MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Kolektory przy Castoramie będą dostępne

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 18 grudnia 2008, 14:01
Aktualizacja: 14:56
Autor: Mar
Fot. TEJO
Jeleniogórscy radni podczas wczorajszej sesji pozwolili prezydentowi na zamianę działek, miejskiej i należącej do firmy Castorama. Działka miejska, o powierzchni 0,2 ha leży bezpośrednio przy skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i alei Jana Pawła II, otoczona terenem kupionym już przez Castoramę. Ta z kolei dysponuje liczącym ponad 1 ha terenem na którym leży główna magistrala kolektorów ściekowych.

Prowadzą one do oczyszczalni ścieków przy ulicy Lwóweckiej a swobodny dostęp do nich to jeden z warunków kontynuowania inwestycji ISPA, czyli pełnego skanalizowania miasta.
Działka należąca do miasta od roku 1999 znajdowała się w ofercie inwestycyjnej miasta jako teren do sprzedaży w przetargu nieograniczonym.

-Miasto chce oddać działkę budowlaną za nieużytki i tereny zalewowe i jeszcze prezydent prosi radnych, żeby mógł to zrobić poza kontrolą rady. Na tym zyska tylko Castorama, a miasto straci atrakcyjny teren – zaczął dyskusję radny Krzysztof Mróz.

- Mimo świetnego położenia nie było zainteresowanych kupnem tego terenu – wyjaśniał zastępca prezydenta miasta, Jerzy Łużniak – mówienie o tym, że coś zyska Castorama to nadużycie. Oni oddadzą teren z kolektorami które są nam niezbędne, a w zamian dostaną działkę która jest potrzebna Castoramie na parking. Wartość obydwu działek wyliczy rzeczoznawca i tak się rozliczymy. Sądzę, że jeszcze dostaniemy pieniądze za działkę przeznaczoną pod handel, czyli najdroższą, mimo że jest kilkakrotnie mniejsza od tej którą przejmiemy z kolektorami. A pan, panie radny Mróz po raz kolejny wykazał, że nie rozumie tego problemu.
- Kolektory można odzyskać inaczej niż tylko oddając tereny inwestycyjne – odparował wywołany do tablicy radny Mróz.

-Pan, panie Mróz albo wielu spraw, poruszanych na komisji rozwoju nie pamięta, albo udaje, że zapomniał – odparował radny Wiesław Tomera – mówiliśmy o zobowiązaniach ustawowych, o koniecznościach wynikających z wpisów do studium rozwoju miasta i teraz pan, jako wiceprzewodniczący komisji rozwoju tak rozumie rozwój miasta.
- Jestem w takim wieku, że jeszcze wszystko pamiętam – usłyszał radny Tomera w odpowiedzi.
- To trzeba w końcu rozwiązać, jeszcze jako wiceprezydent przez lata się z tym zmagałem, Samorządowe Kolegium Odwoławcze odrzucało nasze propozycje – dodał Józef Sarzyński.

W głosowaniu 13 radnych uznało argumenty prezydenta, 6 było przeciw.

Przez wiele lat główna magistrala kolektorów sanitarnych, tłoczących ścieki do oczyszczalni przy ulicy Lwóweckiej, biegła przez prywatny grunt. Gdy były budowane w latach osiemdziesiątych nikt nie zawracał sobie głowy sprawami własności i jedynie powiadomiono właściciela gruntów, że będzie miał „prezent” na swoim terenie. Potem grunty wykupił prywatny właściciel, który uniemożliwiał wjazd ekipom Wodnika na swój teren. Rozbudowa magistrali będzie wymagała swobodnego dostępu do terenu, a prywatny właściciel mógłby domagać się dużych kwot za zniszczenie terenu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

Drastyczne billboardy

Spotkali się z Beatą Kempą

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~dżony 18-12-2008 18:29
Pamiętajcie wyborcy - żadnego więcej Mroza w Radzie nie chcę widzieć - pamiętajcie za 2 lata przy urnach! Koleś się kompromituje na każdym kroku!
~pytanie 18-12-2008 18:36
wy w tej radzie tak bez dopalaczy?:)
~Klemp 18-12-2008 19:38
Czy ta kobieta nas pierwszym planie to radna? Wygląda jak podstarzała aktrissa po liftingu.
~grr 18-12-2008 20:18
czyli decyzje podjete "z glowa", to dobrze :-)
~do Klempa 18-12-2008 21:42
Na pierwszym planie to nie actrissa po liftingu, tylko p. Malczuk Grażyna, radna miejska i słynna z mądrości i pięknego wysławiania się kanclerz Kolegium Karkonoskiego. Jak widać na zdjęciu z powagą traktuje swoje obowiązki, a twarz ma zadbaną, jak na radną komisji kultury przystało. Jakby to było, gdyby miała twarz zaniedbaną. Sama słodycz.
~johny 18-12-2008 22:00
Czy ktoś to wreszcie zmieni???? HiperRektor, HiperRadna, czy długo jeszcze będzie wizerunkem Jeleniej Góry?
~kk 19-12-2008 8:27
Panie Mroz na terenach zalewowych proponuje postawic krzyze i wybudowac koscioly bo swietych miejsc woda nie nawiedzi
~do Johny 19-12-2008 8:43
Johny, ty to zmień. Jeśli się nie godzisz, by ta kobieta klekocząca zdania bez sensu, przestała być hiperrektorem i hiperradną, nie wybieraj jej. Przecież ludzie ją wybrali. Wprawdzie trzeba było wcześniej Dobkową wyrzucić, ale jednak. Po prostu nie wybierać takich ludzi jak Malczukowa czy Mróz.
~Magdalena 19-12-2008 12:21
Bardzo szkoda, że zamiast Pani dr Dobek jest ta Malczukowa. Pani Dobek od początku interesowała się sprawami ludzi w swoim okręgu, bardzo wielu ludziom pomogła, nawet jak już straciła mandat Radnej. Jestem przekonana, że Pani Dobek byłaby bardzo dobrą Radną a razem z Panią Czernow mogłyby wiele dobrego "wywalczyć". W zamian jest - jak mówią w poczekalni - "klekocząca grażka-porażka".
~doświadczona 19-12-2008 18:34
przez tych cholernych radnych to prezydenci mają uwiązane ręce, to przez nich decyzje podejmowane są miesiącami ! zróbmy referendum i wywalmy radnych z miasta!!! won z komuną ! w Niemczech burmistrz sam podejmuje decyzje i to w ciągu miesiąca ... mamy świetnych prezydentów, ale współczuję im obu ...
~złośliwa do magdaleny 19-12-2008 18:38
magdy miały zawsze pusto w głowie, czernow wywalczyłaby?! czyś Ty z choinki się urwała? niech czernow sie weźmie w garść i zacznie dobrze rządzić aniluxem, bo tam nędza drzwiami i oknami się pcha , tam gdzie się komuchów przyjmuje na stanowisko tam i szybko komuna się zagnieżdża...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bolesławieckie Święto Ceramiki

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Nieczynne place zabaw

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Wzrost bezrobocia w powiecie lwóweckim

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1355
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%