MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Kolorowe mikołajki w sportowych klimatach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 7 grudnia 2010, 14:37
Aktualizacja: Niedziela, 12 grudnia 2010, 10:32
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Turniej piłki siatkowej oraz konkurs na najlepsze przebranie klasy i program artystyczny – to tylko niektóre z atrakcji tradycyjnych już Mikołajek na Sportowo organizowanych w hal Międzyszkolnego Ośrodka Sportui przy ulicy Złotniczej przez społeczność II Liceum Ogólnokształcącego im. Norwida z Cieplic.

Rozegrany został międzyklasowy turniej piłki siatkowej. W przerwach pomiędzy meczami odbyły się prezentacje klas. Zadaniem uczniów było przebranie się za postacie z bajek, które wcześniej wylosowano. Zobaczyliśmy więc bohaterów popularnych kreskówek takich jak: m.in. „Gumisie”, „Smerfy”, „Pszczółka Maja”, „Kubuś Puchatek”, czy też „Muminki”.

W zabawę dali się wciągnąć nawet wychowawcy klas. Turniej „siatkówki” wygrała klasa II c. Laureatami konkursu na najlepsze przebranie i układ taneczny zostali uczniowie klasy II f. Najwięcej punktów nazbierała klasa II a i wygrała turniej. Uczniowie w nagrodę dostali od dyrekcji dodatkowy dzień wolny na wycieczkę.

- Pomysł na spędzanie Mikołajek w sposób aktywny, m.in. na sportowo narodził się sześć lat temu. Zaczęliśmy od szkolnych turniejów siatkówki, później połączyliśmy go z Mikołajkami. Finał odbywa się właśnie na hali przy ulicy Złotniczej w dniu św. Mikołaja. W tym roku po raz pierwszy klasa II A zagrała ze swoim wychowawcą Waldemarem Woźniakiem – poinformowała Monika Pawlak-Ważybok, nauczycielka WF.

- Oprócz części sportowej, każda z klas wylosowała sobie bajkę i miała za zadanie stworzyć krótki układ taneczny. Były oceniane stroje, pomysł na strój. Jeśli wychowawca klasy bierze udział w prezentacji i jest przebrany za postać z kreskówki, wtedy klasa otrzymywała dodatkowe punkty. Mamy w tym roku bardzo hojnych sponsorów – dodała.

Drużyna, która zajęła pierwsze miejsce, otrzymała czarne koszulki z napisem „Najlepsza klasa siatkarska, Norwid 2011” oraz logiem „Róży Wiatrów”, która jest jednym ze sponsorów. Mikołajki i nagrody wsparli również: Energia Pro S.A., Bank WBK oraz klasa I e. Dzięki składkom jakie przeznaczyli uczniowie naszej szkoły zakupione zostały również puchary. Puchar za pierwsze miejsce ufundowała klasa I a wraz ze sponsorem, którego znaleźli uczniowie tejże klasy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Pszczeli projekt KPN

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~gościu 7-12-2010 16:17
Dlaczego większość zdjęć się powtarza???
~;) 7-12-2010 19:22
napis na koszulkach jest troche inny, i sponsorów załatwiała klasa 1E
~gościu 7-12-2010 20:12
cyt.jest przeprany za postać z kreskówki... się przeprał? :)
~yo 7-12-2010 20:57
Brawo dla pani Pajor- i dla pięknej pani Oziom!
~grr 8-12-2010 1:08
po obejrzeniu fotek nasunela mi sie konkluzja "ale biedaczkowa impreza!"
~absolwent 8-12-2010 12:51
bardzo ciekawy pomysł na spędzenie Mikołajek, brawa dla pana Waldemara Wożniaka za odwagę, przebranie i postawę sportową, wspominam wspaniale wszystkie podobne imprezy okazjonalne w II .L.O. ;) pozdrawiam wszystkich wspaniałych nauczycieli i czekam na kolejny bal absolwentów :)
~Tolek 8-12-2010 20:10
Ciekaw jestem, czy choć jedno z tych dzieci pajacujących z karteczkami zawierającymi nazwy używek, choć raz ich próbowało/widziało je na oczy. Ludzie nie znają się, a pie..... IMO marna imitacja artykułu z JoeMonstera.
~ 8-12-2010 22:11
sprostowanie , nagrody , które zostały wręczone ( puchar , koszulki) były jedynie z inicjatywy klasy I e.
~IZ 17-12-2010 13:35
Najlepsze są pozrywane banery na scianach.Brawo dla szefa mos-u.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Egzaminy zawodowe uczniów kowarskiego Lema

Koderzy ze Ścięgien

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Nowa rektor w KPSW

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
313
Tak
48%
Nie
40%
Nie wiem
12%