MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kolorowa „Bajka”

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 1 grudnia 2018, 14:01
Aktualizacja: Niedziela, 2 grudnia 2018, 10:15
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Fot. Angelika Grzywacz– Dudek
W tym tygodniu prezentujemy Niepubliczne Przedszkole „Bajka”, które mieści się w centrum Jeleniej Góry przy ulicy Piłsudskiego. Obecnie placówka ma pod opieką 180 dzieci w wieku 2,5–6 lat. Dyrektorem jest Krystyna Michalak, a nazwa przedszkola to najlepsza wizytówka tego, co możemy spotkać wewnątrz budynku.

Przedszkole pracuje pięć dni w tygodniu (poniedziałek - piątek)od 7:00 do 19:00, z wyłączeniem dni świątecznych. Praca z dzieckiem przebiega w oparciu o aktualną podstawę programową wychowania przedszkolnego oraz wybrane programy.

- Mamy wspaniałe, wszechstronnie uzdolnione dzieci i to jest naszych głównym atutem – mówi dyrektor Krystyna Michalak. - Dzieci w „ Bajce” uczą się języka angielskiego, poznają taniec towarzyski pod okiem znakomitego instruktora i choreografa Krzysztofa Cieślaka. Nasi wychowankowie odnoszą pod jego opieką spore sukcesy – dodaje dyrektor.

Przedszkole posiada własną kuchnię serwującą domowe jedzenie, doskonale wyposażoną bazę - sale są przestronne i kolorowe, więc urządzone przyjaźnie dla dzieci. Oprócz wychowawców i personelu obsługowego, przedszkole zatrudnia wysoko wykwalifikowanych specjalistów w tym: psychologa, pedagoga i logopedę, którzy wspierają dzieci potrzebujące wsparcia.

Przedszkole „Bajka” wprowadza swoich wychowanków w szeroko rozumiany świat kultury .

- Serwujemy dzieciom teatr o różnej tematyce, koncerty jeleniogórskiej filharmonii oraz okolicznościowe warsztaty – wymienia dyrektor Krystyna Michalak. - Odwiedzamy Filharmonię i Teatr Animacji w Jeleniej Górze. Umożliwiamy dzieciom spotkania z różnymi ludźmi i instytucjami, jak: straż miejska, policja, leśnicy, straż pożarna, kolejarze, ratownicy medyczni, itp. co pozwala dzieciom poznać zawody z bliska i środowisko lokalne, które nas otacza. Odwiedzając różne zakłady pracy dzieci poznają bezpośrednio technologię i wytwórczość regionalną. Nasze przedszkolaki biorą udział w różnych konkursach, gdzie realizują swoje możliwości i talenty zdobywając dyplomy i nagrody. Monitorujemy postępy naszych wychowanków i absolwentów, z których wielu odnosi sukcesy nie tylko w nauce. Przedszkole stale podnosi standardy w swojej pracy. W naszym przedszkolu panuje rodzinna atmosfera, którą wspomagają rodzice, aktywnie włączając się w życie przedszkola – dodaje dyrektor.

„Bajka” aktywnie współpracuje też ze środowiskiem lokalnym, a wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna stale aktualizuje swoją wiedzę i podnosi umiejętności zawodowe poprzez różnorodne formy doskonalenia -kursy kwalifikacyjne, metodyczne, warsztaty, seminaria.

- Staramy się być coraz lepsi na wymagającym rynku przedszkoli, zależy nam na tym aby nasza placówka była miejscem nie tylko bezpiecznym, ale i ciekawym dla poszukujących wiedzy dzieci – dodaje dyrektor przedszkola.

Czytaj również

Wizyta pedagogów u "Bram Czasu"

Sprawdzali na olimpiadzie wiedzę o turystyce

Kolejna szansa dla Polany Jakuszyckiej

Artystyczne ferie w Rzemiosłach

Na ulicy Wrońskiego wciąż bez zmian

Koszmar jeleniogórzan w Kenii

Szopka Noworoczna 2019! Uśmiechnij się :)  

Koniec dramatu jeleniogórzanki

Sonda

Czy Ławki Niepodległości są dobrym pomysłem?

Oddanych
głosów
907
Tak
15%
Nie
78%
Nie wiem
7%