MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Kolorowy TOURTEC 2010

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 6 maja 2010, 18:40
Aktualizacja: 18:43
Autor: ts
Jednym z elementów rozpoczynających się jutro targów jest imponujaca atrapa kutra, która dziś – wraz z całym targowym miasteczkiem – stanęła w Rynku.
Fot. TEJO
W dniach 7–8 maja 2010 roku Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze już po raz 12 organizuje Międzynarodowe Targi Turystyczne TOURTEC.

Organizator bogatszy o doświadczenia z pierwszych pięciu edycji targów, które odbywały się w hali sportowej, postanowił wyjść z nimi na zewnątrz w przepiękne miejsce, jakim jest Plac Ratuszowy. Obecnie Targi TOURTEC to znaczące wydarzenie dla naszego regionu, przyciągające wystawców nie tylko z Polski i Euroregionu Nysa, ale także z Aachen czy Bambergu oraz miast i regionów Republiki Czeskiej.

Satysfakcjonująca jest także obecność wszystkich regionów Polski. W 2009 roku wśród 97 wystawców, Targi gościły m.in. przedstawicieli z Białegostoku, Olsztyna, Nowego Sącza, Kamienia Pomorskiego i Gryfic.
Organizatorzy imprezy co roku starają się nadać targom inny charakter. Najpierw impreza odbywała się pod hasłem „Wspólna Europa” bo wchodziliśmy do Unii Europejskiej, później już „We wspólnej Europie”, dalej „Aktywnie”. Przewodnią myślą ubiegłorocznych Targów był Festiwal Tradycji Karkonoskich - przypomnienie długoletnich tradycji związanych z regionem, m.in. sanie rogate, tradycje walońskie, tragarze z lektykami.

Wydział Promocji, Turystyki i Sportu przy Starostwie Powiatowym w Jeleniej Górze stara się stworzyć wystawcom jak najlepsze możliwości prezentacji swoich ofert. Przedstawiciele branży turystycznej mają tu bardzo dobre warunki do bezpośrednich kontaktów i spotkań handlowych. Organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby poszerzyć oferty wystawców o prezentacje kuchni regionalnych, występy artystyczne. Także w tym roku planowane są liczne atrakcje, w tym loty szybowcem zasponsorowane przez Aeroklub Jeleniogórski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przystań w śmieciach

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

JBO: Ogrodzenie boiska w Parku Norweskim

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Zdzich 6-05-2010 22:41
Powodzenia życzę, bo padać ma... Ja wolę jednak pojechać do Poznania w tym celu
~cdr 7-05-2010 8:52
i jak zwykle dziś pewnie Tourtec zostanie zamknięty o godz. 16.00, żeby przypadkiem nie mogli zobaczyć oferty zwykli, pracujący ludzie?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Krakowska w budowie

Będzie nowy przystanek kolejowy w Mysłakowicach

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Ulica Nadbrzeżna już w nowej odsłonie  

Cieplickie place

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
526
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%