MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 sierpnia
im. Klary, Juliana

Kolekcja Czyli Emocje. Po wernisażu w BWA

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 1 lipca 2012, 8:29
Aktualizacja: 8:29
Autor: Petr
Fot. Jakub Thauer
Wernisaż inaugurujący wystawę Kolekcja Czyli Emocje przygotowaną ze zbiorów ceramiki Iwony Siewierskiej odbył się wczoraj w BWA w Jeleniej Górze. – Ceramika też zachwyca jak skomplikowana rzeźba. Piękno i alchemia potrafią być zaklęte nawet w najprostszym przedmiocie – mówili organizatorzy.

Na wystawę ceramiki przygotowanej ze zbiorów Iwony Siewierskiej – mieszkanki Jeleniej Góry, której wielką pasją jest kolekcjonowanie najróżniejszych wyrobów ceramicznych, i która w ubiegłym roku założyła Fundację Unikat działającą na rzecz kultury i sztuki złożyły się m.in. przedmioty autorstwa Ruty Benjamini, Tamary Berezy, Marty Cieślak, Barryego Jacksona, Haralda Jagodzienskiego, Małkorzaty Kirsterin – Jackson, Aleksandra Lvovicha i Stanislava Martinca.
W ramach wystawy zaprezentowano też wyroby bolesławieckiego artysty Bronisława Wolanina, który w tym roku obchodzi pięćdziesięciolecie pracy twórczej.

– Z największą przyjemnością uczestniczyłam w wernisażu wystawy ceramiki w BWA. Moim zdaniem, te przedmioty to sztuka uniwersalna, dostępna i zrozumiała dla wszystkich. Niektóre naprawdę piękne, inne trochę dziwaczne ale wszystkie na swój sposób urzekające. Ze swojej strony bardzo polecam – mówi pani Wiesława, jedna z uczestniczek.

Kolekcja Czyli Emocje to projekt dofinansowany przez Miasto Jelenia Góra i Fundację Unikat. Jego patronem medialnym jest miesięcznik ODRA. Wystawa potrwa do 9 sierpnia 2012.

Ogłoszenia

Czytaj również

O Starym Zamku i ostatnim tutaj turnieju rycerskim

Parking na... przejściu

Park Norweski – Park Kultury z Przystanią Twórczą

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Koja II 2-07-2012 12:38
Oglądałam dzisiaj wystawę. Faktycznie dużo ciekawej ceramiki - i dla każdego coś.... Polecam tym ( a może i nie tylko?) którzy lubią "skorupy"! Gratulacje dla właścicielki kolekcji i dla BWA.
~ 14-08-2012 16:30
a cos ambitnego

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koncert organowy Františka Vaníčka

"PatRIOTki" w BWA  

Artystycznie o historii dawnej "dywanówki"  

Odpust na Śnieżce

Klasyki zjechały do Kowar

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
580
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%