MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kolejny Puchar Świata już za dwa lata?

Wiadomości: Polana Jakuszycka
Wtorek, 21 lutego 2012, 15:11
Aktualizacja: 0:36
Autor: red.
Fot. Tomasz Raczyński
Fantastyczna publiczność, wielkie emocje, śnieg i mgła – takie były trzy fantastyczne narciarskie dni w Szklarskiej Porębie. Zawody Pucharu Świata FIS w narciarstwie biegowym do Szklarskiej Poręby mają szansę wrócić już za dwa lata.

- Nie mam wątpliwości, musimy tu wrócić. Organizacja przebiegła gładko. Nie znam jeszcze opinii wszystkich reprezentacji, ale te które do mnie już dotarły są bardzo pozytywne. Najbardziej prawdopodobny termin kolejnych zawodów Pucharu Świata w Szklarskiej Porębie to trzeci weekend stycznia 2014 roku. Byłby to dla biegaczy ostatni poważny sprawdzian przed igrzyskami olimpijskimi w Soczi - powiedział Juerg Capol, dyrektor biegów narciarskich FIS.

Zawody w Szklarskiej Porębie organizowane były w skrajnie niekorzystnych warunkach pogodowych. Największym problemem był nadmiar śniegu, który zasypywał trasy, wioskę zawodniczą i drogi dojazdowe. W noc przed zawodami spadło go prawie pół metra.

- To, że te zawody w ogóle się odbyły zawdzięczamy przede wszystkim osobom, których nie było widać na pierwszym planie. Myślę tu przede wszystkim o całej ekipie technicznej, która przez wiele tygodni pracowała nad tym, aby na koniec można było na trasach ustawić sędziów i wpuścić sportowców. To są ludzie stąd, ze Szklarskiej Poręby i okolic bez których nic by się nie wydarzyło i ja im za to bardzo dziękuję - powiedział Jacek Jaśkowiak, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego.

Trzy dni narciarskich zmagań w Szklarskiej Porębie pokazały na świecie, że Polscy kibice są fantastyczni i potrafią dopingować nie tylko swoich zawodników, ale również pozostałych sportowców. Atmosfera stworzona na stadionie i zachowanie kibiców są szeroko komentowane przez sportowców, którzy podkreślają, że chętnie wrócą do Szklarskiej Poręby na kolejne zawody Pucharu Świata.

- Mam nadzieję, że do tego czasu uda nam się wybudować infrastrukturę, która znacznie obniży koszty organizacyjne i będzie służyła zarówno zawodnikom jak i amatorom. Trzeba już dzisiaj zacząć poważnie rozmawiać o tym, że jeśli chcemy mieć kolejnych sportowców takich jak Justyna Kowalczyk, trzeba stworzyć im niezbędną bazę treningową. W Szklarskiej Porębie mamy to, czego nie ma w innych rejonach i nie będzie czyli gwarancję śniegu oraz takie ukształtowanie terenu, na którym można wyznaczać trasy na zawody, na treningi i dla amatorów. Tu jest potrzebna poważna rozmowa przede wszystkim na szczeblu krajowym – powiedział burmistrz Grzegorz Sokoliński.

(Organizator)

Ogłoszenia

Czytaj również

Victoria, Julia, Jagoda i Wiktoria w finałach MP!

Milanos mistrzem powiatu

Licealiada królowej sportu

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~walus4 21-02-2012 15:53
Zawody w Szklarskiej Porebie udane, transmisja tvp do luftu istna kompromitacja .Dwie kamery na calej trasie to za malo.Nie transmitowana walka na podbiegu .Ktos ponosi za to wine, tylko nikt do tego bledu sie nie chce przyznc, wstyd jedna wielka kicha w wykonaniu tvp.
~ 21-02-2012 16:38
no tak racja TVP do kitu. Na miejscu telewizji zagranicznych płacących za sygnał zażądałbym zwrotu przynajmniej części pieniędzy. w trakcie gdy na trasie dzieją się najciekawsze rzeczy to realizator pokazuje przez całe minuty bawiącą się publiczność. Wszystko pięknie to wyglądało dla nas, ale 5-6sekundowa przebitka by wystarczyła.
kibic_jg 21-02-2012 17:30
Chyba czytam inny artykuł niż moi przedmówcy... nie ma w nim ani słowa o relacjii TVP a komentarze tylko na to wskazują... według mnie organizacja była na najwyższym poziomie... i sama myśl o powrocie za dwa lata jest bardzo optymistyczna :)
~qwertyy 21-02-2012 17:30
w transmisji chodzilo o stworzenie wrazenia, ze sa tlumy kibicow co jak wiadomo bylo nieprawda.
~Widziałem!!! 21-02-2012 20:41
Było może i trochę ludzi ale bez przesady,zobaczcie co się dzieje np w Norwegii podczas zawodów,chociażby ostatni mistrzostwa tego kraju....tam to jest atmosfera,a u nas najwyżej była atmosferka!!!! Było miło i kameralnie,a TVP na silę próbowało zrobić "sztuczny tłum"podczas transmisji!!!! Jedyną przeszkodom podczas zawodów nie było na pewno przepełniona Polana Jakuszycka ludźmi tylko śniegiem. Pozdrawiam.
~:)) 21-02-2012 21:21
No i znowu sie zaczyna tak jak bylo za małysza czyli budowac trasy,bazy do treningow itp itd jak wiadomo nic nie wyszlo bo kazdy potrafi tylko gadac a nic nie robic.
~Marcin 777 21-02-2012 22:56
Zawody wypadły znakomicie, ale należy zainwestować w samą Szklarską Porębę - która na tle choćby Karpacza wygląda blado. Tam są wielkie hotele z parkami wodnymi (Sandra, Gołębiewski),mnóstwo dobrych knajp i pensjonatów, będzie długi deptak. A w Szklarskiej nawet porządnego dużego hotelu z basenami nie ma. Nie mówiąc o kulejącej gastronomii, zapyziałych pensjonatach, odrapanych domach, brudnym dworcu PKS, braku deptaka. I piękna Kolej Izerska - ale jak długo jedzie, szczególnie z Jeleniej Góry do stacji Szkl. Por. Górna. Konieczny jest remont torów z Wrocławia z Szkl. Por. Górnej tak , aby można było góra w 3 godz. dojechać z Wrocławia do Jakuszyc.
~ 22-02-2012 7:04
W Szklarskiej nie brakuje dobry knajp. Standard pensjonatów jest stale podnoszy, na szczęście te zapyaziałe bankrutują i są sprzedawane.
~ander 22-02-2012 11:48
polana J potrzebuje najpierw wielkich inwestycji trasy zaplecze to jest dobre dla amatorów a nie dla organizacji pucharu świata

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Janowickie siatkarki z medalami

Wracają cietrzewie

Trzy medale w Oleśnicy

Wybory: Zwycięstwo PiS

Integracyjna rywalizacja

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
247
Tak
54%
Nie
38%
Nie wiem
8%