MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kolejny obiekt sportowy w Lwówku Śląskim

Wiadomości: Lwówek Śląski
Wtorek, 15 czerwca 2010, 13:23
Aktualizacja: 13:29
Autor: KAM
W Lwówku Śląskim powstanie drugi Orlik. Kompleks boisk będzie usytuowany na terenie Zespołu Placówek Edukacyjno–Wychowawczych w dawnych Płakowicach. Obiekt będzie kosztował 910 tysięcy złotych.

Z początkiem czerwca ruszyła budowa Orlika przy Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Lwówku Śląskim. To już drugi kompleks boisk w Lwówku Śląskim. Pierwszy Orlik stanął w Szkole Podstawowej Nr 2, a jego budowa pochłonęła ponad 1 milion złotych. Obecny Orlik budowany jest na zamówienie starosty lwóweckiego Artura Zycha. Budową Orlika zajmuje się firma „Strykowski” z Siedlęcina, która wygrała przetarg.

- W tej szkole jest bardzo potrzebny taki nowoczesny kompleks boisk. Dzięki Orlikowi niepełnosprawne dzieci będą mogły ćwiczyć i rozwijać swoja sprawność . Wcześnie były z tym problemy, ponieważ nie było przy tej placówce nowoczesnego boiska – mówi Artur Zych starosta lwówecki.

Budowa Orlika ma potrwać nie dłużej jak 4 miesiące. Kilka dni temu w sąsiedniej szkole w Lwówku Śląskim samorządowcy otworzyli mniejsze boisko na potrzeby dzieci ze Szkoły podstawowej Nr 3.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mamy pierwszy kobiecy medal MŚ!  

Drakońskie podwyżki za odpady komunalne?!

Dużo drożej za śmieci

Nie zaśmiecajmy otoczenia Kropelki

Ostre ściganie na Zakręcie Śmierci

Marsz Osobliwości

PiS apeluje do mieszkańców

Chojnik Maraton dla twardzieli

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów

Oddanych
głosów
0
Tak
0%
Nie
0%
Nie mam zdania
0%