MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kolejny konkurs językowy w Śniadeckim

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 9 marca 2018, 8:20
Aktualizacja: 10:43
Autor: ZSOiT
Fot. Użyczone/Organizator
W środę (7.03) odbył się coroczny międzyszkolny językowy konkurs dla gimnazjalistów EGie – „Englisch ist einfach, German is easy” organizowany przez nauczycieli Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jędrzeja Śniadeckiego (III Liceum Ogólnokształcące w Jeleniej Górze).

Konkurs składa się z trzech części. Pierwszą są eliminacje w szkołach macierzystych w formie testu, z nich wyłonionych zostaje po 5 osób z najwyższymi wynikami w obu językach (angielskim i niemieckim).

Następnie już w ZSOiT uczniowie sprawdzają swoje zdolności w części pisemnej. Trzeci etap, w którym udział biorą najwyżej punktowani to ustne prezentacje.

Zwycięzcami Egie zostali: Anna Kuchta z gimnazjum w Bogatyni, Igor Łyżwa z Gimnazjum w Świerzawie i Jakub Olszewski ze Świeradowa. Wysoko punktowani byli też uczniowie z Wlenia: Kacper Dobosz i Michał Jucha.

Przeszło 100 uczniów z 19 gimnazjów mogło skorzystać także z szerokiej gamy warsztatów przygotowanych przez nauczycieli i młodzież Śniadeckiego: m.in. chemicznych, kosmetycznych, biologicznych, psychologicznych, poetyckich, sportowych oraz – oczywiście – językowych.
Podczas imprezy działała uczniowska kawiarenka, gdzie można było napić się kawy i zjeść ciastko.

Ogłoszenia

Czytaj również

Lekcja samorządu

Bulwar Cieplicki otwarty!

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~DK - koordynator konkursu 9-03-2018 10:08
Warto uzupełnić artykuł o informację, że głównym sponsorem nagród w tegorocznym finale konkursu EGie 2018 był absolwent III L.O. w Jeleniej Górze, pan MICHAŁ NIEMIRSKI. Nagrody były naprawdę cenne, więc tym serdeczniej dziekujemy!
~Olchawa 9-03-2018 21:16
słabo to wygląda na zdjęciach - mało młodzieży, brak germanistek, żadnych wyników tego konkursu, może chociaż lekcje przepadły...
~co? 15-03-2018 20:44
Kawa i ciastko dla gimnazjalisty? Mało zdrowa oferta dla młodego człowieka. Słabe to.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Hymn dla Niepodległej

Patriotycznie w MP 2

GIS Day w szkole

Komisja w terenie

Studium na początek

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
307
Tak
62%
Nie
36%
Nie wiem
3%