MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kolorowa klapa

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 0:00
Autor: Polskie Radio Wrocław 96,7 FM
Na Kolorowych Jeziorkach w gminie Marciszów jedyna wiata turystyczna, w której było zorganizowane m.in. turystyczne centrum informacji i bufet legła po zimie w gruzach. O jej odbudowanie zabiega pasjonat Jeziorek Kazimierz Angielski.

Problem jest w tym, że wiata została zbudowana przez zarząd parków krajobrazowych, na terenie lasów państwowych, które grunt użyczyły gminie Marciszów na 20 lat. Nikt więc nie kwapi się do inwestowania w obiekt, który tak naprawdę nie wiadomo do kogo należy.

Tymczasem organizujący turystykę na Jeziorkach Kazimierz Angielski podkreśla, że sam by te odbudowę przeprowadził, ale nie stać go na materiały. Starosta kamiennogórski Marian
Kachniarz dał już jednak cement, wapno i impregnat do drewna.

Na cegły i drewno gospodarz Jeziorek liczy od władz gminy Marciszów. Sam da ludzi do
pracy i materiały potrzebne do wykończenia schronu.

"Kolorowe jeziorka" to zbiorniki powstałe w dawnych wyrobiskach kopalni pirytów. Mają unikalne zabarwienie od zalegających tam minerałów. Jeden jest purpurowy, drugi błękitny, a trzeci szmaragdowy. Są największą turystyczną atrakcją gminy Marciszów. Przynajmniej od kilkunastu lat trwają tam dyskusje na temat zagospodarowania i wykorzystania Jeziorek. Do dziś nie przyniosły one konkretnych skutków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Radni KO przeciw kupcom?

Tu też świętowali

Będzie kręcone!

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ja 24-04-2006 14:03
znam Pana Angielskiego doskonale.Wiem ze ten czlowiek wsadzi w te jeziorka cale swoje serce i milosc do nich....On zajmuje sie nimi od dawna i dzieki Panu Kaziowi coraz wiecej turystow odwiedzalo piekne kolorowe jeziorka...Ludzie pomozmy wszyscy razem Panu Angielskiemu niech swiat sie wkoncu dowie jakie skarby kryje nasza ziemia :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Utrudnienia na żółtym szlaku

Jubileusze małżeńskie

O rozpadających się górach

Wypadek przy baniakach  

Stoi kolej na Kopę

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
842
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%