MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Kolejny sukces jeleniogórskiego zespołu Agat

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 30 października 2014, 7:51
Aktualizacja: 7:52
Autor: Mea
Fot. Archiwum Zespołu
Drugie miejsce w IX Międzynarodowym Festiwalu Piosenkarzy Dojrzałych – Śpiewający Seniorzy w organizowanym w Bogatyni, zdobył zespół Agat, który działa przy Osiedlowym Domu Kultury na jeleniogórskim Zabobrzu.

Po sukcesach jeleniogórskich i wrocławskich nadszedł czas na Bogatynię. Podczas festiwalu wystąpili artyści z Niemiec oraz dolnośląskich miejscowości, m.in. z Bolesławca, Gruszkowa, Zgorzelca.

– Zaśpiewałyśmy dwie piosenki „Zaczarowany fortepian” oraz „Wszyscy razem”. Jury obradowało długo, bo aż do godz. 23.00. Spośród 29 wykonawców, zarówno solistów, duetów, jak i zespołów, zajęłyśmy II miejsce w kategorii zespoły. Pierwsze miejsce wywalczył zespół z Bolesławca – mówiła Elżbieta Markowska, wokalistka zespołu Agat.

- Bardzo cieszymy się z kolejnego osiągnięcia. Październik obfitował w wiele festiwali, których byliśmy laureatami – dodała.

Zespół planuje wydanie płyty. – Zbieramy fundusze na ten cel, bo wiele chce nas słuchać również w domu – powiedziała artystka.
Przypomnijmy, że zespół Agat działa od 17. lat. Obecny jego skład to: Halina Gadecka, Alicja Gremza, Bożena Hes-Cesarz, Marta Kornaś, Elżbieta Markowska oraz muzyk Andrzej Augustyniak. W tym składzie występują od sześciu lat. Mają na swoim koncie wiele osiągnięć, m.in. w 2010 r. pierwsze miejsce na Festiwalu Lwowskim oraz w 2013 r. pierwsze miejsce podczas II Dolnośląskiego Przeglądu Chórów Senioralnych i Zespołów Śpiewaczych we Wrocławiu. W październiku tego roku wygrali III Dolnośląski Przegląd Zespołowej Twórczości Amatorskiej Seniorów zorganizowany z okazji Światowego Dnia Seniora w Jeleniogórskim Centrum Kultury. Ostatnio wystąpili również na Gali Międzynarodowego Dnia Seniora w sali koncertowej Radia Wrocław.

Ogłoszenia

Czytaj również

Informacja wojewody w sprawie koronawirusa

Ile dostaną sołectwa?

Czy tramwaj wróci pod Zajezdnię?

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~Ula z ula 30-10-2014 15:15
Serdeczne gratulacje, to miło usłyszeć takie wiadomości, gratuluję wygranej i podziwiam za pasję :)
~ale jaja 30-10-2014 19:10
skoro "wiele chce nas słuchać" to trza wiele płyt nagrać i wiele piniądzów mieć i nazbierać tyż wiele,ale jaja,ale jaja! nie mniej tylko wiele powodzenia !!!
~Ex-Men.L 30-10-2014 21:58
Jestem też seniorem, ale bliższe mi są klimaty Deep Purple, Grace Slick, Johna Mayala, Rolling Stones oraz tysiąca innych podobnych. Rzygam za to lwowiactwem, kresowiactwem, cała tą odwetową hucpą która u Niemców jest zbrodnią, a u nas godną podziwu. W zasadzie powinno się oceniać śpiewanie wyłącznie jako lalanie. Lalalalala.... I tak wylalać cały tekst. Bo wchrzaniając do tego tekst zawierający najczęściej tzw. wartości, czy tęsknoty, zawsze się podjeżdża pod JURY, składające się od zaranie dziejów z tych samych stetryczałych nibyfachowców. Blada rozpacz...
~zdziwiony 31-10-2014 10:02
SŁYSZAŁEM ten zespół i jestem zdziwiony sukcesami. Jakże niski musi być poziom przeglądów, w których te panie uczestniczą? Ktoś słusznie podsumował --- blada rozpacz---
~fachura 31-10-2014 10:13
Słusznie ktoś powiedział, że przeglądy tego typu oceniane są przez niby fachowców Te panie z zespołu SPRYTNIE TO WYKORZYSTUJĄ
~synteza 31-10-2014 12:02
Brawo za infantylność i samouwielbienie
~Starsi słuchacze 1-11-2014 9:41
Muzyka łagodzi obyczaje - gratulujemy całemu zespołowi Agat, lubimy Was słuchać i serdecznie pozdrawiamy !!! Seniorzy z DPS w Sosnówce.
~ 2-11-2014 21:32
Miłe sympatyczne Panie Seniorki trzymam za Was kciuki bo śpiewacie fajne piosenki na głosy przy których można również świetnie bawić się. A to , że osiągacie sukcesy to dzięki pracy co widzą i słyszą jurorzy .Nie czytajcie zazdrosnych wpisów bo robicie świetną robotę.Tak trzymać!!!!
~rozsądny 9-12-2014 20:19
Te panie to artystki ze spalonego teatru Niewiele potrafią , a cieszą się jak dzieci---- byle czym.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Odpust na Śnieżce

Kolski kręci film w Pilchowicach – utrudniena

Miastu na urodziny

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Klasyki zjechały do Kowar

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
566
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%