MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Kolizja cinquecento z autobusem

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 23 lipca 2010, 11:46
Aktualizacja: 15:13
Autor: Angela
Fot. Angela
Doszczętnie skasowany tył osobowego samochodu marki Fiat Cinquecento oraz uszkodzenia autobusu kursowego PKS – to skutki rannej kolizj,i do jakiej doszło na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Bacewicz. Przyczyna to nieuwaga kierujących i błędne odczytanie przez nich znaków postawionych na czas remontu drogi.

Do zderzenia się pojazdów doszło o godzinie 6.40, kiedy kierowcy autobusu i fiata cinquecento źle odczytali ustawione na czas remontu drogi znaki i ustawili się na niewłaściwych pasach ruchu.

Autobus PKS relacji Jelenia Góra – Kołobrzeg jechał na wprost aleją Jana Pawła II od strony centrum miasta w stronę Wrocławia, ale zamiast jechać pasem ze znakami nakazującymi jazdę na wprost, zjechał na pas umożliwiający tylko i wyłącznie skręt w prawo, w ulicę Bacewicz.
Z kolei kierujący fiatem cinquecento, skręcał z Alei Jana Pawła II w ulicę Bacewicz z pasa umożliwiającego jazdę na wprost, nie zauważył autobusu i uderzył w niego. Na szczęście ani kierującym, ani pasażerom nic się nie stało.

- W tym przypadku uznaliśmy współwinę kierujących. Kierowca fiata został ukarany mandatem karnym, natomiast kierowca autobusu odmówił przyjęcia mandatu, w związku z czym wniosek o jego ukaranie trafi do sądu – mówi sier. sztab. Krzysztof Turczyński z Komendy miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przetarg na kolejną stację

Czyżby Andrzej Duda?

JBO: Ogrodzenie boiska w Parku Norweskim

Komentarze (34) Dodaj komentarz

~Gość 23-07-2010 12:34
Od prawie tygodnia , pitolą się z łataniem dziur i aż dziw, że dopiero tylko jeden samochodzik rozwalony . Przy takiej organizacji pracy to nie wyremontują tego pasa na EURO 2012
~wie39 23-07-2010 12:37
kto to widział żeby szeregowy policjant(tzw krawężnik) miał prawo decydować kto jest winien kolizji bądź wypadku???przecież cienkie wykształcenie -krótki kurs milicyjny czy co tam innego nie nauczy obiektywnej oceny danego zdarzenia tym bardziej że do policji idą ludzie wiadomo z jakim współczynnikiem inteligencji....przeważnie tacy którym się pracować nie chce-na darmowy chleb i żeby poczuć "władzę"
~drogowcy win 23-07-2010 12:51
bo to złę oznaczenie przez drogowców było, inne samochody też podobnie jak ja (kierujący cieniaskiem) tak jeździły !!!
~pafka 23-07-2010 13:05
wina drogowców ! dokładnie wczoraj jechałem tamtędy pierwszy raz od kilku dni ulicą bacewicz do Al. JP2, dojeżdzam do świateł a tu skrzyżowanie dosłownie zagrodzone tymi biało czerwonymi znakami ! żadnych znaków mówiących jak jechać ani ostrzegających o niespodziance, porażka. Później widziałem stojący na zielonym świetle autobus który nie chciał sie chyba pomiędzy tymi znakami przeciskać.
~mpl 23-07-2010 13:09
wie39 - to spróbuj się dostać do policji, przejść testy nie tylko sprawnościowe. Poza tym obrażasz ludzi, którzy za marne grosze dbają tak jak jest to możliwe o Twoje bezpieczeństwo. Niech Ci coś ukradną albo coś podobnego, to z płaczem pobiegniesz na komisariat jak wszyscy Ci twardziele z JP na koszulkach, co do czynienia z policja mają grając w GTA. Trochę szacunku, bez tych ludzi byłoby dużo gorzej!
~Jano 23-07-2010 13:15
no bo to robi RSP Siedlęcin gratulacje za pośpiech i przede wszystkim za efektywność tych prac pożal się boże
strwag 23-07-2010 13:46
wie39, policjant na miejscu może lepiej ocenić jak było niż blondynka z mgr po krótkim kursie prawa udająca sędzinę.
~JA 23-07-2010 13:48
tO GDZIE TEN AUTOBUS JECHAŁ DO KŁODZKA CZY DO KOŁOBRZEGU???????????
~weekend 23-07-2010 14:00
a kierowca autobusu i tak przyjoł później mandat :P a mojego cieniaska już nie ma ;/
~~ 23-07-2010 14:01
"strwag" - jak już to Sędzia, Sędzina to żona Sędziego. Widać, że nauka cię bolała, albo nadal boli...
~exxon 23-07-2010 14:23
o widać że mojego postu już nie ma,jak jelonka boi sie wytykania błędów aż dziw bierze
~Agata 23-07-2010 14:25
Angela przeczytaj to co napisałaś hahaha
~do ~~ 23-07-2010 14:27
Nie cwaniaczkuj, bo "sędzina" to potocznie kobieta wyk. zawód sędziego, a przestarzale - żona sędziego. Sprawdź najpierw a dopiero potem pisz o nauce... A do redakcji - "mówi sier. szat. Krzysztof Turczyński" - że niby SZATNIARZ?
wiola 23-07-2010 14:38
do ~JA - to logiczne przecież - do Kłodzka przez Kołobrzeg!
U.S.A. 23-07-2010 14:55
do mpl..Ci Twoi stróże prawa są wybierani na podstawie testów z lat 60 tak jak byli wybierani ZOMOwcy. kilku inteligentnych znajomych nie przeszło testów do Policji bo za dużo mysleli indywidualnie. Policjant w Polsce ma nie myśleć logicznie, on nie jest od myslenia tylko od wykonywania rozkazów. Wszystkie rządy po 89 opłacają takich ludzi żeby gnębić naród. Policjant w pełni słowa tego znaczeniu to jest w UK Australlii itd itp.
~do usa 23-07-2010 16:01
Proponuję ci najpierw się dowiedzieć o czym piszesz a dopiero potem wyrażać swoje opinie.Ci twoi inteligentni znajomi prawdopodobnie mają inne braki takie jak:zdecydowanie,umiejętność podejmowania decyzji,poddanie się rygorowi jaki obowiązuje w służbach mundurowych itp.A co gnębienia narodu to zapytaj matkę zaginionego dzisiejszej nocy dziewięciolatka czy podziela twoje zdanie na temat policji.Policja tak na marginesie nie jest do kochania...jak chcesz kochać to kup sobie kotka.
~maczek 23-07-2010 16:35
do komentarza z godz 16,01 popieram w 100 proc.każdy psioczy i w tym niby jest najmocniejszy
strwag 23-07-2010 16:43
weekend, zdjęcia twojego cc jelonka opublikowała również w artykule o tej ekologicznej sztuce. http://img175.imageshack.us/img175/8411/15526549.jpg
~piotrunia 23-07-2010 18:42
Koło ZUS-u na krzyżówce też był niezły dzwon Focusa z New Beetle
~będą ujadać? 23-07-2010 19:41
Szczyle ujadają tu na policję, bo czują się anonimowo "kapturki", a jak go policjant spyta choćby o nazwisko - ogony pod siebie, uszy po sobie i języka w gębie zapominają! Cały czas wydaje im się, że świat istnieje dla nich w grach komputerowych, gdzie to oni decydują, mają kilka "żyć", a jakby co, to można grę wyłączyć. Dlatego potem w życiu takie nam gamonie z nich wyrastają, że nawet, jak tu sami twierdzą, do policji się nie nadają. W taki razie co - łopata? Niestety, do niej też trzeba mieć choć trochę oleju w głowie!
~............ 23-07-2010 20:28
Wygląda na to, że kierowca autobusu miał rację nie przyjmując mandatu, bo on, zdaje się, jechał tak, jak miał wyznaczone.
~............ 23-07-2010 21:04
USA, piszesz głupoty, nie za bardzo wiedząc co. To przed rokiem 1989 było to, o czym piszesz, że jest teraz. Wtedy milicja była wszechwładna i robiła co chciała. Obecnie tak nie jest, ale niektóre rzeczy należałoby chyba przywrócić, bo obecne prawo jest takie, że poszkodowany ma mniej praw niż sprawca przestępstwa.
~Cień 23-07-2010 21:26
Do U.S.A. Nic dodać, nic ująć! Post niżej. Co do matki z dziećmi, to dla policji statystyki.
~eh 24-07-2010 0:09
A mi się wydaje że to nie wina policjantów... Nasz cały system jest chory sam w sobie... Kto był za granicą wie jak wygląda np. wspomniany wcześniej policjant Angielski, Czeski czy Niemiecki... idzie chłop i pali marihuanę na ulicy... w UK, CZ, DE dostanie upomnienie że nie wolno, że tylko w domu albo aby nikt tego nie widział... u nas policjant ma za zadanie złapać taką osobę, później prokurator, a na koniec sąd.... I ot za głupotę i marnych kilka groszy robi się wielomiesięczna sprawa w której udział bierze masa osób, a nie mówiąc już o kosztach... Kolejny przykład dlaczego wprowadzając obowiązkowe światła ktoś zapisał w kodeksie, że brak świateł to mandat.... wiele krajów UE nie stosuje tego przepisu i jest OK... ale u nas się kara U NAS SIĘ NIE UPOMINA! Ograniczenie prędkości = albo jedziesz 50, albo zapłacisz, ale nie koniecznie zmądrzejesz Bo czy wydając 50, 100 czy 200zł osoba zarabiająca ponad 3000zł i mająca wymienione prawko np. na angielskie zmądrzeje!? NIE! będzie jechała d
~anti-hunter 24-07-2010 8:01
policja jest ok-psioczycie na nia a jak was wieczorkiem żul zaczepi pierwsi spieprzacie w krzaki i telefon o pomoc na komende-albo cwiczyc i nie dzwonic albo dzwonic i mordka w kubelek:) pozdrawiam normalnych:)
~anti-hunter 24-07-2010 8:39
policja jest ok-psioczycie na nia a jak was wieczorkiem żul zaczepi pierwsi spieprzacie w krzaki i telefon o pomoc na komende-albo cwiczyc i nie dzwonic albo dzwonic i mordka w kubelek:) pozdrawiam normalnych:)
~ 24-07-2010 14:53
Zbigniew, brawurowa jazda czinkłaczento ! :D
~na sygnale 24-07-2010 15:55
http://nasygnale.pl/gid,12504271,title,Grozny-wypadek-w-Jeleniej-Gorze,galeria.html
~ton 24-07-2010 18:50
czy ten fiacik to nie tego śmiesznego sąsiadka pseudo nieudacznika gankstera?hehehehe
~ja 40 26-07-2010 13:06
Popieram jak najbardziej /wie 39/
~czesiojg 27-07-2010 10:23
Kierujący autobusem jechał prawidłowo, ponieważ miał za skrzyżowaniem przystanek ,który w czasie remontu drogi powinien być przeniesiony,omijając środkowy pas z lewej strony jak nakazuje znak ,zjeżdzając do przystanku stwarza się wieksze zagrożenie w ruchu ,jadąc 12 m pojazdem .A kierowca cieniasa skręcając w lewo ,powinien przepuścić jadący na wprost autobus, sam tak jeżdzę jak wykonuję kurs do Wrocławia. Nie widzę tu winy kierowcy z Kołobrzegu......
U.S.A. 27-07-2010 16:57
do 23-07-2010 16:01------- tylko pamiętaj że do Policji powinno sie wybierać pod różnym kątem: biurowi, drogówka, patrole uliczne, prewencja itd itp. U nas często cham z prewencji gdzie lał pałą głodujące pielęgniarki czy górników trafia na ulicę do patrolowania, w cywilizowanych państwach policjant na ulicy jest to osoba do której masz mieć pełne zaufanie i zwrócić sie o pomoc w razie problemów. Policjant to nie tylko osoba co ma lać pałą. pamiętaj, oni żyją z Twoich podatków i są dla Ciebie a nie Ty dla nich.
U.S.A. 27-07-2010 17:05
do ~anti-hunter, Twoi dzielni policjanci sa bardzo odważni jak sobie siedzą 2 dziewczyny (25-30 lat) na ławce w miejscowości turystycznej i sie opalają popijając chłodnym piwkiem, z auta wyskoczyli jak antyterroryści a wieczorem na tej samej ławce jak juz siedzi 3 bandytów to nawet z auta nie wysiądą. Dziękuję za taka pomoc, ktoś wcześniej napisał ze jak telefon ukradną to od razu na posterunek a znalezienie skradzionego roweru, auta czy telefonu to jak wygrana 6 w totka. Dla nich to tylko statystyki i zawracanie gitary.
~Piotr 30-07-2010 17:28
panowie dajcie spokój , policja jest również potrzebna a k, ale to powinni karać drogowców , ile razy ustawią ograniczenie do 30 i zapomną go zabrać etc... a to jest droga na Wrocław zgadzam się z czesiem z jg propo autobusu , szczyt głupoty to również roboty obok tesco od strony Jeżowa , ciekawy jest ten sygnalizator ustawiony przy castoramie , niektórzy go nie widzą ,życzę ciepliwości panom Kierowcom

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Cieplickie place

Promesy dla gminnych jednostek OSP

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Wóz strażacki w nagrodę

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
576
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
13%