MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Kolejny sukces Paki Buziaka na Festiwalu Międzynarodowym

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 4 lipca 2012, 7:59
Aktualizacja: 8:13
Autor: Angela
Fot. Archiwum
Mimo okresu wakacyjnego wokalna grupa „Paka Buziaka” nadal działa i już na samym początku lipca sięgnęła po kolejne laury dla Młodzieżowego Domu Kultury i Jeleniej Góry. Zespół odebrał II nagrodę i statuetkę „Srebrną Pompę” na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki.

Po zdobyciu I nagrody XV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Ekologicznej i Turystycznej, zespół w nieco zmienionym składzie: Paulina Bocian, Joanna Kowalewska, Emilia Kowalewska, Malwina Bogdan, Dagmara Witkowska i pod kierownictwem artystycznym Wiesława Kowalewskiego, został zakwalifikowany do ścisłej czołówki finalistów XX Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Polskiej lat 60-70.

Po powrocie z Warszawy zespół wyjechał na przesłuchania finałowe III edycji Międzynarodowego Festiwalu Piosenki. W pierwszym dniu przesłuchań został zakwalifikowany do Międzynarodowej „Błękitnej Dziesiątki” laureatów, a w drugim dniu otrzymał nominację do koncertu galowego podczas którego odebrał II nagrodę i statuetkę „Srebrną Pompę”.

Z wielką pompą odbyło się również wręczenie nagród przy dźwiękach piosenki „Nie ma jak pompa” do słów Agnieszki Osieckiej.
Solistka zespołu Paka Buziaka, Joanna Kowalewska otrzymała również od jury specjalne wyróżnienie.

Już za kilka dni zespół wzbogacony o grzmienie skrzypiec, oboju i klarnetu wystąpi na III Międzynarodowym Przeglądzie „Folklor Świata”, a od 10 lipca będzie się doskonalił na Międzynarodowych warsztatach w Zduńskiej Woli.
Dziewczyny cieszą się ze swojego pierwszego międzynarodowego sukcesu na festiwalu o zasięgu międzynarodowym. Wcześniej takim sukcesem były występy na Ukrainie, w Austrii, czy Norymberdze.

Placówka patronująca zespół, Młodzieżowy Dom Kultury Jelonek w Jeleniej Górze oraz Miasto Jelenia Góra mogą być dumne z licznych sukcesów tego zespołu. Działania Paki Buziaka wspiera dyrektor MDK, Danuta Sitek. „Paka Buziaka” swoją ciężką pracą i występami pozyskuje środki na swoją działalność. Srebro zdobyte na Międzynarodowym Festiwalu przebłyskuje nadzieją , życzliwiej będą spoglądać na działania zespołu Paka Buziaka, jak również całej placówki niedawno zakwalifikowanej do likwidacji. Działania i sukcesy zespołu oraz MDK są bowiem świetną promocją miasta, w regionie, kraju, a nawet poza jego granicami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Przebudowa drogi nr 2273D

Mobilizacja przed II turą

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Pakożer 4-07-2012 14:35
Łapią się zawsze tam gdzie mała konkurencja, albo nikogo to nie obchodzi, ot takie podrzędne rykowiska. Poczekam az wszystkie nazwiska będą Kowalewskie, wtedy cycuś glancuś.
~paradise 4-07-2012 18:16
Gratulacje! Te dziewczyny są REWELACYJNE
rymcycymka 4-07-2012 20:19
Dobrze,że zespół "Paka" to dziewczyny ! .. bo mężczyzni często przynoszą pecha !
JanorW 4-07-2012 22:19
Brawo Dziewczyny, brawo Panie Waldemarze! To jest prawdziwy talent, praca i pasja. To Wy przynosicie nam Jeleniogórzanom radość i dumę. Dziwne tylko, że wszech nieomylni urzędnicy Urzędu Marszałkowskiego, jak zwykle dotacje przyznali nie temu, który ma prawdziwy talent, tylko miernemu śpiewaczynie (żadnych większych sukcesów), S. Rutkowskiemu. To stracone pieniądze. Rutkowski, to tylko przereklamowany, nie posiadający żadnych umiejętności (nie potrafi grać na żadnym instrumencie, nie zna nut itp.). Trzymam kciuki za Pakę Buziaka!!!
~barbi 3-10-2012 12:45
Pozdrawiam cały zespół Paka Buziaka miałam okazje poznać zespół na koncercie piosenki lwowskie w Bytomiu .Jest wspaniały pozdrawiam też pana Wiesława Kowalewskiego.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Podgórna zarośnięta!

Mały Strażak dla jednostek OSP

Zmiana prezydentury w Rotary Club Jelenia Góra  

Kolejne roje pszczół

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
93
Tak
48%
Nie
40%
Nie wiem
12%