MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kolorowa wieś Wieściszowice

Wiadomości: Wieściszowice
Niedziela, 30 sierpnia 2009, 3:54
Aktualizacja: 3:56
Autor: Ania
Fot. Ania
Andrzej Lepper, szef Samoobrony był głównym gościem pierwszych zawodów rodeo, które odbyły się w minioną sobotę w Wieściszowicach na boisku, położonym obok Kolorowych Jeziorek.

Uczestniczyli w nich zawodnicy z całej Polski i Czech. Spora reprezentacja przyjechała z Wrocławia. Zawody wzbudzały zainteresowanie wśród mieszkańców i turystów, którzy licznie przejeżdżają do Wieściszowic, żeby zobaczyć słynne Kolorowe Jeziorka.
Zawody rodeo miały charakter promocyjny. Inwestor, Jerzy Nowak chce zwiększyć atrakcyjności tych terenów. W pierwszej kolejności zajął się usunięciem śmieci, wywieziono ich kilka ton. Postawiono także ławki w parku i wykonano ogrodzenie. W niedługim czasie mają powstać ścieżki edukacyjne dla młodzieży, na których uczniowie będą się jednocześnie bawić i uczyć fizyki oraz geologii. Zostanie wybudowany także nietypowy plac zabaw, dający możliwość chodzenia po drzewach i w tunelach. Jerzy Nowak podkreśla, że ma to być z założenia miejsce, z którego dzieci wychodzą brudne.

Kontrowersyjne inwestycje
Mieszkańcy Wieściszowic do inwestycji na terenie Kolorowych Jeziorek, podchodzą jednak sceptycznie. Obawiają się, że okolice jeziorek zostaną zniszczone. Największe zastrzeżenia mają do obniżenia płyty boiska, na którym do niedawno grała młodzież w piłkę nożną. – Ludzie boją się, że mogą zostać zalani, jeżeli wyjazd z boiska zostanie zasypany. Jest to miejsce, w którym zatrzymywała się woda podczas dużych opadów. – mówi Pani Irena, mieszkanka Wieściszowic. Inwestor uspokaja jednak, że nic takiego się nie stanie. Przekonuje, że po zawodach boisko zostanie z powrotem udostępnione mieszkańcom. Tłumaczy, że zależy mu jedynie na wypromowaniu tego regionu. Dlatego też chciałby, żeby imprezy odbywały się tutaj cyklicznie. – Wiem, że jest to teren o ogromnym potencjale, a Kolorowe Jeziorka przyciągają turystów. Trzeba je jednak wypromować i ja staram się to zrobić. Obecnie inwestuję w reklamę. Jeden billboard stoi już niedaleko Opola. Zależy mi także na tym, żeby w rozwój Wieściszowic zaangażowali się mieszkańcy. Chciałbym, żeby prowadzili gospodarstwa agroturystyczne i w ten sposób zarabiali. Mogliby podawać pyszne jedzenie, każdy z nich coś innego. Nie ma sensu budować ogromnego hotelu, który pół roku stałby pusty, skoro turystów mogą przyjąć miejscowi ludzie. Byłaby to kolorowa wioska. – mówi Jerzy Nowak. W sobotę otrzymał on medal od Andrzeja Leppera, w związku z 15-leciem istnienia Związku Zawodowego Rolnictwa Samoobrona. Znany jest jednak bardziej, jako właściciel fabryki papierosów w Kamiennej Górze. Słynie z niekonwencjonalnych rozwiązań i oryginalnych pomysłów. Czy jego umiejętności i oryginalne podejście do wielu spraw wpłyną korzystnie na rozwój i promocję terenu, na którym położone są Kolorowe Jeziorka, przekonamy się za jakiś czas.

Ogłoszenia

Czytaj również

„Polska silnych samorządów”  

Spodziewane burze z gradem

Kontrowersyjne nagranie nauczyciela

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~em 30-08-2009 8:14
Tylko nie zadepczcie, na Boga, Kolorowych Jeziorek!!!!! Same Jeziorka niech zostaną ciche, spokojne. A Wieściszowice niech korzystają z doświadczen Myśliborza koło Jawora: w wiosce sporo gospodarstw agroturystycznych, miejsca parkingowe, CZYSTO, a Wąwóz pozostaje (poniekąd) dziki.
~mm 30-08-2009 9:00
Medal od samego leppera dostał, buraczany? wątpliwa reklama z tym jegomościem.
~olo 30-08-2009 9:50
byłem widziałem pijana banda miejscowych wieśniaków z butelkami lub puszkami piwa w dłoni i 15 liga brudnych ujeżdżaczy koni tylko jeziorka jak zawsze piękne. Uwaga zwiedzanie jeziorek wraz z parkingiem 5 zł" brawa "dla Wójta za wydzierżawienie Jeziorek na 25 lat !!!
piipi 30-08-2009 10:08
~Smutne zdjecia z biednym cielaczkiem i .. BAWIACA sie WIES !
~^^^^^^^^^ 30-08-2009 14:05
OLO---ty też byłeś z puszką czy z butelką?
~Czyniacy cuda 30-08-2009 14:36
Skoro -GLOWNYM GOSCIEM- jest Anrdzej od Lepperow to sedecznie podziwiam i gratuluje poziomu imprezy . Jak juz pisalem wczesniej -Polak potrafi ..........
~J23 30-08-2009 16:32
Skandal parking za 5 zł za wejście na jeziorka. Inkasent parkingowy nie dawał i nie miał żadnych pokwitowań za bilet. Kasa w kieszeń .Bardzo tym wszystkim byli zdziwieni goście zagraniczni . WSTYD !!!!
~Tomy M. 30-08-2009 17:33
Fajna impreza! Trzeba pamiętać że to pierwsze zawody Rodeo, kolejne z pewnością będą jeszcze lepsze. Byłem tam i mi się podobało.
teessi 30-08-2009 19:31
Impreza jak impreza, ale ten "gość"... Wprawdzie to nie grzech, ale wstyd...
~123 30-08-2009 20:38
Tak między nami mówiąc to wolę oglądać Leppera niż Szmaci ...tfu Szmajdzińskiego i jego czerwoną sitw ... świtę.
~osa 30-08-2009 23:37
Andrzej.L to nie powinien przypadkiem w więzieniu śiedzieć? Przecież to swój chłop, w sam raz na takie imprezy, wieś tańczy i śpiewa...
~krzysiekm 31-08-2009 9:15
Pani Aniu, za mało zdjęć z samej imprezy,żadnego zdjęcia Kolorowych Jeziorek a jak zwykle skupiona uwaga na polityku(polityk-mocno powiedziane).Kolega OLO zbulwersował się faktem,że pan Nowak wydzierżawił teren na 25 lat a Twoim zdaniem powinien tylko na 3 miesiące?Uwierz,że nie zainwestował by wtedy ani złotówki!A tak jak napisał zainwestuje trochę grosza i da przy okazji przysłowiową "wędkę" by sami mieszkańcy mogli zarobić.Niestety mieszkańcy nie dostrzegają szansy rozwoju swojej miejscowości i możliwości dodatkowych(a nawet głównych)źródeł zarobkowania.Śmieszy mnie również "troska" mieszkańców Wieściszowic o Kolorowe Jeziorka a co ci właśnie zrobili dla jeziorek przez ostatnie sto lat!?Pan Nowak wywiózł np. kilka ton śmieci.Więc wytykanie Lepperowi,że burak jest co najmniej śmieszne, ponieważ większą buraczarnię lansują(trudne słowo) sami Wieściszowiczanie.I jest jak zwykle- źle jest,kiedy się nic nie robi a jeszcze gorzej kiedy robić się zacznie.
~ehhh 31-08-2009 23:10
5zl za parking to duzo!? jezdzcie pod sniezke - 15zl za NIC! teren pod parking na jeziorkach jest przynajmneij zadbany, utwardzony itp itd a smieci za darmo chyba nikt by nie wywiozl... Jesli ktos sie wzial za ten teren to tylko na plus i jak nawet parking Podkreslam PARKING (a nie wejscie na jeziorka) bedzie kosztowal nawet 10 czy 15zł ale będzie duzo atrakcji dla dzieciakow, sciezki i inne "zabawki" jak mowi inwestor to jestem jak najbardziej ZA!
~ema 1-09-2009 22:45
Skupiacie się na "gościu" i cenie za parking a może ktoś zwrócił uwagę jak były trakowane te biedne cielęta? Zero wody, zero siana przez 10 godzin, tylko poganiacze z prądem i jak te zwierzaki miały nie zdychać? Biedne tylko patrzyły żeby jakąś dziurę w ogrodzeniu znaleźć i stamtąd uciec, tym co się udało to chciaż świerzej trawy poskubały. Prowadzący pijany jak bela, że nawet nazwisk zawodników nie mogł wyrażnie wymówić a jak się zwróciło komuś uwagę to się odgrażali? Totalna znieczulica i nic więcej! Trzebabyło tam dać byki co ważą po 600-800 kg a nie małe cielaki. Wstyd i hańba! I jeszcze się tym szczycą!!!
~Maj 21-09-2009 13:35
Z doświadczeń wynika, że ludzka natura ze wszystkim sobie poradzi - nawet z pięknem i spokojem Kolorowych Jeziorek. Szkoda wielka tego miejsca. Szkoda również, że biznes jest ważniejszy niż dobro "narodowe - przyrodnicze". Posprzątali? Chwała - szkoda tylko, że nie siedli na śmieci i nie wyjechali razem z nimi. A na "wędkę" to rózne rzeczy mozna "złowić".. i co na to Rudawski Park Krajobrazowy?
~k 21-04-2010 16:36
jj
~min 21-04-2010 16:38
no tak masz racje

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mechanik: "Chłodnych głów, gorących serc"

Przedwiośnie na rzecz LGBT

Poszukiwani są ławnicy  

Parkingi: ważne plany

Sportowa uroczystość

Sonda

Czy reklamy przy drogach i ulicach dekoncentrują kierowców?

Oddanych
głosów
1026
Tak
78%
Nie
18%
Nie mam zdania
4%