MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kolizja z pniem przez plamę oleju

Wiadomości: REGION
Czwartek, 6 sierpnia 2009, 15:38
Aktualizacja: 15:47
Autor: Ania
Kierowca samochodu marki Fiat Uno wpadł wczoraj w poślizg i uderzył w drzewo.

Mężczyzna jechał fiatem uno wczoraj ulicą Rejtana w Kowarach. Wpadł w poślizg z powodu plamy oleju na jezdni. Stracił kontrolę nad autem, które uderzyło w pień. Na szczęście nie odniósł większych obrażeń. Zagrożenie dla niego samego oraz innych osób stanowił samochód, ponieważ była w nim instalacja gazowa Na miejsce zostali więc wezwani strażacy, którzy w szybkim czasie zakręcili zawór i odłączyli akumulator.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kierowca uciekał, bo był pijany

Na Kilińskiego bezpieczniej

Zadymienie przy ul. Wolności

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 6-08-2009 20:43
wczoraj była kolizja przez plamę oleju ale między przełęczą Kowarską a Okrajem. Kierowała kobieta a nie mężczyzna. A akumlator odłączyła grupka pracowników z firmy drogowej którzy akurat przejeżdżali.
~ 6-08-2009 22:58
nikogo nic nie obchodzi plama oleju czy dziura że koło mozna urwac.za to kasa nie wplywa tylko za blokadki,uklony dla odpowiedzialnych służb
Cień 7-08-2009 0:57
Hahaha! LPG i zagrożenie a co to była- samoróba? Proszę was, nie piszcie takich rzeczy. Gdy auto uległo wypadkowi wystarczy wyciągnąć kluczyki ze stacyjki i spokojnie zakręcić zawory, tak na wszelki wypadek, poniewarz zawory są tak skonstruowane, że jak dojdzie do silnego wycieku gazu to automatycznie się zamykają, do i na końcu można odłączyć aku wystarczy zapoznać się z instrukcją obsługi skoro się czegoś używa. No, ale Polak mądry po szkodzie.
~panteer 7-08-2009 10:54
Cień widzę, że jesteś ignorantem i mie potrafisz sprawdzić faktów, a fizykochemii spalania i wybuchów nie tłumacz mi bo widzę, że sam nie za dużo o tym wiesz. W przypadku tego zdarzenia masz rację, że zagrożenie jest prawie zerowe, ale w przypadku palącego się samochodu z instalacją LPG zagrożenie jest bardzo realne, nie pisałbym o tym jeśli nie widziałbym takich przypadków, nie na filmie - na żywo zbiornik samochodowy LPG z samochodu palącego się w garażu po wybuchu wyrywa kawał karoserii przebija się przez ścianę i przelatuje jeszcze kilkadziesiąt metrów, jeśli będziesz zainteresowany to poszukaj strażaków, którym przeleciało to koło nosów, zdarzenie to miało miejsce jakieś dwa lata temu w Mysłakowicach. Jeśli chodzi o tlen w zbiorniku, to nie jest on potrzebny do wybuchu. Przy wzroście ciśnienia w zbiorniku dochodzi do wybuchu fizycznego i dopiero wtedy tworzy się mieszanina wybuchowa, która jeśli istnieje źródło zapłonu zapala się(najlepiej jak oglądniesz to sobie na filmie nakręconym jakąś szybką kamerą), ponieważ mówisz, że eksperymentowałeś i lubisz sprawdzać wszystko empirycznie to powiniem Ci podunąć proste doświadczenie prezentujące mechanizm wybuchu skroplonego gazu w z zamkniętego zbiornika, ale jak będziesz zainteresowany to na pewno wujek Google Ci podpowie. A jeśli nie potrafisz znaleźć naukowych opisów zjawiska BLEVE to wkleję najprostszą (especially for you) z Wikipedii "W sytuacji, w której powłoka zbiornika zostaje przerwana, faza gazowa rozpręża się, obniżając gwałtownie ciśnienie nad cieczą, w wyniku czego ta przechodzi w stan wrzenia. Jeśli dochodzi do zapłonu uwalniających się par, ciepło spalania dodatkowo ogrzewa zbiornik doprowadzając do szybkiego wzrostu ciśnienia wewnątrz. W którymś momencie dochodzi w końcu do rozerwania powłoki. Uwolniona, do ciśnienia atmosferycznego ciecz, w jednym momencie zamienia się w parę i gwałtownie rozszerza się kilkusetkrotnie zwiększając swoją objętość. Powstała w ten sposób chmura mieszaniny gazu i powietrza zapala się."
~ 7-08-2009 11:29
do CIENIA-ponieważ przez "ż"się pisze
Cień 8-08-2009 0:46
Do Panteer. W poprzednim artykule tobie napisałem w skrócie, to co mi tu rozpisałeś. Filmy w sieci do mnie nie przemawiają a twój opisany przypadek płonącego auta w garażu, może być wynikiem wadliwej butli, chociaż pożar auta w garażu może się przyczynić do wyższej temperatury nie przewidzianej przez konstruktora zbiornika. Polecam tobie program Tv "Pogromcy mitów" na Discovery, bardziej wiarygodne.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Wjechał autem w latarnię

Na propsie! Dzisiaj i w niedzielę

Pożar Hotelu Gołębiewski

ODK do zameczku?

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
879
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%