MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Kolejny, wakacyjny koncert organowy za nami

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 18 lipca 2016, 14:00
Aktualizacja: 14:04
Autor: Robert Czepielewski
Fot. Robert Czepielewski
W cieplickim kościele ewangelicko–augsburgskim tym razem wystąpiła Klaudia Camilla Twardzik, wykonując utwory m.in.: J.S Bacha, Daniela Magnusa Gronau do Oskara Lindberga, Flor Peetersa i Johna Campbella Maclegana. Następny koncert w najbliższą niedzielę.

Klaudia Camilla Twardzik swoją przygodę z muzyką rozpoczynała od fortepianu. Uczestnictwo w nabożeństwach oraz koncertach organowych w Pasymiu, skąd pochodzi, zrodziło w niej zainteresowanie, a później miłość do organów. To spowodowało, że dalsze swoje muzyczne losy postanowiła związać z grą na tym instrumencie.

K.C. Twardzik jest też głównym organistą w Parafii Ewangelicko-Augsburgskiej w Pasymiu. Ulubionym kompozytorem, do którego dzieł często i z przyjemnością sięga, to J.S. Bach, a szczególnie opracowania chorałowe, które melomani mogli usłyszeć podczas wczorajszego (17.07) koncertu.

Obecnie mamy 14. odsłonę koncertów organowych w Cieplicach. Jednak, jak zaznacza ks. Sebastian Kozieł - proboszcz parafii ewangelickiej w Cieplicach, tak naprawdę to festiwal swoje korzenia ma w XVIII w. Wtedy życie muzyczne parafii oraz Cieplic trwało 200 dni w roku. - Obecnie dostarczamy zaledwie część wrażeń muzycznych, ale też i żyjemy w innych czasach. W XVIII wieku muzyka organowa była niezwykle popularna – dodał.

Festiwal finansowany jest z własnych środków parafialnych oraz przy wsparciu Miasta Jelenia Góra i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkali się przy grobie ppłk. Eugeniusza Głowacza

Stalowe rumaki w Karpaczu

Wystawa pocztówek sportowych w Karpaczu

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~gluś 18-07-2016 14:07
było BOSKO :) prosimy o więcej :)
~meloman 18-07-2016 20:25
piękny koncert oby więcej

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Swingująco przy Ratuszu

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Czytelniczka: drogo i brudno

Zaczytaj się z Jelonką.com

Kino plenerowe w Gryfowie Śląskim

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
479
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%