MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Komendant odwołany

Wiadomości: Dolny Śląsk
Środa, 16 marca 2005, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 22 stycznia 2006, 18:05
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Zgorzelec będzie miał nowego komendanta powiatowego straży pożarnej. Komendant wojewódzki PSP odwołał dotychczasowego szefa strażaków w powiecie zgorzeleckim, Wojciecha Misia. Jako przyczynę tej decyzji podano „brak skuteczności w rozwiązywaniu sporów i konfliktów w podległej kadrze, co w dalszej perspektywie ma negatywny wpływ na dobro służby”.

Jak zaznaczył Andrzej Szcześniak, rzecznik prasowy komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej we Wrocławiu, decyzja o odwołaniu jest typową decyzją administracyjną z wszystkimi konsekwencjami. To znaczy, że komendant ma możliwość odwołania się od niej do wyższej instancji. Jeśli złoży odwołanie, decyzja będzie nieprawomocna. Z jej wykonaniem będzie trzeba zaczekać do czasu rozstrzygnięcia przez organ odwoławczy. Dlatego nie można na razie nic powiedzieć o następcy komendanta Misia ani o tym, gdzie zostanie przeniesiony po odwołaniu ze Zgorzelca.

Odwołanie komendanta Misia to efekt konfliktu w podległych mu jednostkach. Od dłuższego już czasu nie mógł sobie poradzić ze strażakami w Bogatyni. Listy, donosy, obrzucanie nawzajem błotem - taka sytuacja zaczęła być wśród bogatyńskich strażaków normalnością. Jedni na drugich pisali pisma. Zarzucali sobie m.in. wykorzystywanie stanowisk do celów prywatnych, szykanowanie, nadużywanie alkoholu. Teraz sami strażacy ostrożnie podchodzą do całej sprawy. Oczywiście, że ma to dla nich wielkie znaczenie, kto będzie nowym komendantem, ale o przeszłości nie chcą już mówić. Po co się narażać, szczególnie teraz, gdy nie wiadomo, kto przyjdzie na to stanowisko i jakimi metodami zacznie wprowadzać porządek?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezesi spółek miejskich o cenach energii

Brakuje rodzin zastępczych

Wiosna Biedronia sprawdza i zapowiada

Trwa remont mostu w Siedlęcinie  

W trosce o zwierzęta złamał prawo?

Zbiórka krwi u Franciszkanów

Rekordowa liczba wykroczeń na Lubańskiej  

Kończy się referendum strajkowe

Sonda

Czy wszyscy młodzi do 26. roku życia powinni być zwolnieni z podatku PIT?

Oddanych
głosów
1074
Tak
38%
Nie
54%
Nie mam zdania
8%