MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Komedia w reżyserii Olafa Lubaszenko na scenie pod Śnieżką

Wiadomości: Karpacz
Piątek, 25 kwietnia 2014, 8:17
Aktualizacja: 8:19
Autor: Elster
Fot. Organizator
3 maja (w sobotę) o godz. 20.00 na Scenie Teatralnej Hotelu Gołębiewski w Karpaczu będzie można obejrzeć spektakl impresaryjny „Kochanie na kredyt” autorstwa Marcina Szczygielskiego, w reżyserii Olafa Lubaszenko, firmowany przez Teraz MY. Pomysłodawcą i koordynatorem wydarzenia jest firma EMY.

„Kochanie na kredyt” przedstawia perypetie Anny Pudelskiej, dziewczyny sukcesu, ex-prezenterki gotującej w telewizji śniadaniowej, która w pogoni za życiowym powodzeniem wpada w spiralę zobowiązań kredytowych i różnorakich uzależnień. Nagle jej życie rozsypuje się jak domek z kart: traci pracę, jej chłopak wymyka się z rąk, na progu mieszkania staje komornik z obstawą, a niezbyt lubiana do tej pory macocha odkrywa w sobie pokłady instynktu macierzyńskiego.

Scenariusz napisał Marcin Szczygielski, dziennikarz i grafik, który swoimi poprzednimi adaptacjami scenicznymi („Berek, czyli upiór w moherze” z Ewą Kasprzyk i Pawłem Małaszyńskim, „Wydmuszka” z Joanną Liszowską i Anną Guzik, „Furie” z Ewą Szykulską, Teresą Lipowską i Barbarą Bursztynowicz oraz „KalLas” z Ewą Kasprzyk w roli Violetty Villas i Joanną Kurowską jako Kaliną Jędrusik) wzbudzał spore zainteresowanie zarówno w mediach, jak i ze strony widzów. Po współpracy z Olafem Lubaszenko („Single i remiksy” z Weroniką Książkiewicz, Anną Muchą, Wojciechem Medyńskim i Lesławem Żurkiem), przyszedł więc czas na kolejną współczesną komedię obyczajową łącząca elementy klasycznej farsy, napisaną z wyczuciem prawideł teatru.

Dla Olafa Lubaszenki to nie pierwszy kontakt ze sceną w Karkonoszach. W drugiej połowie lat 70. XX wieku, gdy Olaf Lubaszenko zaczynał siódmy rok swojego życia - przebywał w Jeleniej Górze, gdzie jego matka Asja Łamtiugina grała na scenie Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w dwóch spektaklach w reżyserii samej wieloletniej szefowej teatru Aliny Obidniak: poetyckim dramacie „Homer i Orchidea” Tadeusza Gajcego jako tytułowa Orchidea oraz „Kram z piosenkami” Leona Schillera. Ostatnio Lubaszenko gościł w jeleniogórskim Teatrze im. Norwida bodaj w październiku 2011. z komedią „Diabli mnie biorą” Marka Rębacza (koprodukcja łódzkiej sceny i Polskiej Sceny Komedii) grając Księcia Ciemności - Lucyfera. Znany przede wszystkim jako „mocna postać” kina (aktor, reżyser, producent filmowy), ma na swoim koncie także reżyserię w teatrach: warszawskich (Muzycznym “Roma”, Na Woli i Capitol) oraz w Poznaniu (Nowym) i Gdyni (Muzycznym im. Danuty Baduszkowej).

W „Kochaniu na kredyt” zagrają znani z ekranów kinowych i telewizyjnych aktorzy.

Tamara Arciuch, związana niegdyś z krakowskim Teatrem Ludowym w Nowej Hucie i gdańskim Teatrem Wybrzeże, bliżej znana telewidzom choćby z roli podstępnej Karoliny Łapińskiej z sitcomu TVN „Niania”.

Agnieszka Sienkiewicz zaraz po studiach grała w teatrach: im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu i Współczesnym w Warszawie. Teraz można ją oglądać w operze mydlanej „Pierwsza miłość” w roli Kasi Mularczyk.

Filip Bobek, czyli doktor Hubert Dębski, syn profesora w „Hotelu 52”, Marek Dobrzański w serialu TVN „BrzydUla” czy Artur Sagowski w „Prosto w serce”, występował w teatrach: Polskim w Poznaniu i Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie. Jego spektakl dyplomowy, prezentowany na XXIII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi, pt. „Generacja” wyreżyserował Piotr Łazarkiewicz, rodowity Ciepliczanin i absolwent II LO im. C.K. Norwida, a muzykę napisał jego syn Antoni Łazarkiewicz.

Bartłomiej Kasprzykowski po zakończeniu swojej aktorskiej edukacji od razu otrzymał etat w krakowskim Teatrze im. Juliusza Słowackiego, gdzie grał przez 8 sezonów. Telewidzowie znają go z roli wikarego Roberta w „Ranczo” oraz jako hauptmanna Hansa Klopssa w sitcomie „Halo Hans”.

Piotr Zelt, pamiętny jako niezbyt rozgarnięty starszy posterunkowy policji Arnie z sitcomu „13 posterunek” czy starszy aspirant Krzywy, podwładny „Chudego” w serialu „Ludzie Chudego”, od 2000 r. nie jest związany z żadnym teatrem. Zaraz po ukończeniu szkoły filmowej był jednym z niewielu szczęśliwców na roku, który od razu dostał od dyrektora stołecznego Teatru Dramatycznego - Macieja Prusa propozycję angażu i przez 8 sezonów był etatowym aktorem. Prywatnie jest wytrawnym narciarzem z wieloletnim stażem, kilka razy z rzędu brał udział w zawodach narciarskich na dorocznym Slalomie Gwiazd w Szklarskiej Porębie (2009 – III miejsce, 2010 – III miejsce, 2011 – II miejsce). Od lat przyjaźni się z Olafem Lubaszenko, lecz nigdy razem nie pracowali.

Autorem kostiumów jest Tomasz Jacyków, a muzykę stworzył Zdzisław Kalinowski.

Cena biletów: 70 i 90 zł. Rezerwacja - tel.: 533-509-857, e-mail: scenateatralna@gmail.com

Ogłoszenia

Czytaj również

Drzymały i Flisaków gotowe – od kiedy MZK?

Kolejny seans w Lwówku Śląskim

Będą widoki ze Zbójeckich Skał

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Widz 25-04-2014 21:09
Olaf Lubaszenko i jego filmy "SZTOS", "E=MC2", "PORANEK KOJOTA" były dobre, ale jako reżyser teatralny? Nie wiem.
~Loo 25-04-2014 22:07
Byłem na tym i nawet fajnie się bawiłem.
~ 25-04-2014 23:49
Brawo! Wreszcie jakaś fajna sztuka ze znanymi nazwiskami, bo to co serwuje ostatnio nasz teatr jeleniogórski, to jest tragedia i komedia razem wzięte (i niestety wcale nie w pozytywnym znaczeniu tych słów).
~ 26-04-2014 14:55
Dobre sztuki to grają w teatrze jeleniogórskim, gdy występują miejscowi aktorzy. Chałtury grane przez warszawkę nie są ambitną ofertą dla ludzi znających się na teatrze.
~Anna K. 26-04-2014 18:18
Teraz niestety na dobre sztuki jeździ się do Karpacza. To co serwuje nasz teatr to jest jedna wielka pomyłka i straszny szajs. Kiedyś chodziłam co tydzień do naszego teatru, ale niestety teraz coraz bardziej widzę, że kupowanie biletu na wystawiane tam "spektakle" to jest wywalanie pieniędzy w błoto.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Zaczytaj się z Jelonką.com

Zobacz eksponaty z Muzeum Zabawek

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
755
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%