MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kolorowa sztuka na szarych podwórkach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 22 lipca 2009, 8:37
Aktualizacja: 8:38
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Do siedmiu najbardziej zapomnianych miejsc w Jeleniej Górze dotrą artyści w ramach drugiej edycji projektu „Skok w blok”, która zaczyna się już 1 sierpnia i potrwa tydzień. Będzie też przedstawienie na placu Ratuszowym.

Kiedy Wrocławski Teatr Lalek złożył propozycję szefowi Teatru im. Norwida Bogdanowi Kocy, by do naszego miasta zawitała z Wrocławia mobilna scena teatralna zwana Bajkobusem, ten odmówił. I słusznie postąpił. Bo jak mawiał Mikołaj Rej „Polacy nie gęsi i swój język mają”, tak jeleniogórzanie mają drugą edycję projektu „Skok w blok” realizowanego w różnych częściach Jeleniej Góry od 1 do 7 sierpnia br.

Projekt znany już z ubiegłorocznej edycji, adresowany jest do najmłodszych. Będą więc pokazy teatru lalek i wiele innych bajkowych niespodzianek. W roli animatorów wystąpią Łukasz Duda, Loutkove divadlo „Ahoj” (teatr lalkowy) z Chrudima oraz artyści cyrkowej formacji Trickster.

Prezentacje będą zmieniały swoje miejsce, co jeden dzień. Daje to możliwość dotarcia do siedmiu najbardziej zagrożonych i zapomnianych miejsc miasta.
Warsztaty realizowane będą przez 5 godzin dziennie na wcześniej wyznaczonych i przygotowanych placach zabaw. Odbędą się dwie zaplanowane prezentacje tradycyjnego teatru lalkowego na Placu Ratuszowym.

Podstawowymi działaniami są realizacje teatralne. Od budowy pacynek, jawajek i marionetek do tworzenia krótkiego zdarzenia teatralnego, które buduje świąteczny obraz tego jednego miejsca.
Wszystkie wydarzenia są bezpłatne. Szczegółowy program miejsc prezentacji dostępny będzie na stronach internetowych:
www.jck.pl, www.teatrodnaleziony.pl oraz na plakat informacyjnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spór o edukację seksualną

Zaczytaj się z Jelonką.com

Liga Rocka wystartowała

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~Widz 22-07-2009 9:52
I bardzo dobrze zrobił dyr. Koca! Bo i z jakiej racji? Niech Wrocław gra u siebie!
rymcycymcy 22-07-2009 10:27
Pomysł fajny, bo jak dotąd jedyną formą kolorowej sztuki na podwórkach, były barwne freski tworzone na bazie tanich nalewek i treści żołądków lokalnych "artystów" ;)
~Binghiman 22-07-2009 11:05
haha, to ja już wiem czemu nie ma żadnych imprez masowych w JG, dlatego że panowie tacy jak ten 'słusznie postępują' odrzucając różnorakie propozycje ;)
~porazka 22-07-2009 11:15
No i co w tym fenomenalnego? rozumiem ze miał powstać jeleniogórski Bajkobus? Szkoda tylko, że poza Dudą reszta składu nie jest z Jeleniej tylko z Czech i Wrocławia.
~grześ 22-07-2009 12:20
super :D
~mg 22-07-2009 12:39
podajcie plan
~Pyzdra 22-07-2009 17:52
Do ~Binghimana; A właśnie, że się ktoś myli. W Jeleniej Górze jest cała gama propoycji masowych imprez teatralnych. Trzeba tylko uważnie śledzić zapowiedzi wydarzeń.
teessi 23-07-2009 5:53
Bardzo dobry pomysł! Tylko ... skąd jest Trickster? Szkoda, że nasz rodzimy Teatr Animacji w tym nie uczestniczy. Przecież oni także umieją pokazać teatr uliczny, widziałam ich w akcji w parku zdrojowym (na tyłach Teatru Zdrojowego). Cóż, oni mają urlopy!
~Kibic 10 23-07-2009 10:17
Do teessi; Nie wszyscy tam mają urlopy. Są też tacy, co realizują projekt "Lato w teatrze" i powstanie spektakl w wykonaniu...dzieci.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Lepsze jutro w "Muflonie" – dla wszystkich

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Laboratorium Szkła już działa!  

Chcą odwołania przewodniczącej

Poezja Urszuli Musielak w ODK

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
727
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%