MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

Komisarz Lew w „Krainie Smyków”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 18 stycznia 2011, 16:33
Aktualizacja: 16:34
Autor: Angela
Fot. Organizatorzy
Co zrobić w przypadku ataku agresywnego psa, jak przechodzić przez jezdnię, dlaczego nie wolno wchodzić na lód i rozmawiać z nieznajomymi – na te i inne pytania odpowiadali wczoraj podopiecznym przedszkola „Kraina Smyka” mł. asp. Danuta Razmysłowicz oraz Komisarz Lew z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Pytania i odpowiedzi, które pojawiają się w ramach cyklicznego programu „Przedszkolaki pod parasolem policji”, są z pozoru banalne. Jak pokazuje rzeczywistość, niejednokrotnie wiedza związana z tą problematyką jest bardzo przydatna. Stąd tak duże zainteresowaniami spotkaniami z policją.

– O tym programie dowiedzieliśmy się od jednego z rodziców. Natychmiast napisaliśmy pismo do Komendy Miejskiej Policji z prośbą o takie zajęcia, które wczoraj zostały u nas przeprowadzone. Nasi podopieczni dowiedzieli się wiele ciekawych i pożytecznych rzeczy. Dzieci były przejęte i skupione. Poruszane kwestie dla dorosłych mogą wydawać się oczywiste, dla maluchów taką oczywistością nie są. Przekazane jednak w takiej formie z pewnością zapadną im w pamięci na bardzo długo. Już czekamy na koleje spotkanie – mówi Elżbieta Bajer, właścicielka Przedszkola Kraina Smyków, które mieści się przy MZK w Jeleniej Górze.

Podczas spotkania maluchy nauczyły się również numerów telefonów alarmowych. Całość prowadziła specjalistka prewencji mł. asp. Danuta Razmysłowicz, której asystował Komisarz Lew, policyjna maskotka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wraca pomysł łączenia muzeów

Doczekają się ronda

Nie taka bestia straszna (recenzja)

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Mama 19-01-2011 12:26
I po raz kolejny Kraina Smyka zafundowała dzieciakom niezapomniane przygody. Moja córeczka wspominała o komisarzu lwie przez całe popołudnie. Dzieciaki w przystępny sposób nauczyły się bardzo przydatnych rzeczy a co najlepsze w zabawnej formie. Oswajanie z policją od małego to krok w dobrym kierunku. Polecam bardzo serdecznie Krainę Smyka wszystkim którzy chcą mieć szczęśliwe dzieci w przedszkolu i nie martwić się że w tłumie dzieciaków zostaną niezauważone bo tam opieka jest fantastyczna i wciąż Panie urozmaicają czas naszym skarbom właśnie takimi zajęciami. Brawo jeszcze raz!!!
~ 19-01-2011 21:16
Takie zajęcia odbywają się w każdym pzredszkolu z inicjatywy policji.
~ 8-12-2011 14:53
Powyższy wpis chyba umieściła pani dyrektor przedszkola. W Krainie Smyka opieka jest taka sobie (1 pani na 20-cioro dzieci), odbywa się tylko połowa obiecanych zajęc - radzę się dobrze zastanowić, zanim oddacie dziecko do tej placówki!!! A pani właścicielka żałuje każdego grosza na urozmaicenie czasu przedszkolakom.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Próba włamania do kościoła

Kolejna ofiara fałszywego policjanta

Zatrzymanie złodziei uli

Uciekł przed policją do rzeki

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
720
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%