MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Kolorowy Europiknik w Kowarach

Wiadomości: Kowary
Niedziela, 4 maja 2014, 12:26
Aktualizacja: 21:44
Autor: Tomasz Raczyński
Fot. Tomasz Raczyński
W tym roku kowarski „Międzynarodowy Festiwal Twórców” odbył się pod hasłem obchodów 10–lecia wstąpienia Polski w Unii Europejskiej. Zabawa rozpoczęła się pod siedzibą Miejskiego Ośrodka kultury, skąd wyruszył barwny korowód prezentujący wszystkie kraje członkowskie.

W paradzie wzięli udziału uczniowie kowarskich szkół, przedszkoli oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych, których na starówkę prowadziła Kowarska Orkiestra Rozrywkowa. Po dotarciu uczestników pod kowarski ratusz na scenie rozpoczęły się występy artystyczne, w których swoje talenty prezentowały dzieci z Przedszkola Publicznego i Przedszkola „Krokodyl Schnappi”, szkół podstawowych, młodzież Zespołu Szkół Ogólnokształcących, zespół taneczny „Oliver” z Vrchlabi, zespół „Szyszak” z Podgórzyna, zespół ludowy „Gościniec” z Mysłakowic oraz zespół ludowy „Kowarskie Wrzosy".

Podczas trwania tego pierwszomajowego festynu można było podziwiać stoiska artystyczne kowarskich twórców, wystawy prac plastycznych dzieci i młodzieży oraz skosztować domowych przysmaków.
- Chciałam serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w organizację majówki, a przede wszystkim uczniom i nauczycielom z kowarskich szkół i przedszkoli, dzięki którym impreza nabrała bardzo barwnego charakteru - mówi organizatorka imprezy Gabriela Kolaszt, przewodnicząca Stowarzyszenia Miłośników Kowar.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czyżby Andrzej Duda?

Jan Sopata na emeryturze

Co z wodą w zalewie złotoryjskim?

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~Obecny 4-05-2014 12:55
Imprezka superświetna na 6!!!! Brawo!
~artines 4-05-2014 13:38
To kiedy wreszcie wymieniamy flagę polski na Eurokołchozu? Na razie płemieł występuje na tle obydwu, ale już w przedszkolach uczą się śpiewać hymnu unii, nie znając hymnu Polski. 'Rota' też już według niektórych zaczyna trącić faszyzmem a w modzie są pochody ku czci EU.
~otworzoczy 4-05-2014 14:50
dokladnie ! ... zabór unii europejskiej. Palić flagi i sciagać je z rzadowych obiektów ! Do czego doprowadzilismy ! lewackie swieta nawet w kowarach
~wow 4-05-2014 15:50
żeby nie unia to w naszym kraju byśmy mieli zielone rosyjskie ludki tak jak na ukrainie która nie chciał do uni więc ma putina haha
~ 4-05-2014 16:57
Wieś tańczy i śpiewa c...nie miały darmową wyżerkę
~Leoś Kotwica 4-05-2014 17:16
artines i otworzoczy, wieczni malkontenci którzy swoje niepowodzenia i nieudacznictwo przelewacie do internetu, szkoda tylko, że nie macie na uwadze pieniędzy unijnych z których tak wielu korzysta, a kto wie czy i wy sami nie skorzystaliście w jakiejś formie z unijnych funduszy. Bo pieniądze unijne każdy chciałby brać i wyciągać po nie swoje brudne łapska. Ale Unia jest be...Zakłamany naród. A impreza była udana i fajnie, że są w tym mieście ludzie którzy coś robią, zamiast całymi dniami siedzieć przed komputerem i się wymądrzać.
~ 4-05-2014 18:00
Może ty brałeś brudnymi łapskami pieniądze i skorzystałeś tak jak co nie którzy w Kowarach i lewe firmy mają i znajomych do pracy przyjmują albo rodzinkę a uzbierało by się takich krętaczy
~znawca 4-05-2014 18:18
Staliśmy się tylko parobkami Unii Europejskiej a dokładniej niemców którzy mają u nas swoje montownie i magazyny. Miliony polaków na emigracji w poszukiwaniu lepszego życia, a tymczasem w mediach tematy zastępcze typu Matka Madzi i "kryzys" ukraiński ku uciesze plebsu który bez ambicji przyjmuje wszystko czym karmią go UEropejskie sprzedajne media.
~obserwator II 4-05-2014 18:22
Skandal obyczajowy , na żadnym zdjęciu nie ma Pani Elżbiety Zakrzewskiej i jej kandydatki do Europarlamentu. Tym dziwniejsze że wyżerka była za darmo, a one są łase na fotografie i jedzonko.
~ 4-05-2014 18:43
jak ktoś chciał się "nażreć" to musiał zapłacić c...nie to też ludzie, a do Niemiec wcale nie musi się jeździć, czy my już nie umiemy się po prostu bawić tylko zaraz krytykujemy. Zawsze można zorganizować coś lepszego tylko wtedy trzeba niestety ruszyć 4 litery od komputera i zakasać rękawy, ale pewnie łatwiej siedzieć w domu i wybrzydzać prawda?
~ 4-05-2014 19:07
Odstąpiły jedzenia c...nom i ubogim lepsza wyżerka była po imprezie w gronie zamkniętym tylko dla bogaczy
~artines 4-05-2014 20:14
A Pan Leoś Kotwica to myśli sobie, że w Łuni to te pieniążki wiszą sobie na drzewach niczym prostowanie przez eurokołchoz banany? Kochasiu, jakie pieniądze Unii, przecież to składki członkowskie wszystkich państw, więc i Polski. To NASZE pieniądze, w dodatku czasem idiotycznie wydawane na dmuchane projekty pseudorozwoju na których pasą się 'couche' ze swoimi wydumanymi szkoleniami. Nie wszystko złoto co się świeci...
~jjasiek 4-05-2014 22:04
Unia unia d... d... to kto mi powie dlaczego kaniary kowarskie rano idą do sklepu po ćwiare i piwo gdzie zaden nie pracuje i nigdy nie bedzie a ja musze leciec jak osiol na 6rano do roboty za 6zeta na godz.z opieki maja 600za rodzinnego bo przepisuja swoje bekarty na babke a mi przekroczylo o 34 grosze zarobki i zabrali mi 90zl rodzinnego...to mamy z unii kaniaruchy brudasy lepiej zyja niz my co pracujemy.nie wspomne jakie burmistrz przeprowadza im remonty mieszkan ...
~ 5-05-2014 5:13
rzygać się chce od tego klękania przed brukselą
~Fajans 5-05-2014 8:22
Jelonka powinna zablokować komentarze pod każdym artykułem o Kowarach, bo zawsze wtedy odzywają się malkontenci i rasiści, których jak widać nie brakuje. Ech, katolicki naród...Rzygać się chce.
~ 5-05-2014 10:16
to prawda, chyba są ludzie którzy siedzą cały czas przed komputerem i czekają na okazję na to ażeby ponarzekać. może tak się dowartościowują i leczą kompleksy
~as 5-05-2014 23:27
zal naprawde zal, niektorym to w genech na parady z okazji maja nakazuja byc tak poslusznym ze az glupim ze robia cos dobrze.
~ 6-05-2014 8:45
żal naprawdę żal, że niektórzy to nawet pisać nie potrafią, a publicznie się wypowiadają i tak składnie piszą, że nie bardzo wiadomo o co im chodzi
~wnusio 7-05-2014 4:12
To marudzenie i narzekanie to głównie dzieło emerytów, nudzących się w domach. Dzień bez marudzenia dla emeryta to dzień stracony. JeIonka powinna rzucić im na pożarcie jakiś artykuł o Termach albo o zatrutej wodzie w Bobrze - tam wyładują swoje kompulsje i pod innymi artykułami będzie spokój (czyt. normalna dyskusja).

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

"Weekend z deską"

Będą widoki ze Zbójeckich Skał

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
753
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%