MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Kolejny Przegląd Piosenki „Polana” za nami

Wiadomości: Region
Czwartek, 14 sierpnia 2014, 8:59
Aktualizacja: Niedziela, 17 sierpnia 2014, 12:46
Autor: Angela
Fot. Organizator
Już po raz czwarty w Janowicach Wielkich odbył się Wędrowny Przegląd Piosenki „Polana”. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Góry Szalonych Możliwości. Gościom „Polany” zapewniono wielogodzinne muzyczne spotkania z poetami – pieśniarzami i zespołami. Artyści zaczarowali publiczność swoimi autorskimi utworami, wprowadzając ich w nocne, „ogniskowe granie”.

- „Polana” to przede wszystkim czas spotkań ludzi kochających góry i muzykę. Czas na wspólne rozmowy i wspólne słuchanie, śpiewanie ale też milczenie pod niebem pełnym gwiazd. Tylko tyle i aż tyle. Kilka wspólnych chwil... – mówią organizatorzy.

Wędrowny Przegląd Piosenki „Polana” to pierwsza inicjatywa obecnego Stowarzyszenia „Góry Szalonych Możliwości”.

- Zanim zostaliśmy stowarzyszeniem, byliśmy grupą, która zrzeszyła się właśnie do organizacji tej imprezy – opowiada Krystyna Pisarska, jedna z założycielek Stowarzyszenia. – Pierwsza edycja była jednodniowa i odbyła się na zamku Bolczów. Kolejne imprezy były już w obecnej formie. To mała impreza, ale przyjeżdżają na nią wykonawcy i słuchacze z całej Polski – dodaje organizatorka.

Tegoroczny przegląd odbył się na zboczach Gór Ołowianych, a terenu nieodpłatnie użyczył stowarzyszeniu Dariusz Jaros. „Polana” była niby podobna do poprzednich, a jednak inna.

- Kilka lat spotkań, rozmów, doświadczeń pomogło nam w podjęciu decyzji o zmianach w przeglądzie – przyznają organizatorzy. - Uznano, że niełatwa walka o pieniądze nie powinna przesłaniać radości z organizowania imprezy. Stowarzyszenie dążyło więc do samowystarczalności w niektórych kwestiach. W tym roku było skromne, ale własne nagłośnienie, wypożyczono niewielką scenę do której organizatorzy wraz z wolontariuszami własnoręcznie, w strugach ulewnego deszczu zrobili zadaszenie. Wsparcia finansowego – przede wszystkim na niewielkie wynagrodzenia dla wykonawców i kilka innych, niezbędnych opłat, udzieliło Województwo Dolnośląskie - dodają.

Najlepszą oceną imprezy i podziękowaniem dla organizatorów są opinie o przeglądzie, które można przeczytać w Internecie, np. „Dziękuję ci Polano za cztery dni w zielonym kręgu muzyki i Waszej przyjaźni. Nie omieszkam za rok przyjechać i popatrzeć jak cudowną rzecz robicie dla amatorów Krainy Łagodności. Uwielbiam Was”.

Na przeprowadzenie tegorocznej imprezy stowarzyszenie pozyskało dotację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Organizatorów wsparło też kilka instytucji jeleniogórskich oraz prywatnych darczyńców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zauroczeni Karkonoszami – zaproszenie na wernisaż

Emocje filmowe w Lwówku Śląskim

Sala Krzywa w Zamku Książ odzyskuje dawny blask

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~jelonekM 14-08-2014 9:32
Jeśli dodamy , że impreza miała miejsce w dniach 25-26.07.2014 to zaiste Jelonka coraz bardziej archiwalne wieści w aktualiach zamieszcza . A przecież tydzień przed Polaną były Borowice z Gitarą i ... . Może czas coś napisać . Jakby co mogę dać kilka zdjęć .
~jelonekM 14-08-2014 9:36
PS Dodam tylko że Polana dzięki temu że nie jest bardzo skomercjalizowana rzeczywiście ma w sobie urok i zasługuje na pochwały .
~radek229 14-08-2014 10:03
była jeszcze giełda piosenki w Szklarskiej Porębie. 3 dni. i też już dwie niedziele temu :) Jelonka śpi.
~trr 14-08-2014 14:44
dalej się nie dało zrobić tej imprezy? w tamtym roku bylo oki a teraz jakas masakra,dojazd koszmar nie wspomne ze kawał drogi pod góre trzeba było isc z dziecmi to nie bardzo moze za rok....
~jelonko 14-08-2014 20:05
dziżas, 2 tygodnie po polanie to wstyd pisać!
~organizator 15-08-2014 16:32
Dziwne czasy nastały, że miłośnicy piosenki turystycznej chcieliby wjeżdżać samochodem prawie pod scenę :( Na stronie http://www.polana.janowicewielkie.pl/index.php/informacje-praktyczne opisaliśmy dojazd/dojście uprzedzając, że "Wędrowny Przegląd Piosenki Polana to przegląd muzyki turystycznej, górskiej, poezji śpiewanej czy innej niemożliwej do zaszufladkowania, a jednoznacznie kojarzącej się z wędrówka, górami, świetnie spędzonym czasem w gronie znajomych bądź z samą przyrodą. Przegląd nasz w tym roku będzie wymagał od widza pokonania ok 1200 m częściowo asfaltem, ale głownie polną, nieutwardzoną drogą od parkingu do miejsca odbywania się imprezy."

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Letnie Koncerty Organowe w Krzeszowie

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
122
Tak
46%
Nie
43%
Nie wiem
11%