MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kolejny obiekt sportowy w Lwówku Śląskim

Wiadomości: Lwówek Śląski
Wtorek, 15 czerwca 2010, 13:23
Aktualizacja: 13:29
Autor: KAM
W Lwówku Śląskim powstanie drugi Orlik. Kompleks boisk będzie usytuowany na terenie Zespołu Placówek Edukacyjno–Wychowawczych w dawnych Płakowicach. Obiekt będzie kosztował 910 tysięcy złotych.

Z początkiem czerwca ruszyła budowa Orlika przy Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Lwówku Śląskim. To już drugi kompleks boisk w Lwówku Śląskim. Pierwszy Orlik stanął w Szkole Podstawowej Nr 2, a jego budowa pochłonęła ponad 1 milion złotych. Obecny Orlik budowany jest na zamówienie starosty lwóweckiego Artura Zycha. Budową Orlika zajmuje się firma „Strykowski” z Siedlęcina, która wygrała przetarg.

- W tej szkole jest bardzo potrzebny taki nowoczesny kompleks boisk. Dzięki Orlikowi niepełnosprawne dzieci będą mogły ćwiczyć i rozwijać swoja sprawność . Wcześnie były z tym problemy, ponieważ nie było przy tej placówce nowoczesnego boiska – mówi Artur Zych starosta lwówecki.

Budowa Orlika ma potrwać nie dłużej jak 4 miesiące. Kilka dni temu w sąsiedniej szkole w Lwówku Śląskim samorządowcy otworzyli mniejsze boisko na potrzeby dzieci ze Szkoły podstawowej Nr 3.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Milanos mistrzem powiatu

Stop marginalizacji średnich miast

IV Mistrzostwa Czerwonego Pantofla – Downhill Derby  

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Akt oskarżenia dla sprawców tragedii

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Szachowy turniej Jelonka Open

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
698
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%