MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 sierpnia
im. Klary, Juliana

Kolonista spadł z okna

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Piątek, 4 sierpnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 4 sierpnia 2006, 15:50
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Dziewięcioletni chłopiec z Olsztyna wypadł w piątek nad ranem z trzeciego piętra obiektu, gdzie zorganizowano kolonie w Szklarskiej Porębie. Na szczęście dziecku nie stało się nic groźnego. Przyczyną zajścia był fakt, że chłopak jest somnambulikiem.

Dziewięciolatek miał szczęście w nieszczęściu. Wyszedł z pokoju i przeszedł przez barierkę okna. Najpierw spadł na daszek znajdujący się poniżej, a potem na ziemię. To zamortyzowało skutki upadku.

– Doznał ogólnych potłuczeń ciała, ran ciętych na klatce piersiowej i brzuchu oraz rany szarpanej dłoni. Lekarz dyżurny szpitala wojewódzkiego, do którego trafił mały pacjent, stwierdził, że nie ma zagrożenia życia chłopca – poinformowała sierż. sztabowa Danuta Razmysłowicz z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Lekarz potwierdził też, że dziewięciolatek jest somnambulikiem. To właśnie było bezpośrednią przyczyną wypadku. Ta dolegliwość zdarza się u dzieci i dorosłych, choć jest rzadka. Policja wykluczyła udział osób trzecich.

Dziecko po leczeniu w szpitalu wróci na kolonie, ale będzie spało w pokoju wychowców, pod ich opieką. Najpewniej nikt z kolonii nie wiedział o dolegliwości chłopca.
– Apelujemy, aby nie ukrywać chorób i innych dolegliwości, na które cierpią dzieci wybierające się na kolonie – mówi sierż. sztab. Danuta Razmysłowicz. Gdyby wiedzę o tym mieli opiekunowie, do takiego przypadku raczej by nie doszło.

Szybkiego powrotu do zdrowia chłopcu życzą Internauci, policja oraz nasz portal.

<b> Co to za przypadłość? </b>
Somnambulizm (zw. potocznie lunatyzm) to zjawisko chodzenia w czasie snu, które wiąże się z niedojrzałością centralnego układu nerwowego. Występuje u dzieci i w takiej formie uznawane jest za niegroźne. Występujące regularnie u dorosłych jest już chorobą.
Śpiący nagle wstaje i zaczyna chodzić lub wykonywać inne czynności (np. jeść, ubierać się itp.), przy czym umysł znajduje się ciągle w stanie snu, więc niemożliwa jest świadoma kontrola zachowania.
Somnambulizm nie pozostawia wspomnień. Osoby cierpiące na tę przypadłość najczęściej nie zdają sobie z niej sprawy.
Źródło: Wikipedia

Ogłoszenia

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Bus dla strażaków

Szef gangu zatrzymany

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~Mrs. Frog 4-08-2006 12:09
Jak już coś to SOMNAMBULIZM :):) heh poprawcie sie :P
~:) 4-08-2006 12:34
redakcjo!! to sie pisze somnaMbulizm.
~Redakcja 4-08-2006 14:02
Poprawione i zaktualizowane - pozdrawiamy!
~dzieciak 4-08-2006 14:07
na czym to polega..??
~mistrz 4-08-2006 14:54
polega to na wypadaniu przez balkon
~Moderator 4-08-2006 15:58
Przypominam Panom i Paniom, którzy piszą do nas obraźliwie, że ich komentarze nie będą publikowane. Prosimy o krytykę, ale bez wulgaryzmów. Czy chłopak wypadł przez balkon - jak na początku podała policja, czy przez barierkę, czy przez okno - nie ma w tej chwili żadnego znaczenia! Najważniejsze jest, aby szybko wyzdrowiał - pana Prześmiewcę i pana Krytycznego serdecznie pozdrawiam z nadzieją, że życzą temu dziecku tego samego!
~Patol 4-08-2006 16:25
A czy to jest zaraźliwe :&gt; Dlaczego nei mówią nic o tym w tv ? Czy wybuchła epidemia tej choroby:&gt; Najpierw ptasia grypa teraz cos takiego !
~przesmiewca i krytyczny 4-08-2006 16:29
Nie było tam żadnego wulgaryzmu panie moderator. Nigdy nie zamieściliscie tu komentarza, który w jakiś sposób by was dotyczył. Poprostu boicie sie prawdy i konstruktywnej krytyki. Ciekawe czy zamieścicie ten komentarz. PS. W tej informacji znalazłem wiecej błędów. Wcale nie spadł na daszek tylko na olbrzymi dach poniżej.
~Moderator 4-08-2006 16:40
Panie Prześmiewco Krytyczny, celowo piszę o Panu wielką literą i używam przypadków, przez które odmieniają się po polsku rzeczowniki. Po prostu (piszemy rozdzielnie) trzeba się nauczyć zasad pisania, stosować przecinki, a potem czepiać się szczegółów. W tym przypadku nie są one istotne. Koniec tematu. Serdecznie pozdrawiam!
~007 4-08-2006 19:06
Skoro nie publikujecie obraźliwych komentarzy to dlaczego są komentarze "Patola". Co drugi jego komentarz obraża kogoś. Patol to pewnie ktoś z redakcji prowokujący internautów do komętowani. Jeśli jest inaczej to wyprowadzcie mnie z błędu.
~zorientowana ) 4-08-2006 20:07
Uprzejmie donosze, ze tan caly PATOL nie trzyma z redakcja to zwykly internauta, a prowokuje sam z siebie taka natura 18latka.
~jsokol 5-08-2006 10:15
007 nie wiem czy wiesz, ale nie ma takiego słowa w polskim słowniku jak "komętowanie";) Szkoda chłopaka, bo jego rodzice powinni ostrzec opiekunów kolonii o jego chorobie... A co do Patola nie będe się wypowiadać, bo szkoda mi go... Pozdrawiam:)
~007 5-08-2006 13:22
nie wiem, że niema. A jest takie słowo jak "jsokol" co to wogóle znaczy ?
~dYck@ --&gt; Black'y 5-08-2006 15:36
Nom ja lunatykuje bardzo częto naj częściej tylko się podnoszę i macham rękaoma oraz gadam, ale od czasu do czasu (tak moja ciocia mówiłą) wstaje ubieram sie i rozmawiam później znów ubierazm się w pidżamę i idę spać.. ;/ dziwne to co nie?? Pozdrawiam...
~jsokol 5-08-2006 18:27
007 pisze się "nie ma", a nie "niema";&gt; "wogóle" także pisze się odzielnie, czyli powinno być "w ogóle";&gt; A co do mojego nick'a, do nie jest to słowo funkcjonujące w słowniku polskim, lecz jest to tylko i wyłącznie mój nick, którym posługuję się w internecie, dzięki czemu znajomi zawsze mogą mnie poznać, jak również jednocześnie zachowuję anonimowość:) Szczerze powiedziawszy nie chciałbym lunatykować, bo to może być kłopotliwe i niebezpieczne jak w przypadku opisanym w tym artykule... Pozdrawiam serdecznie;)
~zainteresowanytematykąpoboczną 6-08-2006 0:02
Swego czasu zdarzyło mi się wyrażać opinie krytyczne o poziomie dziennikarstwa "Jelonki" i wszystko zostało dokładnie wycięte. To taka specyfika tego "hajdparku". Jak się gada co lubią to przechodzi :}
~JPG 6-08-2006 0:23
jaskol--- jaki ty mondrala jesteś. Ta strona nie jest po to aby się popisywać swoją polszczyzna, ale po to aby napisać coś sęsownego do artykułu. Jak chcesz się popisywać swoją wiedzą odnośnie języka polskiego to są takie specjalne strony internetowe.
~jsokol 6-08-2006 11:01
Bez komentarza... JPG... Twoich błędów poprawiać już nie mam zamiaru;P bo nie chcę być postrzegany jako "mondrala";&gt; i przeważnie staram się pisać coś "sęsownego" do artykułu. Pragnąłbym również zauważyć, że ja wniosłem troche własnego komentarza odnoście tego artykułu, Ty zaś szanowny JPG nie napisałeś ani słowa odnośnie tematu. Pozdrawiam serdecznie!!;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Oznakowanie poziome (prawie) odnowione  

Więcej bobrów na jeleniogórskim Zabobrzu

Elektroniczny kontakt z klientem już działa

Będzie nowa świetlica

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
687
Tak
38%
Nie
56%
Nie wiem
6%