potrafi pomóc rozwiązać zadań - powiedziała Krystyna Demkowicz, przewodnicząca Komitetu.

Podczas festynu na scenie wystąpiły dzieci z kilku jeleniogórskich przedszkoli. Były też słodkie upominki dla osób i instytucji, które wsparły organizację imprezy. Na zainteresowanych czekało miasteczko ruchu drogowego niezawodnego Grzegorza Rybarczyka ze Straży Miejskiej, byli też policjanci z Komisarzem Lwem, ratownicy medyczni, wiele atrakcji na stoiskach Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych, a z ust dorosłych padała moc serdecznych życzeń w kierunku najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

- Życzę dzieciom dużo radości i szczęścia, dobrej rodziny, uśmiechu i braku stresu - dodała K. Demkowicz.- Życzę wszystkim dzieciom, aby były jak Pipi Lansztrung - niegrzeczne, nie słuchały dorosłych - oczywiście w granicach przyzwoitości - i aby były dziećmi do później starości - stwierdził Bogdan Nauka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Politycy komentują wynik wyborów

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Tosia 11 3-06-2018 10:45
Miłe. Duży wysiłek organizacyjny. Kochajmy i szanujmy nasze dzieci. Ale też stawiajmy im mądre granice, bo często pedagodzy są zalamani, gdyż przychodzą do placówek edukacyjnych dzieci nieprzystosowane społecznie. Uwazają, że im się wszystko należy tu i teraz.
~ 3-06-2018 11:37
do: ~Tosia 11 (10:45)
Problemy są po obydwóch stronach, spora część nauczycieli w ogóle nie umie przekazać wiedzy dzieciom, a zostali nauczycielami bo wiele łatwiej było pójść na studia niż zacząć dorosłe życie
~sajmon 3-06-2018 21:49
do: ~Tosia 11 (10:45)
Hmmm... 50 % wychowania to nauczyciele :)Drugie to rodzice :)Większość nauczycieli by chciało do nauki dostać wytresowane pieski :( Ale tak dobrze to nie ma :) Dzieci to dzieci są takie same chyba że ktoś jest rasistą ksenofobem lub nową odmianą wychowywania dzieci biednych z bogatymi :(
~ 3-06-2018 13:06
Tyle materiału dla dzieci do nauczenia, a dzieci nie są uczone jak się uczyć już nie mówiąc że 30 osobowe klasy to przegięcie bo powinno być nie więcej niż po 15
~ 3-06-2018 14:52
To nie wina nauczycieli część dzieci tzw.bachorami rozpieszczone przez rodziców są nietykalni w szkole mają podsłuchy w tornistrach dziecka nie skarci bo wyleci z pracy dla tego wychodzą po szkole takie p...py niedouczone nikt za nich nie będzie głowy nastawiał
~sajmon 3-06-2018 21:31
do: ~ (14:52)
Hmmm... Ale pani zabłysła mówiąc że niektóre dzieci to p...py :) Za komuny słyszałem coś podobnego w szkole :) "Stawiasz się zobaczymy co na to twój stary " Ojciec z godnością odsiadywał wyroki i dalej nauczał prawdziwej historii :) Polecam zmienić pracę :) Do fabryki czy coś :) Jak pani nie potrafi wychowywać młodzieży to do kabelków lub do plastików a praca fizyczna sprawi że poczuje się pani wolna :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Bezpieczne place zabaw

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Czyżby Andrzej Duda?

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
720
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%