Zalogowanych: 10

Jelenia Góra: Koleżeński pojedynek juniorów Sudetów

Niedziela, 6 stycznia 2019, 15:35
Aktualizacja: 15:36
W niedzielnym starciu Ligi Dolnośląsko–Lubuskiej Juniorów naprzeciw siebie stanęły dwa zespoły Sudetów Jelenia Góra. Zgodnie z przewidywaniami, górą byli podopieczni Łukasza Niesobskiego, którzy zwyciężyli 87:60.

Koleżeński pojedynek o ligowe punkty lepiej rozpoczęli nominalni gospodarze, którzy po 5 minutach prowadzili 12:0. W kolejnych fragmentach gra się wyrównała i w 8. minucie było już 16:9, jednak po pierwszej kwarcie tablica wskazywała wynik 26:14. Gdy w drugiej odsłonie ekipa Oleksego zmniejszyła straty (28:20) wydawało się, że możemy być świadkami wyrównanego meczu, jednak pierwszy zespół Sudetów nie pozwolił rywalom na więcej. Po zmianie stron zespół Niesosbkiego utrzymywał kilkanaście punktów przewagi, a przed decydującą kwartą było już 65:44. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 87:60.

Zespół Sudetów I po 11 spotkaniach ma bilans 6-7 i zajmuje 4. miejsce, a Sudety II w 14 spotkaniach 2 razy wygrał, a 12 przegrał i jest siódmy w zestawieniu 10 drużyn. W następnej kolejce (13.01) ekipa Niesobskiego zagra w Żarach z miejscowym Chromikiem, a juniorzy Oleksego u siebie z Gimbasketem Wrocław (godz. 10:00).

KS Sudety Jelenia Góra I - KS Sudety Jelenia Góra II 87:60 (26:14, 17:15, 22:15, 22:16)
Sudety I: Grześkiewicz 17, Koper 16, Dekurniewicz 16, Lis 13, Kwiatoń 12, Wierzbicki 11, Rudnicki 2.
Sudety II: Pietryk 22, Walaszek 15, Jasiński 12, Oziemski 6, Olejniczak 4, Król 1.