MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Kolorowe dożynki w pałacowych klimatach

Wiadomości: REGION
Poniedziałek, 13 października 2008, 8:36
Aktualizacja: 8:37
Autor: rylit
Fot. rylit
Tłum mieszkańców miasta i okolic wykorzystał słoneczną niedzielę do odwiedzin Łomnicy, gdzie w parku przy tamtejszym pałacu czekały atrakcje związane z tradycyjnie już tam obchodzonym świętem plonów.

Tradycyjne dożynki odbyły się na placu przed zabytkiem. Przybyło wielu twórców i wielu regionalnych rzemieślników, którzy zajmują się działalnością turystyczną i rolniczą produkcją ekologiczną. Swoje wyroby prezentowało też koło gospodyń z Mysłakowic.

Obecni na imprezie mogli zapoznać się ze starą kulturą rolniczą, spróbować starych zapomnianych już potraw i napitków, skosztować ekologicznych współczesnych wyrobów. Wszystkiemu przygrywał zespoł z Podbeskidzia. Spora kolejka ustawiła się do stoiska niemieckiej zielarki i homeopatki, która za niewielką opłatą pokazywała, jak i gdzie zbierać zioła. Radziła też, w jaki sposób je przygotowywać. Dużo radości miały dzieci, które odwiedzały ogród z kozami i koźlętami.

Atrakcji było mnóstwo zarówno pod dachem, jak i na przypałacowych terenach.
W wyremontowanych budynkach właściciele majątku urządzili skansen -muzeum opowiadający dawne dzieje rolnictwa i hodowli w okolicy.

Zgromadzono tam wiele zabytkowych eksponatów z opisem po polsku i po niemiecku. To dobra baza do organizacji zajęć szkolnych w terenie, z czego z pewnością nie omieszkają skorzystać placówki oświaty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nowy program "Moja woda"

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Komentarze (2) Dodaj komentarz

piipi 13-10-2008 12:14
....tam wodke pili i ..Go...lSKA kapele zaprosili !.~Obecni mieszkancy tego regionu nie maja swojej muzyki i stroju regionalnego.Oni sa tutaj, ale sa pozbawieni ..KORZENI i na tym polega ich klopot. ~BRAVO..dla was wszystkich tych bez "korzeni" i z "korzeniami". ~Pani Ela jest *FAJNA !.~Pozdrowienia.*piipi.
~Sabath 13-10-2008 21:26
niema to jak zabawa przy góralskiej muzyce ;-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie nowy przystanek kolejowy w Mysłakowicach

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Mina na Zabobrzu

Biuro Rzeczy Znalezionych w Bolesławcu

Podgórna jest nadal zarośnięta

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
18
Tak
56%
Nie
39%
Nie wiem
6%