MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Kolejowy festyn z nowym taborem

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 6 listopada 2017, 10:45
Aktualizacja: Wtorek, 7 listopada 2017, 6:42
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W siedmiu miastach Koleje Dolnośląskie prezentują swój najnowszy nabytek – Impuls 45WE. W celu promocji zakupionych Elektrycznych Zespołów Trakcyjnych dolnośląska spółka organizuje festyny rodzinne i jeden z nich odbył się wczoraj (5.11) w Jeleniej Górze.

- Chcemy, żeby jak największa liczba Dolnoślązaków poznała nasz nowy tabor – mówił o celu organizacji festynów Cezary Pacamaj, wiceprezes spółki Koleje Dolnośląskie. - To pięcioczłonowy pociąg, który mierzy ponad 90 metrów i ma ponad 250 miejsc siedzących – jest nowoczesny i wygodny – dodał przedstawiciel spółki zależnej od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

W ramach festynu odbyły się dwa przejazdy specjalne – bezpłatnie wszyscy chętni mogli przejechać się nowym składem na linii Jelenia Góra – Piechowice – Jelenia Góra lub Jelenia Góra – Marciszów – Jelenia Góra. Zainteresowanie było bardzo duże, w obu przejazdach zajęty był komplet miejsc siedzących, a także wiele osób stało – w sumie nowym Impulsem może podróżować ponad 500 osób. - Cieszymy się, że jest duże zainteresowanie. Potrzeba podróżami kolejami na Dolnym Śląsku wzrasta i to widać po potokach pasażerów – dodał wiceprezes.

Poza dwoma bezpłatnymi przejazdami, uczestnicy festynu mogli bawić się z animatorami, wykonywać prace plastyczne, składać pociągi, udzielać się w konkursach i zgarniać nagrody i gadżety od Kolei Dolnośląskich. Nie zabrakło też miasteczka ruchu drogowego niezawodnego Grzegorza Rybarczyka ze Straży Miejskiej.

Impuls 45WE posiada komfortowe fotele, ergonomiczne kabiny maszynisty, przestronna toaletę, monitoring, bezprzewodowy dostęp do internetu, gniazda 230V AC przy fotelach, automaty biletowe, defibrylator AED, miejsca dla osób uprzywilejowanych (dla osób na wózkach, z dziećmi w wózkach oraz na rowery i wiele innych udogodnień. Może rozwijać prędkość do 160 km/h. Kolejny festyn odbędzie się 12 listopada na stacji Wałbrzych Miasto. Wcześniej podobne imprezy odbyły się w Strzelinie, Kamieńcu Ząbkowickim i Kłodzku. W drugiej połowie listopada festyn odbędzie się także w Chojnowie i Legnicy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przebudowa drogi Bolesławiec – Stare Jaroszowice

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Chcesz wymienić piec? To informacja dla Ciebie!  

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Mirek52 6-11-2017 14:03
WTF ????
~Obserwer 6-11-2017 18:07
aleś się wyprodukował . Napisz tylko kto to ma sfinansować i po co ? oraz kto odpowie jak to przyniesie plajtę dla inwestora .
Grażyna Haliczko 7-11-2017 9:50
A gdzie takim cudem będziemy jeździć?chyba nie będą to pdmiejskie jazdy ,gdyż wyobrażam sobie jak będą wyglądaćpo roku.
David Wolinski 9-11-2017 9:37
poprzedni model niczym sie nie rozni , tak samo wygodnie i szybko

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wrzuć nakrętki – dla dzieci

Znowu auto na chodniku

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Otwarcie basenu w Lwówku

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
686
Tak
20%
Nie
75%
Nie wiem
5%