MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Kolejny konflikt na szpitalnym, płatnym parkingu!

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 15 stycznia 2014, 7:53
Aktualizacja: Niedziela, 19 stycznia 2014, 9:09
Autor: Mea
Fot. Mea
– Nie chcą mnie wypuścić z parkingu przy szpitalu, bo nie zamierzam płacić za postój, wezwałam policję – zadzwoniła do redakcji pani Beata z Jeleniej Góry. – Wyjaśniamy oznakowanie na terenie parkingu, bo jest sprzeczne – poinformowała podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Pani Beata ma chory kręgosłup i przyjeżdża na zabiegi do Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego w Jeleniej Górze codziennie. - Nie stać mnie na opłatę parkingową, a nie mogę postawić samochodu dalej i dojść 500 metrów. Konstytucja zapewnia mi bezpłatną służbę zdrowia. Dwa razy zarządca parkingu wypuszczał mnie bez opłat. Tym razem, jednak nie chciał podnieść szlabanu. Dlatego wezwałam policję, ale mi nie pomogła – opowiadała nam pani Beata.

– Funkcjonariusze poinformowali mnie jedynie, że muszę wyjaśnić tę sytuację z dyrekcją szpitala i odjechali. Dopiero jak pojawili się dziennikarze, otworzyli mi szlaban. To wszystko trwało prawie godzinę! – żaliła się kobieta.

Podczas wyjaśniania tej sprawy, z parkingu nie mogły wyjechać inne auta. Utworzył się korek. – Szaleństwo z tym parkingiem – narzekali kierowcy. – Nie dość, że opłaty są absurdalnie wysokie, że brakuje podstawowych informacji, to jeszcze awantury i czekanie – mówili.

- Policjanci nie ukarali mandatem pani Beaty, bo wyjaśniła im sytuację, w jakiej się znalazła. A przy parkingu jest konflikt oznakowania, który obecnie wyjaśniamy – informowała Edyta Bagrowska.

Co innego twierdzą władze szpitala. - Organizacja ruchu jest zatwierdzona przez Wydział Nadzoru Ruchu Drogowego i zarówno policja, jak i straż miejska ma uprawnienia do utrzymania na nich porządku. Niezrozumienie pacjentów dotyczące tej organizacji nie stoi po stronie szpitala – twierdzi Beata Bokiej, zastępca dyrektora ds. ekonomiczno-organizacyjnych WCS.

Jednak to niezrozumienie wynika z braku informacji umieszczonych w widocznych miejscach. O ile informacje o wysokości opłat za pierwszą godzinę i następne (po naszej interwencji) już przy szlabanach są, to wiadomość o darmowych pierwszych 15. minutach znajdziemy jedynie przy drzwiach wejściowych do lecznicy.

- Wywiesimy ją również przy szlabanach. Jednak taka informacji znajduje się w regulaminie, dostępnym nie tylko przy wejściu, ale również na naszej stronie internetowej – informowała Beata Bokiej.

Tymczasem w regulaminie wywieszonym przy kasie, gdzie płaci się za miejsce postojowe nie ma żadnej wzmianki o możliwości darmowego wjechania na teren szpitala na 15 minut. Od pacjentów dowiadujemy się o tym, że w takiej sytuacji i tak trzeba pobrać bilet przy szlabanie, potem włożyć go do kasy, by ta zakodowała informacje o krótkim czasie pobytu i dzięki temu samemu biletowi, nie płacąc, opuścić teren parkingu. Dopiero obok regulaminu i przy wejściu do budynku szpitalnego, wisi kartka z wiadomością o darmowych pierwszych 15 minutach.

Bliscy pacjentów są oburzeni tak wysokimi opłatami za szpitalny parking. – Ojciec zmarł mi niedawno w tym szpitalu. Przez sześć dni, gdy ratowano jego życie zapłaciłem za parking ok. 70 zł, a przecież mam ubezpieczenie zdrowotne. Jeżeli już, to powinny być przystępne opłaty dobowe. Teraz to naciąganie mieszkańców na pieniądze – opowiadał Łukasz Żukowski z Jeleniej Góry.

Wicedyrektor Beata Bokiej twierdzi tymczasem, że na obniżenie opłat parkingowych nie ma szans. - Stawki nie są wysokie, nawet niższe niż w centrum miasta. Można wykupić abonament np. na dziesięć wjazdów, gdzie każdy kosztuje jedynie złotówkę. Narodowy Fundusz Zdrowia nie daje nam pieniędzy na opłacanie parkowania samochodów pacjentów. Tak, jak nie zwraca kosztów podróży na zabiegi do innych szpitali. Ludzie nie lubią zmian, stąd tyle emocji – powiedziała.

Ale opłaty, to nie jedyny problem. Następny to długie kolejki przy parkomacie i konieczność zajmowania, z braku miejsc, części chodników, tarasując je w ten sposób. A jeszcze stare oznakowanie, które zakazuje parkowania w strefie ruchu karetek do tej pory nie zniknęło. Nie wiadomo więc, czy wolno tam parkować.

- Wystąpiliśmy o dotację na budowę dodatkowego parkingu do Urzędu Miasta oraz do Urzędu Marszałkowskiego, jednak zostały odsunięte. A stworzenie kolejnych miejsc postojowych jest konieczne, co będziemy w przyszłości realizować. Jak na razie można również parkować częściowo na chodnikach przy szpitalu – dodała.

Z parkingu korzysta też jeleniogórski radny Wiesław Tomera, który akurat szedł do szpitala. – Płacę za parking, bo przyjechałem w odwiedziny do chorego kolegi. Uważam, że dla pacjentów parking powinien być darmowy. W końcu są chorzy i muszą tu jakoś dotrzeć. Choć rozumiem też władze szpitala, bo wcześniej mieszkańcy okolicznych bloków zajmowali wieczorami te miejsca parkingowe pacjentom – mówił Wiesław Tomera.

Teraz sytuacja odwróciła się, to pacjenci, nie chcąc płacić za parking, stawiają samochody przy okolicznych blokach. Do redakcji w tej sprawie napisali mieszkańcy budynku przy ul. Elsnera 8. – Wracając z pracy nie mamy, gdzie postawić samochodu i nieraz przez 40 minut jeździmy wokół bloków, by znaleźć miejsce parkingowe. Można by postawić znaki, że to tylko parking dla lokatorów konkretnego budynku – proponują mieszkańcy Elsnera 8.

Dariusz Gębura, zastępca kierownika do spraw eksploatacji Administracji nr 2 Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przypomina jednak, że pas z miejscami do parkowania naprzeciwko budynku Elsnera 8 nie należy do mieszkańców i spółdzielni, ale do miasta.

– Nie można tam postawić znaków zakazu postoju i każdy ma prawo tam zaparkować. Kilka lat temu, gdy spółdzielnia miała pieniądze na budowy parkingów, chciała jeden z nich wybudować na terenie zielonym z tyłu bloku Elsnera 8. Miał być umiejscowiony między placem zabaw, a kościołem. Wtedy mieszkańcy oprotestowali ten pomysł, więc parking nie powstał. Teraz nie mamy pieniędzy na takie inwestycje – powiedział Dariusz Gębura.

Ogłoszenia

Czytaj również

Będzie nowa spółka miejska?

Taniej za wodę i ścieki

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Komentarze (182) Dodaj komentarz

~Paranoja 15-01-2014 8:07
Tak jak Pan Tomera powiedzial dla pacjentow parking powinien byc darmowy! Poza tym co za paranoja z tymim15minutami!? To nie jest ku lotnisko!
~ 15-01-2014 8:10
Trzeba postawic samochody w POprzeg drogi,i napisac.PROTEST I OBRONA KONSTYTUCJI. No i nasze chaslo---NIE KARMIMY BESTJI.
~Ed 2-08-2018 0:03
do: ~ (8:10)
Zanim naPiSzesz,sprawdź w słowniku: w poprzek, hasło.
~ 15-01-2014 8:11
NIE KARM BESTJI-
~ 15-01-2014 8:13
NIE KARMIMY OPRAWCY
~siedam 15-01-2014 8:13
Sprawa jest prościutka. Powinni kobietę wypuścić, wynająć adwokata (około2-3 tys zł) i ściągnąć wszystko przez komornika. Ja dowożę sąsiada na wózku i płacę.
~jeju 15-01-2014 8:15
jacy ludzie;/ wszyscy płacą to wszyscy płacą a nie afery robić;/ za głupi 5 zł czy nawet nie tyle ;/ wstyd dziady
~Abcd 15-01-2014 8:15
Parking dla pacjentów i i ich odwiedzających powinien być w pełni darmowy... To jest skandal i należy powiadomić Uwagę z TVNu i Interwencję z Polsatu...
~ad 15-01-2014 8:21
pod rządami PO naród jest zastraszony......szpital jest od leczenia a nie od pseudo działalności parkingowej,mieszkańcy czas wyjść na ulice,zablokować ruch,wtedy rządzący zaczną coś robić,a tak.....to płaćcie i płaczcie
~Ryś z Klanu 15-01-2014 8:25
"Narodowy Fundusz Zdrowia nie daje nam pieniędzy na opłacanie parkowania samochodów pacjentów." Pani Bokiej a jaka ustawa mówi o obowiązku pobierania opłat za parkowanie pod szpitalem?I porównywanie tego z faktem,że nie zwraca również kosztów dojazdu na zabiegi do innych szpitali jest po prostu głupie.
~EBE 15-01-2014 8:32
Za parking płacą również Ci, którzy leżą w szpitalu przez np. 3-4 dni. Jakby nie mili czym się przejmować zamiast choroby, to jeszcze martwią się o zapłatę za parking. Kwota ta wynosi 50 zł, ponoć jest do negocjacji z dyrekcją. Pracownik szpitala płaci 30 zł za miesiąc jako ryczałt. Ciekawe na jakiej zasadzie wjeżdżają taksówkarze, ponoć mają darmowe karnety.
~ortografija 15-01-2014 8:37
Dobrze, ze macie mundre chasla. Bestyji i innych oprawcuw nie czeba karmic!
~ 15-01-2014 8:39
Ta Bokiej kolejny raz namieszała. Ktoś mi może napisze jak z długami szpitala. Dyrekcja sobie radzi czy nie radzi ?
~wieslaw . 15-01-2014 8:39
głosujcie na PEŁO TO--------- baliście się PiSu i "straszenia" państwem policyjnym.... NO TO MACIE !!! Proponuję jeszcze montaż 10 kamer w każdym domu i nadajnik GPS wszczepiany pod skórę.
~ 15-01-2014 8:47
Prezydent miasta lekką ręką darował szpitalowi podatek, te pieniądze miały zasilić budżet miasta czyli były własnością mieszkańców. Teraz szpital w podziękowaniu ściąga haracz za parking.
~peter111 15-01-2014 8:52
sprawa dla TVN, POLSATU, TV TRwam
~Wies 15-01-2014 8:54
Komuna zbudowala szpital,zbudowala darmowy parking,byl BARDZO ale to BARDZO zle,to macie teraz lepiej,przeciez tego chciala SOLIDARNOSC
~madona 15-01-2014 8:57
Parkin płatny hmm - a za czyje pieniądze został zbudowany?? Wszystkie płatne miejsca parkingowe w tym mieście powinny być bezpłatne dla jego mieszkańców - bo oni płacą tutaj podatki z których te miejsca są budowane i utrzymywane. Został bym radnym - tylko "klimat" w pracy bi mi chyba nie odpowiadał.
~****** 15-01-2014 9:02
Jako lokator pobliskiego budynku rozumiem, ze ludzie nie chcą płacić ale jako lokator chciałbym też mieć gdzie postawić auto pod swoim blokiem. Szkoda, ze administracja rozkłada ręce bo skoro jest problem to moze warto do miasta wystapić i zapytać czy nie da się czegoś zrobić, postawić znaków.
~Jerzy11 15-01-2014 9:11
Karta parkingowa uprawnia osoby niepełnosprawne do parkowania na miejscach specjalnie wydzielonych i przeznaczonych dla tych osób oraz na miejscach wyznaczonych w strefie płatnego parkowania. Uprawnienie to wynika m. in. z przepisów określonych w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych. Na podstawie wewnętrznych regulacji poszczególnych samorządów np. uchwały rady miasta, osoby niepełnosprawne mogą być zwolnione z opłat za parkowanie w strefie płatnego parkowania. Na parkingu są wydzielone miejsca "koperty dla niepełnosprawnych "więc pobieranie opłat za korzystanie z tych miejsc jest nielegalne
~ 15-01-2014 9:18
To jest jakaś maszynka do robienia pieniędzy. Wychodzi na to, że szpitalowi się opłaca tworzyć jak najdłuższe kolejki, żeby pacjent jak najdłużej czekał to najwięcej zapłaci. Jednym słowem burdel w rejestracji się opłaca.
~....i.... 15-01-2014 9:23
Jak cię kobieto stać na samochod,to stać cię na parking i tyle w temacie...polskie dziady zawsze znajdą problem i powod do roszczeń...demokracja wam odbila:))przyjezdzajcie komunikacja miejska, nie będzie problemu:))
~OBYWATEL2222 15-01-2014 9:27
Niestety BB szuka kasy wszędzie głównie na opłacanie stanowisk typu kierownik od czystego powietrza czy też dzwonków gumowych lub gazowych - szpital przepełniony jest konfidentami BB, mają stanowiska potworzone bo dobrze donoszą, do dnia dzisiejszego nikt nie zajął się idiotycznymi pomysłami czarnej mamby, czy sprawdzono w końcu czy mężuś BB wygrał konkurs na ordynatora? czy też dalej razem z panią KW są ordynatorami z namaszczenia derektorsko-małżeńskiego? Co dalej z pracą pani IF która była likwidatorem szpitala? ale jak widać rządzący mają to w d. bo tak wygląda polityka prorodzinna rządu
~xxx 15-01-2014 9:38
Jaki wpływ ma rejestracja do lekarzy na czas oczekiwania na przyjęcie do specjalisty?
~18 sqandal 15-01-2014 9:38
... zasady parkowania i pobieranie zapłaty powinno być jasne bez żadnych < zawiłości > ani zadnych darmowych 15 min czy jakiś tam karnetów. A tak w nawiasie parking przed szpitalem powinnien być darmowy bo nikt tam nie przyjrżdza z przyjemności. KROPKA !
~ 15-01-2014 9:40
Rano koło 8 korek przy wjeździe robi się do wiaduktu na Ogińskiego.
~www123 15-01-2014 9:43
Samodzielne Publiczne ZOZ-y nie maja postawy prawnej pobierania opłat za usługi nie będące ich działalnością statutową ! Będa więc procesy
~Gach 15-01-2014 9:44
Popieram komentarz z 09:23. Ludzie, jak stać Was na samochody i ich utrzymanie, na jeżdżenie nimi do marketów na zakupy i ładowanie pełnych wózków do bagażników, to stać Was też na zapłatę za parking. Mnie nie stać na samochód to mnie nie obchodzi to czy parking jest płatny czy nie, bo jak muszę jechać do tego szpitala, to zostaje mi autobus. Ale tak to już jest że im ktoś ma więcej kasy tym bardziej narzeka i jest chytry. Niby tak ciężko Polakom i takie ciężkie czasy, a samochodów ciągle przybywa. Wystarczy popatrzeć na parking w sobotę przed Tesco czy innym marketem żeby zobaczyć jaki biedny naród. Zakłamanie i tyle !
~ 15-01-2014 9:46
Roszczeniowi pacjenci!Na calym swiecie placi sie za parkingi przy szpitalach, a w PL ma byc za darmo. Komuna minela, gdzie wszystko wszystkim sie nalezalo.Ktos pisze, ze chory lezy w szpitalu i martwi sie, jak zaplaci za parking. Jesli ma na samochod, ma i na auto. Przy dluzszym pobycie trzeba wziac taksowke, bedzie mimo wszystko taniej! "Za parking płacą również Ci, którzy leżą w szpitalu przez np. 3-4 dni. Jakby nie mili czym się przejmować zamiast choroby, to jeszcze martwią się o zapłatę za parking. Kwota ta wynosi 50 zł." A TAXI? ILE BY KOSZTOWALO????
~ad 15-01-2014 9:46
szatniarz powinien zwolnić swoje tempo wydawania płaszczy,recepcjonistka zwolnić tempo rejestracji,....czasz oczekiwania będzie dłuższy,szpital zarobi więcej na parkingu........no przecież Jelenia Góra to miasto Barejady
~ 15-01-2014 9:48
Roszczeniowi pacjenci!Na calym swiecie placi sie za parkingi przy szpitalach, a w PL ma byc za darmo. Komuna minela, gdzie wszystko wszystkim sie nalezalo.Ktos pisze, ze chory lezy w szpitalu i martwi sie, jak zaplaci za parking. Jesli ma na samochod, ma i na parking. Przy dluzszym pobycie trzeba wziac taksowke, bedzie mimo wszystko taniej! "Za parking płacą również Ci, którzy leżą w szpitalu przez np. 3-4 dni. Jakby nie mili czym się przejmować zamiast choroby, to jeszcze martwią się o zapłatę za parking. Kwota ta wynosi 50 zł." A TAXI? ILE BY KOSZTOWALO????
~M. Kaflik 15-01-2014 9:50
Dla mnie wywoływanie takiej awantury celem wyrwania od pacjentów ostatniego grosza, to świadectwo zupełnego nieprzygotowania osób zarządzających szpitalem do powierzonego im zadania lub niezrozumienia tego zadania. Przypominam więc: Szpital ma leczyć, ratować życie i zapewniać opiekę.
~to granda 15-01-2014 9:50
Przy każdym supermarkecie jest potężny, darmowy parking, to podstawa tego biznesu, ale u nas wybuduja szpital i myśla, ze ludzie będą tu przyjeżdżali taksowkami...masz chore dziecko i nie stać cię, zeby, wyręczając pielęgniarki, czuwać przy jego łóżeczku, to nieludzkie.
~Joaska 15-01-2014 9:50
Dokładnie, trzeba zbojkotować ten durny pomysł, to jest jakaś masakra, jak można pacjentów i ich odwiedzających zmuszać do płacenia za postój, niektórzy tam przesiadują z najbliższymi kilka godzin.Dość że k...a cierpią z powodu różnych przeżyć zdrowotnych to jeszcze szpital się na tym chce dorobić?Niedobrze się robi, a niby szpitale dbają o pacjentów i ich zdrowie? Sprywatyzować cholerstwo, niech przyjdzie prywaciarz zrobi z tym porządek, przynajmniej klienta się inaczej traktuje. Patałachy.ZBOJKOTUJMY TEN ZAs...y PŁATNY PARKING-NIE PARKUJMY TAM!!!!!!!!
~ 15-01-2014 9:54
ludzie olejcie ten parking i przyjezdzajcie autobusem lub taksowka przeciez przystanek jest tuz pod szpitalem, a taksowke musza wpuscic gdyz ta nie parkuje a moze dowiezc pod same drzwi szpitala- rachunek jest prosty tylko przeliczcie a zobaczycie ze nic nie tracicie finansowo a zyskujecie na spokoju
~ 15-01-2014 10:13
Kaflik- to parking tez leczy, czy tylko szpital?
~ 15-01-2014 10:18
DRANSTWO !!! Brak gospodarskiego pomyslu w zarzadzaniu budzetem szpitala, nieudolnosc nadrabia sie modnym sposobem wydzierania pieniedzy od chorych ludzi. CZY TEN KRAJ NIGDY NIE POWSTANIE NA SOJE NOGI? Fotoradary gminne utrzymuja jakies prowincjonalne Straze Miejskie jak w Olszynie i nietylko, u Nas parking ratuje niedorobiona gospodarke szpitala. Ciekawe czy pajace ktorzy to wymyslili placa za parkowanie, czy CO WOLNO WOJEWODZIE TO NIE TOBIE CIECIU.
~ 15-01-2014 10:23
Ciekawe: czy Rada Miasta Jeleniej Góry potrafi obronić mieszkańców (którzy ich wybrali!) przed pazernością szpitala? Wdzięczne zadanie dla pyskatych Rajców, chyba że to Radni-bezradni...
~Prośba 15-01-2014 10:27
Panie Prezydencie Jeleniej Góry - prosimy więcej nieoddłużać szpitala. Darowane w zeszłym (2013) roku - 300 tys złotych na pewno nie pójdzie na cyt. "by ta placówka zaoszczędzoną w ten sposób kwotę przeznaczyła na zakup sprzętu i środków, które sprawią, że usługi Szpitala, ich jakość i zakres dla Jeleniogórzan będzie szerszy."
~ 15-01-2014 10:38
No to autobus, ktory wiezie chorego (oraz jego rodzine) do szpitala tez musi byc za darmo. I nowa pizama w sklepie. I kapcie! Nowe kapcie tez potrzebuje!
~ 15-01-2014 10:40
ble, ble, ble, ..., rzygać się chce.
~Tutek 15-01-2014 10:49
Spokojnie,dzisiaj opłata za parking a niebawem opłata za wejście na teren szpitala..Windy i sprzątanie też kosztują.
~ 15-01-2014 11:02
... i jeszcze kawka dla odwiedzajacych ma byc za darmo. A co, ciocia i wujek o suchym pysku maja na odwiedzinach siedziec??????? he he he he......jak ja ta Polske kocham.
~ 15-01-2014 11:03
patrol ,lina i wyrwać te szlabany
~do 10:38 15-01-2014 11:04
Dokładnie tak, jak piszesz - pospólstwo chciałoby mieć wszystko za darmo i podane na tacy.
~ 15-01-2014 11:05
Jak przez 15 min. parking jest darmowy to niech sie zjedzie cale miasto samochodami do szpitala i zobaczymy co wtedy zrobią .
~pacjent 15-01-2014 11:10
a kiedy opłaty za toalety, to by była kasa Mam wrażenie że biedny pacjent jest zbyteczny a przez 15 minut to nawet zdrowy nie zdaży nic zalatwić a nie mówiac juz jak zawieść kogoś na SOR, czy jakieś zabiegi.
~zawieść 15-01-2014 11:16
zawieść trzeba kogos na kurs jezyka polskiego!!!!!!!!!!!!!
~betiblu 15-01-2014 11:16
A żeby było śmieszniej, to taksówkarze mają DARMOWE karnety i zajmują miejsca parkingowe po kilka godzin, w czasie gdy pacjenci muszą płacić.
~Any 15-01-2014 11:17
W większości krajów Europy parkowanie do 2 godzin jest darmowe. Wszędzie. Ustawia sie papierowy zegar o godzinie przyjazdu i spokojnie chodzi po mieście czy do szpitala. Najczęściej po 2 godz. wraca do samochodu i przestawia zegar na następne dwie lub pojazd przestawia na inne miejsce jeśli nie zdążylismy pozałatwiać spraw. I nie ma problemów.
~gośc 123 15-01-2014 11:23
Jakiś cwaniak z rodziny pana dyrektora wziął kasę za Śmieszne szlabany które nie spełniają swojej funkcji. Po drugie nigdzie nie ma takich cyrków pod szpitalem jak w Jeleniej Górze. Wszystkim się należy bezpłatny parking jak i tym biednym jak i bogatym. Bo wszyscy płacimy składki itd.
~ 15-01-2014 11:26
do Any: nieprawda! sama pracuje w klinice i powiem ci, ze sie za parking placi. Tylko wysiadka=jechac dalej nie kosztuje nic. Nie znam szpitala w Niemczech, gdzie pacjenci/odwiedzajacy parkuja za darmo.Wszedzie sie placi, dlatego jesli ktos musi na pobyt do szpitala i nie ma nikogo, kto go tam zawiezie- jedzie taxi, bo takie rozwiazanie jest tansze, niz opata 2 Euro za dzien.
~!!!! 15-01-2014 11:28
Bałagan i nie gospodarność w szpitalu nastały od momenty rządów "BB"
~qazzik 15-01-2014 11:31
nieźle to wykombinowali, 15 minut za darmo, ale nawet jak się kogoś podwozi tylko pod drzwi to i tak trzeba zaparkować w wolnym miejscu, przemierzyc często paręset metrów do parkomatu odstać swoje skasować bilet i się wyrobić w te 15 minut. naprawdę nienawidzę tego kraju. jestem skrajnym przykładem antypatrioty,
~qqaz 15-01-2014 11:35
2 euro za dzień to tak jak 2 zł za dzień w Polsce. tak było i nikt się nie czepiał, teraz jest 2 zł za godzine a doba ma ich 24 i w tym cały problem. zo do zasady parking powinien być darmowy dla pacjentów ale jeśli nie może być darmowy to powinien być tani, 2 zł za dobę każdy by przełknął i nie byłoby problemu. tylko z czego by potem opłacić kierownika od parkingu, inwestycja w szlabany na których ktoś zarobił tez się musi szybko zwrócić. ciekawe też czy dyrekcja tego szpitala płaci bo jeśli nie to to jest już bezczelne chamstwo
~wert 15-01-2014 11:40
wypisuje się z tamtejszej przychodni, nie zamierzam z każdą wizytą po receptę płacić tego haraczu. czy ktoś widział pod KCMem, Promedem, Przychodnią Zabobrze parking płatny?? i to w takiej wysokości.
~ad 15-01-2014 11:44
jak idę na działke,to idę do WC do szpitala,spokojnie walę w ceramike,korzystam z papieru,spuszczam wodę...... chyba dyrekcja szpitala powinna wprowadzić opłatę za WC......
~ 15-01-2014 11:45
Kurzparkzonen Klinikum Tagtarif (7-20 Uhr) Nachttarif (20-7 Uhr) bis 15 min kostenlos kostenlos kostenlos bis 60 min 1,00 € 1,00 € 1,00 € Tagesmaximum 2 €
~do siedam 15-01-2014 11:47
żal mi ciebie!!!!!!!masz bardzo komunistyczne myślenie!!!??????popchaj wózek z cieplic i zobaczymy co wtedy powiesz
~ 15-01-2014 11:53
LUDZIE, ZASTRAJKUJCIE I NIE CHORUJCIE!
~otakepolske 15-01-2014 11:54
Nareszcie szpital zajął się właściwą działalnością - świadczeniem usług parkingowych. Natomiast leczeniem powinna zająć się np. firma ochroniarska lub filcharmonia. Przecież jest wolność gospodarcza i każdy powinien robić to co najlepiej umie i to co sprawia mu przyjemność oraz zapewnia byt.
~ja 15-01-2014 11:58
a co zalatwimy w 15 min w szpitalu? NIC! minimum 3 h na SORze, zeby nas przyjeli. wiec nie dosc ze lamiemy noge to jeszcze musimy placic za parking. paranoja
~ 15-01-2014 12:02
...zeby nie bylo, ze podaje jakies tam niemieckie ceny za parkowanie w niemieckich klinikach. Ale mi tu ktos chrzani, ze "na Zachodzie" parkowanie przy klinikach jest darmowe. NIC BLEDNIEJSZEGO. Wy Polacy macie dziwne roszczenia, ktore sa dowodem na myslenie, ze wszystko mi sie nalezy, bo place podatki. Ktos, kto ma na auto, ma i na parking. Musi lezec 2 tygodnie w szpitalu? wiezie go wnusio, albo jedzie taksowka.Tak jest na calym swiecie, a w Polsce- nie wiedziec czemu- ma byc inaczej.
~ 15-01-2014 12:08
Wy Niemcy też macie dziwne roszczenia. Choćby roszczenia pani Steibach Eryki. Jedni mają takie roszczenia, a inni inne. Wolna Europa.
~jom 15-01-2014 12:13
Popieram dyrekcję!!!Najwięcej psioczą ci co robią biznesy w Szpitalu. Dostawa towaru w 15 min? kto to widział?
~do 12:08 15-01-2014 12:14
Jak juz piszesz o tej pani (z ktorej WSZYSCY NIEMCY sie smieja), to chociaz przepisz bidulko jej nazwisko poprawnie.I nie pisz do mnie WY Niemcy, bo ja sie nie identyfikuje.
~ed 15-01-2014 12:18
śmieszy mnie twierdzenie "masz auto, masz na parking" moze pójdźmy dalej w tym naszym "szpitalu", masz pęcherz moczowy masz na toaletę, masz kurtkę masz na szatnię, masz chore nogi masz na windę, nie chcesz stać w kolejkach zapłać za krzesło. a powaznie ktos kto uważą że auto to luskus na który stać bogatych,mentalnie jest nadal w PRLU. i powtarzam problemem nie jest fakt istnienia oplaty tylko jej wysokość i godzinowy interwał. Ktoś kto przyjeżdża do szpitala nie jest w stanie zaplanowac długości parkowania a więc nie wie ile zapłaci. poprzedni system dobowy był lepszy i nie wywoływał kontrowersji bo 2 zł za dobę to kazdego stać ale 48 zł juz nie koniecznie
~TeBe 15-01-2014 12:19
Wydaje mi się, że nikt jeszcze o tym nie napisał, ale z powodu szlabanu, który mocno spowolnił ruch samochodowy, czasami (np. o 8 rano) blokuje się skrzyżowanie na Ogińskiego-Elsnera.
~ 15-01-2014 12:26
do 12:14 Niemieckie nazwiska i nazwy nie zasługują na pisanie ich poprawnie. Czynię to świadomie naiwna ....
~reformator 15-01-2014 12:45
KONIECZNIE ZBOJKOTOWAĆ OPŁATY ZA PARKING PRZY SZPITALU LUDZIE NIE PŁAĆCIE Za opłata wypowiadaja sie CI, KTÓRZY CZERPIA Z TEGO ZYSKI --ZŁODZIEJE NIECH KTOS AKTYWNY ZBIERZE LUDZI I PODEJMIE RADYKALNA DECYZĘ O NIEPŁACENIU
~ 15-01-2014 13:11
Kobieta rodząca też ma jechać autobusem? Zdarza się tak, że mąż,mama,tata czy ktoś inny z rodziny ciężarnej po przywiezieniu jej do szpitala musi wyjść i wrócić do niego-czyli opłat co nie miara, a w takiej sytuacji nikt nie myśli o płaceniu za parking bo czas dla niego jest najważniejszy. A co w przypadku gdy komuś umiera bliska osoba w szpitalu? Jest załamany, rostrzęsiony, a tu przychodzi mu płacenie. Czy ktoś kto wymyślił te szlabany pomyślał o takich ludziach?! NIE!!!!! Bezmyślność i znieczulica!!!!!
~Ryś z Klanu 15-01-2014 13:13
Do Ed.Masz racje kolego,zgadzam się całkowicie.Opisaną przez Ciebie mentalność Tischner nazwał homo sovieticus.Trudno się z nim nie zgodzić.
~ 15-01-2014 13:17
do Tommi z 12:02. Nie szkoda Ci tego Wartburga?Wyluzuj! ;-")
~siwy 15-01-2014 13:21
ciekawe ile z tego parkingu ma pan dyrektor Wożniak ten parking powinien być darmowy
~elo rodacy 15-01-2014 13:21
unitymediagroup.de prostaku zapewne jesteś pomywaczem lub opiekunem staruszków w de i kaleczysz zarówno po polsku jak i po niemiecku. Niemcy śmieją się z Ciebie, że prostaczek z polski a Polacy, że po 5 miechach w szwablandii kaleczysz język polski. To strasznie żałosne... A poza tym 2 euro za dzień to nawet w przeliczeniu na PLN-y połowa stawki za dzień parkowania. Pobieranie opłat od pacjentów, ich rodzin i pracowników jest mocno nie etyczne- to nie galeria handlowa. Natomiast mieszkańcy okolicznych ulic zapewne niebawem wezmą się za samosądy na parkujących pod ich oknami. Polska to chory kraj ale unitymediagroup.de farbowańcu w d.... kopany zrób przyjemność nam, rdzennym polakom i nie wypowiadaj się na polskich forach.
~ 15-01-2014 13:23
co do konieczności opłat parkingowych mam mieszane uczucia, bo biorę pod uwagę, że przez szpital dzień w dzień przewija się parę setek osób, gdyby każdy hospitalizowany pacjent zostawiał samochód na kilka dni, to nawet pacjent pieszy miałby trudność w dojściu do szpitala.A160 !droga, piżamka w szpitalu to chyba standard, bo na niemieckich (też) filmach każdy pacjent wystrojony jest w szpitalne takie cuś w kropeczki, koniecznie niebieskie. Bycie w Europie, to nie tylko ponoszenie w europejskim wymiarze opłat, to także otrzymywanie europejskiej zapłaty za pracę jak się ma to w niemcach,holandii, wb, i in.Własne piżamki ( choć takie wolę) to jednak anachroniczne rozwiązanie stosowane, wyłącznie chyba,w Pl i stanowiące zagrożenie dla zdrowia pacjentów.To więc nie roszczenie,160 !
~holokał 15-01-2014 13:27
Podać do trybunału w Strasburgu - wizyta w szpitalu to nie kwestia wchodzę kupie wychodzę ot kwadrans - tu się czeka a ile to zalezy od sytuacji - to jest chore by osoby udające się do szpitala miały szlaban na dzieńdobry, a co w przypadku faktycznie rodzącej nagle, kogoś z zasłabnięciem etc - szlaban zniknie dopiero jak coś się wydarzy - jak to w tym kraju bywa
~Małgośka 15-01-2014 13:29
do ~reformator: jedna odważna pani już to wczoraj zrobiła, a gdzie inni? Wszyscy płacą jak potulne baranki. Widać jaki strach w narodzie, że nie stać ich nawet na domaganie się respektowania swoich praw.
~ 15-01-2014 13:30
Niemiecki znudzony życiem troll zaczepia ludzi, a naiwne ludzie dają sie zaczepiać.
~jakitaki 15-01-2014 13:36
Nie trzeba daleko szukać, by się dowiedzieć, że tuż za granicą też się płaci za parkowanie bezpośrednio przy szpitalu... http://www.klinikum-goerlitz.org/anfahrt/parken/ ...jest jedno ale, przy okazji podane są również lokalizacje bezpłatnych albo ograniczonych do 2 godzin miejsc do parkowania. Moim zdaniem organ nadzorujący , albo rada społeczna szpitala winny zwrócić się oficjalnie do rady miasta bądź prezydenta o wydzielenie w ramach swoich uprawnień bezpłatnych miejsc parkingowych na pobliskich ulicach, które są własnością i pod zarządem miasta. Proste. Nie rozumiem dlaczego nikt z rady społecznej nie wypowiada się w tej kwestii, a mamy w niej, zgodnie z KRS m.in.- Papaja, Czernow, Pokoja... widać najwyraźniej interesują ich tylko dietki za posiedzenia i nic więcej...
~chory 15-01-2014 13:44
Ten szpital powinien być zlikwidowany z powodu jakości świadczonych usług. Kiedyś trzymano mnie na kardiologii 13 dni; w tym czasie było tylko 3 wizyty poranne lekarza. "Cudownie ozdrowiałem", aby tylko dłużej tam nie przebywać. Od tego czasu korzystam z innych szpitali, mimo trudów dojazdu. Tam za te same pieniądze jest super.
~$$$$ 15-01-2014 14:10
Narzekaliście na komunę a teraz na demokracje ,sami wybieraliście wolność ,to ją macie
~do 160 15-01-2014 14:40
a ty co jeszcze tu piszesz poszła p....... z portalu
~syn Freuda 15-01-2014 14:42
Podobno są tacy niemcy, co krążą od szpitala do szpitala i nigdzie ich nie chcą przyjąć. We wszystkich twierdzą, że ich poziom umysłowy jest niewiele wyżej od kijanki. Osoby takie popadają w kompleksy i zaczynają szukać kontaktu z ludźmi - najczęściej zatrudniają się jako podcieracze, bo ta praca nie wymaga myślenia, najwyżej częściej muszą myć ręce. Po wielu latach takiej pracy odkrywają, że można swoje mierne przemyślenia umies...ć na jelonce. Nie przejmują się opiniami innych, bo są na to po prostu za głupi.
~ja se 15-01-2014 15:08
nie wiem u jakich lekarzy sie leczycie, ani dlaczego tak narzekacie. ja na gips na zlamana noge czekalam do kupy ze 2 h, w kolejce na wizyte kontrolna siedzialam z 15 min. dziecko spedzilo 3tyg na chirurgii i nie dam zlego slowa powiedziec ani na panie pielegniarki, ani na lekarzy.... czasami jak slucham opowiesci z izby przyjec dochodze do wniosku, ze mam wiecej szczescia niz rozumu.... a jesli chodzi o platny parking... no coz, ze zlamana noga i tak nie moglam prowadzic, korzystalam z uprzejmosci znajomych, a pozniej zamieszkalam z dzieckiem w szpitalu i problem sam sie rozwiazal... ale jak przyjdzie co do czego zaplace za postoj, bo kto bogatemu zabroni ??
~s. 15-01-2014 15:14
Dziwna ta logika niektórych ludzi. Szkoda kilku PLN na parking, ale na święta kupili gorzały za parę stówek.
~ 15-01-2014 15:20
do 09;48 roszczeniowy czytelniku, jezeli jestes z nowobogackich, a na to wyglada, popracuj jak robotnik i sie rozchoruj przechodzac na rente. Zobaczymy czy majac 1000 zl zusowskich wypocin czy bedzie tobie w smak siedziec kilka godzin pod drzwiami szpitalnego masarza (lekarza) to nabija licznik parkingu, a wiec nie glupie ustawienie stawek postoju, wyczysci ci nedzny zapas pieniazkow na leki. Ale i jesc trzeba i media oplacic tez trzeba. Jestes nauczony brac, nie zarabiac, bo tak robia nieroby na stolkach wiec dziwnym jest tobie wydanie w miesiacu na szpitalny parking tych 30tu paru zeta za kila parkowan. Zamknij wiec dziob i poznaj standard zycia tych ktorzy tyrali na twoj dobrobyt. Ciebie stac, ich bo malency nie, bo panstwo i tacy jak ty ich okradli ale musza zyc za marna rencinke.
~LIL 15-01-2014 15:22
TAK, system dobowy był zdecydowanie lepszy. Masz rację ~ed. Też myślę, że w szpitalu nikt nie przesiaduje dla przyjemności i jak zapłaci już za dobę te 2zl to co? zostawia auto na dobę i wraca pieszo bo przecież ma zapłacone? BZDURA Załatwia co ma do załatwienia i po prostu zwalnia miejsce.
~d0 15.20 15-01-2014 15:33
Sluchaj to, ze sie uzalasz nad swoim losem to juz twoj problem, oraj za 1000 zl i nic z tym nie rob. Pamietaj czlowieku, kazdy jest kowalem swojego losu. Nie pisalem tego komentarza o 9:48, ale ciemiega taka jak ty doprowadza mnie do szalu. Czlowieczku pracowalem w tym Panstwie kilka lat, wyjechalem z obecna zona za granice, pracowalismy tam odkladajac pieniadze, aczkolwiek nie poswiecajac sie na maximum. Odlozylismy na mieszkanie, jego remont, na rozkrecenie firmyi i wrocilismy. Jestesmy rodzicami dwojki wspanialych dzieci, zabezpieczamy ich przyszlosc, odprowadzamy podatki, oplacamy ZUS, WIEC SKONCZ Z NAZYWANIEM KOGOS KTO COS MA NOWOBOGACKIM. BO Z TEGO CO JA WIDZE TO WLASNIE TACY JAK TY CO SLUCHALI RZADZACYCH NIEROBOW ,SWOJEGO PROBOSZCZA NAJWIECEJ STEKAJA!!!Mi ,ani mojej zonie nikt nic
~cd d0 15.20 15-01-2014 15:41
nie dal. Pracowalismy na siebie wlasnymi rekoma. Nie sluchalismy obietnic komunistycznych zlodzieji, jarkow, czy ryzych Wiedzielismy ,ze nic nie bedziemy mieli do momentu ,az sami na wszystko zapracujemy. A twoje zachowanie wskazuje na to, ze zlym jest ten co jezdzi dobrym autem, ma wlasne mieszkanie, pewnie jest oszustem!!!Twoje wypowiedzi swiadcza tylko o tym, ze jestes silnie powiazany z czerwoncami, bo matka komuna nauczyla braku efektywnosci i zlodziejstwa. Teraz sobie pomarudz i nie zycze sobie abys mowil,ze to ty tyrales na moj dobrobyt!!!Na swoj dobrobyt pracowalem sam, a wedlug twojego myslenia to ja place zus ,abys ty mial rente, a podatki odprowadzam w celu takim,aby najbiedniejsi dostawali z nich zasilki??? Jedno co ci powiem nigdy nic nie wzialem od tego panstwa,a za parkingi
~ojboli 15-01-2014 15:49
Karkonoskie Centrum Parkingowe Kotliny Jeleniogórskiej, specjalność: obdzieranie ze skóry bez znieczulenia??
Vikusia 15-01-2014 15:51
W kwestii wyjasnienia dla co poniektorych nerwowych na tym forum. Do Niemiec wyjechalam jako dziecko. Nie jestem pomywaczka, ani opiekunka starszych osob. Zreszta takie prace u NAS wykonuja Polacy i to za marne, jak dla mnie, pieniadze. Ja pracuje w klinice jako fizjoterapeuta i zarabiam wiecej w miesiac, niz wy wszyscy w rok. Zazdrosc wam tylki sciska. Ja wiem o co chodzi, komuznizm was rozpiescil i chcielibyscie miec wszystko za darmoche, ale sorry nie bedziecie miec. Macie taki szpital i parking na jaki zaslugujecie. I cieszcie sie ze oplaty nie sa wyzsze, bo jakby to ode mnie zalezalo to by byly. Pozdrawiam V.
~ 15-01-2014 15:54
Popieram 15:33 i 15:41: "Każdy Polak uważa, że to, co myśli ze szwagrem, to opinia całego narodu. Jeśli tylko Polacy dostają do ręki zabawki, by samemu budować własne państwo, to cokolwiek by robili, zawsze wyjdzie im Polska. Wąsata, pijana, krzycząca, która działa indywidualistycznie, ale myśli stadnie. Jest wspólnotą tylko w kwestii stadnego myślenia." o Autor: Tomasz Piątek
~ 15-01-2014 15:55
15:51 to nie Vikusia, to Podszywaczka-praczka dynamic.chello.pl (89.70.*.*).pozdrawiam Viki van den Berg.
~ 15-01-2014 16:05
ja zostawiam na blokowisku ,kawałek idę ale nic, co najmniej 10zł /dziennie oszczędzam, szkoda że tym zabieram miejsce lokatorom :(
~do 15:55 15-01-2014 16:09
Chora kobieto, widze że od obrażania ludzi na tym forum masz już rozdwojenie jaźni. Zajmij sie swoimi ...... Niemcami, pora ich mycia nadchodzi.
~mnmnmnmn 15-01-2014 16:10
......... JEST TEN KRAJ NA CZELE Z PREZYDENTEM TEJ WIOCHY - TYM .... W CZERWONYM SWETERKU. SŁUŻBA ZDROWIA JEST PAŃSTWOWA TO KTO DAŁ ZGODĘ NA POBIERANIE OPŁATY ZA PARKING INSTYTUCJI PUBLICZNEJ. CO TO ZA PORÓWNYWANIE DO CENTRUM MIASTA. ............. TYCH KIEROWNIKÓW KIEROWNIKÓW I DYREKTORÓW OD SPRAW DYREKTORÓW. PENSJE BIORĄ ALE MYŚLEĆ NIE MA KOMU. POBIERANIE TYCH OPŁAT NADAJE SIĘ NA ZŁOŻENIE ZAWIADOMIENIA DO PROKURATURY BO JEST TO WYŁUDZENIE. TRZEBA TE BARKIERKI ZLIKWIDOWAC - DAC PIJACZKA 10 ZŁ I ONI RESZTE ZROBIA
~ 15-01-2014 16:23
dyrektorów w tym szpitalu jak w Chinach kapitanów, chyba ktoś powinien przyjrzeć temu marnotrawieniu naszych podatków
~ 15-01-2014 16:24
Bogaty to ma z czego zapłacić,a biednemu zawsze wiatr o oczy wieje,często brakuje na leki a tu jeszcze tyle za parking płacić.
~normalny 15-01-2014 16:27
HIENY.
~fox 15-01-2014 17:10
Do mieszkańców ul. Elsnera. Mieszkam w centrum miasta, muszę płacić za stanie pod domem i za postój w pracy pod szpitalem. Więc nie mówcie mi że pod waszym domem powinien stanąć zakaz dla ludzi z poza waszego budynku,bo jak tak zrobią w centrum to będziesz zapieprzał wszędzie piechotą, czego ci serdecznie życzę bo ja muszę płacić za parkowanie na ulicy pod swoim domem od wielu już lat. Jakoś wam nie przeszkadza że na całym Zabobrzu parkuje się za friko.
~Kędzior fan 15-01-2014 17:17
A co na to Kierownik ds. ryzyka i infrastruktury parkingowej Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej pan Mariusz Kędzior?
~xxx 15-01-2014 17:20
BANDA DARMOZJADÓW zamiast ... pakować miliony w jakieś .... muzeum którego nikt nie odwiedza oprócz wycieczek szkolnych to może by zapłacić szpitalowi za utrzymanie parkingu aby ludzie nie musieli płacić ALE PO CO przecież trzeba sobie wymościć ciepłą posadkę po końcu kadencji.
WiemLepiej 15-01-2014 17:22
O co ten raban? Teren szpitala to m mogą tam rzepak zasiać. Nic nikomu do tego. Nie pasuje? To zasuwać na piechotę. W latach 60,70 ba nawet 90 chodziło się z buta i co? Jak chory to po co siada za kółko?
~ 15-01-2014 17:24
Administracja powinna w imieniu lokatorów zapytać miasto czy coś da się zrobić. Ja jako lokator rozumiem, ze ludzie nie chcą płacić ale co mam zrobić ja czy inni mieszkańcy, gdzie mamy postawić auta jak cały parking zawalony "obcymi" ?
~Paweł D 15-01-2014 17:26
Służba zdrowia bezpłatna i owszem. PARKING TO NIE SŁUŻBA ZDROWIA TYLKO PARKING I TU SIE PŁACI. To nie komuna gdzie wszystko za darmo
~pytamsię 15-01-2014 17:29
Administracja powinna w imieniu lokatorów zapytać miasto czy coś da się z zrobić.Ja jako lokator rozumiem, że ludzie nie chcą płacić za parking ale co mam zrobić ja czy inni mieszkańcy budynku gdy nie mamy gdzie postawić aut od kilku dni ? Gdzie mamy parkować ? Na środku ulicy? Chory pomysł z tym parkingiem szpitalnym.
~hehihe 15-01-2014 17:30
Do mieszkańcy ul. Elsnera...............nie macie gdzie zaparkować , ale za to do szpitala możecie za darmo wejść buahahahahaaaaa.............
~PPP 15-01-2014 17:35
Idę sobie dziś Ratuszem i kogo widzę ? Kowalczyk se idzie do Hotelu :) Także nocuje w Jeleniej
~ 15-01-2014 17:46
Ok Chlopie, nie wyzywaj mnie od ciemiegow gdyz mam 58 lat i jestem po powaznym zawale. Najlepsze lata pracy to cuchnaca komuna, potem z uwagi na zawod - zawal po 3 mln kilometrow w ciezarowce. Wyboru nie mialem na przelomie lat 80-90, ty wtedy bawiles sie w piasku siusiajac do niego , ja stsralem sie utrzymac dzieci i chora zone. Nie medrkuj wiec ze ...... ... by nie stracic pracy. Bedziesz w wieku podeszlym -pogadamy.
~do 17:17 15-01-2014 17:50
to jest takie stanowisko w szpitalu jak kierownik do spraw ryzyka i infrastruktury parkingowej???????? ludzie co to za wymysł????? gdzie prokuratura? gdzie ludzie którzy nadzorują nasze pieniądze???? czy my jeszcze żyjemy w normalnym państwie??? niech już to walnie z hukiem i zacznijmy od początku, czas od 89 roku został bezpowrotnie stracony
~ajamamtowdu 15-01-2014 17:51
przyjechalem o 9.30 pobralem bilet od dziecka wyjezdzalem ok 16 poszedlem do automatu pobralem bilet i wyjechalem na rzekomo darmowym czasie 15 min. Niewiem czy ktos widzial czy nie ale powiem wam szczerze mam to gleboko w ......
~pacjent 15-01-2014 17:51
jak się nie mylę to po otwarciu szpotala parking był dostępny bez opła , a w pewnym momencie szpital nają firmę i zaczą zarabiać na parkingu. To po co ja płacę na służbę zdrowiz żeby mie jeszcze kasowali za to że zechciałem do nich przyjechać. ludzie parkujcie na osiedlu to może ruszy ogólna sprawa w kwesti parkowania i może sejm i politycy tym się zajmią. Ja jak przyjeżdzam do szpitala to parkuję pod blokami na elsnera i i dę do szpitala.
~ 15-01-2014 17:52
Popieram WiemLepiej. Brawo.Za komuny wszyscy do szpitala z buta albo autobusem, a teraz wielkie panstwo.
Vikusia 15-01-2014 17:57
Ten mały ... babsztyl z IP (2.174.*.*) podszywa sie pode mnie. Ale wystarczy odróżnić ziarno od plew. Pozdrawiam Viki van den Berg
~jesteeeee 15-01-2014 18:01
nie oszukujmy się, ten co jest obrotny i myslacy, ten co sie uczył i jest wybitny i ten co ma znajomosci maja pracę, firmy i dobrze zarabiają i dla nich zapłacic za ten parking to pikuś.Niestety ci co są nierobami, nieudacznikami, pijakami, rencistami i zwykłymi robolami którzy zamiast sie uczyć to chodzili na wagary nie mogą wylewac tu swoich łez, taki jest swiat, wam musi wystarczyć to co macie, czyli na skromne jedzenie, na czynsz , opłaty i na tace do koscioła.Swiat taki jest i bedzie, nikt wam nie da na mercedesa i zawsze bedzie bogaty i biedny, wbijcie to sobie do tych zakutych ....
~skandallo 15-01-2014 18:01
Banda hien szpitalnych, nie ma to jak zarabiać na ludzkich tragediach. Złodzieje.
~Boss 15-01-2014 18:02
LUDZIE JA TEŻ TAK CHCE JA CHCE TAKI PARKING WYBUDOWANY ZA PUBLICZNE PIENIĄDZE BĘDĘ SOBIE NA NIM ZARABIAŁ KASĘ ODDAM CZĘŚĆ ZYSKU SZPITALOWI ŻYĆ NIE UMIERAĆ NIE TRZEBA BRAĆ MILIONÓW ZŁOTYCH KREDYTU NA DZIAŁKĘ ,DOSTAJESZ GOTOWCA I KRĘCISZ LODY REWELACJA DO JAKIEJ PARTII MUSZĘ SIĘ ZAPISAĆ I DO KOGO MAM SIĘ ZGŁOSIĆ
~betiblu 15-01-2014 18:12
Ludzie, opamiętajcie się, zastanówcie się nad sobą - skąd w was tyle jadu? Rozumiem, że życie większości nie rozpieszcza, ale zamiast wylewać tu swoje frustracje (ci bogaci też) pomyślcie przez chwilę racjonalnie: pobieranie opłat od PACJENTÓW, czyli ludzi CHORYCH jest bezprawne, niezgodne z najwyższym aktem prawnym w naszym kraju, jakim jest konstytucja, dopóki ten szpital jest jednostką publiczną. Na utrzymanie parkingu wystarczy spokojnie aż nadto kasy pobieranej od wszystkich innych interesantów przyjeżdżających do szpitala, a tego jest multum - wystarczy policzyć. Po diabła podajecie przykłady innych państw i miejsc - żyjemy tutaj i tu próbuje nam się odebrać nasze PRAWO do bezpłatnego leczenia. Zamiast się zjednoczyć we wspólnej sprawie o własne dobro, to jak zwykle konkurs rzygania.
~ 15-01-2014 18:45
ABY ZYLO SIE LEPIEJ.--A tak straszyli PISem
~ 15-01-2014 18:48
Co teraz chcecie? Chcieliscie sami PARTJI MILOSCI to chyba wiecie,ze za milosc trzeba zaplacic.HEJ mocium panie
~ 15-01-2014 18:49
Placic placic i nie stekac . Sami tego chcieliscie
~ 15-01-2014 18:52
Trzeba przy wyborach pamietac.--Samodzielnie myslec.
~M. Kamiński 15-01-2014 18:54
Szpital ponosi koszty odśnieżania czy asfaltowania i za to każe płacić, to jest zrozumiałe. Ale sprawa pokazuje, że nasze miasto marnuje pieniądze dokładając swój regularny trybut do zadłużonego po uszy szpitala, gdzie te pieniądze i tak nikną w wielomilionowej całości czekającej na kolejne wielkie państwowe oddłużenie. Zamiast przekazywania dotacji dla szpitala czy umorzenia kolejnego podatku lepiej więc pomóc w tym, czego szpital zajęty leczeniem sam nigdy nie zrobi - wybudować bezpłatny parking dla mieszkańców i rozwiązać wreszcie ten trwający od paru lat problem. Postulat dla radnych na nowy rok! Pozdrawiam, Miłosz Kamiński
~betiblu 15-01-2014 18:56
do ~ajamamtowdu: DOBRE!!! :) I o to chodzi.
~ 15-01-2014 19:02
Na mieście płaci się za parking od poniedziałku do piątku w godzinach 9-18 a nie całą dobę-WIĘC JAKIE PORÓWNYWALNE OPŁATY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ 15-01-2014 19:04
Nie ma co się zlościć jak chce SZPITAL Łoić chorego i ch bliskich to róbta ludzie to samo.Gonić personel za brud za opiekę ,nie karmić chorych,nie wozić posiłków a wymagać ,kontrol za kontroląim slać wybić im zgłowy kawy,prywaytne przyjmowanie w godzinach pracy.Lista jest długa zaniedbań w stosunku do pacjenta.Ręcze wam ,że po dwóch mesiącach waliki o SWOJE prawa będziemy traktowani należycie.A 1% nie obdarowywujcie te HIENY .A ciekawi mnie czy Pani dyrektor zgodnie i solidarnie z personelem płaci za parking ????????????
~IPS 15-01-2014 19:09
Po zapoznaniu się z treścią artykułu,o wykupie karty abonamentowej na parking przy Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej i próbie wykupienia abonamentu na dziesięć wjazdów, okazuje się, że tylko abonament mogą wykupić pracownicy szpitala. Tak poinformowano mnie w Biurze Parkingowym w szpitalu. I znowuż różnice na lepszych i gorszych.
~betiblu 15-01-2014 19:11
Popieram ~M.Kamiński - szukajmy mądrych rozwiązań i wymagajmy ich od władz naszego miasta - to nasze prawo - płacimy tu podatki, z których jest utrzymywany ten szpital, jak i parking - no bo jak inaczej nazwać oddłużenie szpitala przez miasto, jak nie wydaniem na to naszych pieniędzy?
~ 15-01-2014 19:19
A na Onecie jest zdjecie Pana Premiera, z cala RODZINA jak siedzi w dobrej kadycji opala sie w sloneczku i pali cygara ponoc Hawaiskie za 50 zeta 1 szt. ----ABY ZYLO SIE LEPIEJ.
~ 15-01-2014 19:26
ALE zrobili nas w bambuko.Drodzy Rodacy pora madrzec brac sie bo gromady przestac sie dzielic.Przy nastepnych wyborach powystwiac rachunki.
~zonk 15-01-2014 19:29
A wiecie, że taryfiarze, którzy mają postój pod samym wejściem do szpitala i zajmują tam chyba z 8 miejsc parkingowych, stoją tam godzinami, dopóki ktoś z nich nie skorzysta NIC NIE PŁACĄ?! Bo maja jakąś umowę ze szpitalem. To jest dopiero chryja!
~ 15-01-2014 19:41
160 z 15.54, w Polsce zaistniał problem.... Tymi zabawkami o których post traktuje zabawia się wyłącznie "fenomen geniuszu ż...owsko -niemieckiego" ( cyt.ks dr który użył sform. w aud. -chyba- forum młodych ( czy cuś takiego)),jeśli wierzyć donosom w necie pochodzących od różnych kopaczy w rodowodach naszych wodzusiów...Zaraz powiesz,że po co takich wybieraliście. Ano , wiesz, poprzebierali się,ze ich kurna, poznać nie można. Tak jak z emigrantami, postawi nogę z metr za granicą a już prawi, bo u was, a U NAS to... To tak jak w kawale o wsioku co za granicę się wybierał... Naukę mu wsiowi dawali,żeby nie chodził za kobitkami co gwiżdżą i palcami przywołują... A tu za granicą policjantka gwiżdże i palcem kiwa. A on na to :aleście się k... przebrały że was poznać nie można...cdn
~ 15-01-2014 19:47
a kawał z Stasio, nazwijmy tego ... kawałowego tak,można przypiąć do naszych polityków. Otóż pewna posłanka RP czyli TR , z zaciekłej ateuszki zmieniła barwy i kołuje w stronę baaaaardzo, aż nadto pobożnego PSL, a kto by się tego spodziewał a zawirowania i nagłe olśnienia nie tylko tej posłanki dotyczą , mało, promieniują nawet do najlichszej gminy... Tak nas prowadzi geniusz ż-n.
~ 15-01-2014 20:02
19.04 absolutnie zgadzam się z tym co piszesz, jestem przy tym jednak przekonana,że zaznaczą wam -nam w kartach ,że jesteśmy roszczeniowi i walka może potrwać dłużej... bo kontrolery siedzą w kieszeni ...szpitala... rączka rączkę itd lista przysłów długa i jeszcze dodam , skrupulatne liczenie godzin , bo kurna nie wiem jak lekarze to robią,że ich doba płacowa ma 72 godz. a "pracowa" tylko 24... i za parkingi pomimo że mają wypasione autka ,zapewne nie płacą a idąc tropem rozumowania np.160, powinni płacić wypasione parkingowe no bo mają wypasione autka i powinna ich stać na wypasione parkingowe...
~ 15-01-2014 20:12
phyyy - mogła przejechać chodnikiem. Po co całe te halo ;)
~mysłak 15-01-2014 20:54
absurd z płatnym parkingiem przy szpitalu,kolejny ktoś znalazł sposób na zarobek ( kto?) Takie parkingi powinny być bezpłatne,a szlabany powinny być zlikwidowane i to natychmiastowo!!!
~ufo 15-01-2014 20:57
co za ... wymyślił szlabany parking płatny ludzie teraz nie mają pieniędzy
~olo 15-01-2014 21:03
Nie przekazywać 1% darowizny na ten szpital !! Nie karmić pazernej bestii !!
~ 15-01-2014 21:40
Już głośno o Jeleniej ;) http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1025309,Pacjentka-zablokowala-wjazd-do-jeleniogorskiego-szpitala
~ 15-01-2014 21:46
Zastanowcie sie, patalachy. Jesli parking bedzie bezplatny, to beda tam staly auta dzien i noc np. pacjentow, ktorzy leza po 2-3 tygodnie w szpitalu.. A jak bedzisz chcial jeden z drugim podwiezc/odebrac mamulke z badania/gipsowania, bedziesz pierniczyc, ze co to za porzadki, nie znalazles parkingu dla chorutkiej mamulki!
~ 15-01-2014 21:51
15-01-2014 16:24 | ~ | *.adsl.tpnet.pl (83.5.*.*) "Bogaty to ma z czego zapłacić,a biednemu zawsze wiatr o oczy wieje,często brakuje na leki a tu jeszcze tyle za parking płacić "COOOOOOOOOOOO???????????? to w Polsce BIEDACY autami jezdza????????????????i na parking nie maja???????????a na benzynke skad maja?Zaoszczedzili na lekach????
~Msrysia 15-01-2014 21:56
- ,,Policjanci nie ukarali mandatem pani Beaty, bo wyjaśniła im sytuację, w jakiej się znalazła." I nie mieliby prawa ukarać, poniewaz to nie jest droga publiczna. W takim przypadku mogą jedynie pouczyć. Pozdrawiam wszystkich.
~ 15-01-2014 21:56
15-01-2014 16:24 | ~ | *.adsl.tpnet.pl (83.5.*.*) Bogaty to ma z czego zapłacić,a biednemu zawsze wiatr o oczy wieje,często brakuje na leki a tu jeszcze tyle za parking płacić
~ABONAMENT 15-01-2014 21:57
TERAZ Z BUTA NIKT NIE CHODZI BO SIE NIE CHCE RUSZYC, LUDZIE LENIWI 5 METROW DO SKLEPU I TEZ SAMOCHODEM JAKBY MOGLI TO DO DOMU BY WJECHALI LUDZIE WYKUPCIE ABONAMENT I MACIE WJAZDY I WYJAZDY BEZ LIMITU TO KOSZT NA MIESIAC TYLKO 30PLN (2 PACZKI PAPIEROSOW)
~ABONAMENT 15-01-2014 21:58
MIESIAC ABONAMET KOSZT 30PLN NIEOGRANICZONE WJAZDY i WYJAZDY
~ 15-01-2014 22:16
160 i 2.174 co na jedno wychodzi, nie jest kwestią czy bogaty czy jak mnie nazywasz,bidok, a ma płacić parkingowe ,bo w niemcach tak jest. W niemcach szpitale są prywatne, a szpital w JG , nie sądzę, choć de facto ,pewności nie mam.Bo u nas taki geniusz ż-n, że niepubliczny a "zachowuje się" jak publiczny.Jeżeli szpital jest prywatny to teren tyż i trza bulić, nawet jeśli się nie chce. Jezeli szpital jest publiczny to teren też i ciekawe co tu mówi prawo na ten temat. Pamiętam, że byłam w szpitalu w W. za bardzo wczesnej solidarnej,wolnej (?) Polski i kiazano mi wykupić cegielkę bo inaczej wytyki ze szpitala. Rodzina wykupiła, bowiem byłam w stanie zagrożenia życia. Póżniej okazało się,że te działania szpitala były bezprawne,może z parkingiem jest podobnie... Swoich 50 zeta nie odzyskałam
rymcycymcy 15-01-2014 22:35
21:58 | ~ABONAMENT | ...zupełnie jak w małżeństwie ! :) ...jedynie kwota inna ! :)
~ewka11 15-01-2014 23:30
KRWIODAWCY też płacą teraz za parking. a według ustawy za dojazd do punktu gdzie można oddać krew powinni mieć oddane pieniądze. czyżby to było działanie wbrew prawu?
~ 15-01-2014 23:38
Pani v-ce dyrektor może ktoś z rodziny podpowiedział co robić, żeby nic nie robić i zarobić?
~Taki jeden 15-01-2014 23:44
Heheh auto za 60-80 tys a bidowanie i skamlanie, że trzeba płacić za parking. Żałośni jesteście ludziska. Przypomne koszty posiadania auta: Rejestracja, ubezpieczenie, paliwo, opony, oleje, części.... Proponuje pieniaczom pojechać na ORLENa zatankować a potem zrobić awanturę, że za drogie paliwo... Służba zdrowia za darmo - jest, parkowanie za darmo pod szpitalem - nie koniecznie...
~ 15-01-2014 23:47
Nie moga sobie sami wymyslac wewnetrznych przepisow ,w innych miastach tego nie ma jak by wiekszosc ludzi pozwala szpital do sadu za nielegalne postawienie oznakowania to by to zlikwidowali,przyjrzyjcie sie tej sprawie bardziej
~wiarus 16-01-2014 1:51
opłaty na parkingach przy szpitalach w innych miastach tez są pobierane ale w stalych stawkach nie liczone w godzinach.tak jak bylo przed instalacja szlabanow.
~chory Jan 16-01-2014 6:56
Leczyłem się w różnych szpitalach. W szpitalu Latawiec w Świdnicy elegancki parking bezpłatny, w Wałbrzychu zaparkowałem przed szpitalem, stałem tak długo, jak było trzeba, nic nie płaciłem
~Big_Daddy 16-01-2014 7:36
Pomysł już ktoś podał - chcesz wyjechać? Podchodzisz do szlabanu, pobierasz NOWY bilet, kasujesz go w automacie, mieścisz się w 15-stu minutach, wyjeżdżasz. Wymaga trochę chodzenia, ale chyba warto... Oni kradną - ty kradniesz - 1:1
~ 16-01-2014 8:15
do 22.16:"W Niemczech sa takie i takie szpitale: i prywatne i panstwowe. Po co z taka wielka pewnoscia cos twierdzisz, jak nie wiesz?jesli parkinmg bedzie bezplatny, to bedzie ciagle oblegany. I jesli ktos bedzie naprawde w potrzebie, to nie bedzie mial miejsca zaparkowac nawet na 10 minut, by np. zranione dziecko przywiezc do szpitala."
~Małgoś 16-01-2014 15:39
Niech szpital sobie pobiera opłaty od wszystkich innych interesantów, ale od pacjentów niech się odpinkoli, bo nie ma takiego prawa. I kto .... za to, że taksówkarze zajmują tam miejsca parkingowe godzinami pod samym wejściem za darmo???
~ 16-01-2014 16:20
160, to takie nieistotne, jakie szpitale są w hagen,sragen czyli niemczech, istotne natomiast jest , w tym dla mnie, kto bierze kasę w jg szpitalu za parkowanie,i czy stosowana procedura jest legalna, bo wiem,że nie wszystkie procedury stosowane przez szpitale są etyczne i legalne. Jeśli proceder jest legalny to trza płacić,jeśli nie , to należy z tym skończyc.A jeśli jakaś mamulka z dzieciulkiem zechce skorzystać z onego szpitala ,przyjedzie taksi.
~ 16-01-2014 17:35
Owco zacna, podoba mi sie twoje nazywanie onej po numerze. Nie powiem z czym mnie sie to kojarzy, bo wiesz dobrze sama, powiem jeno że brzmi właściwie.
~jelen szpita 16-01-2014 20:45
Jakie karnety????????? Pytałem i wiem, że nie ma karnetów jeszcze. Może zmniejszyć pensje administracji szpitala, NFZ-towi i parę baniek będzie.
~Henijo 16-01-2014 21:16
Nie wiem czy wiecie,ale nawet Honorowi Krwiodawcy w dniu oddania krwi też muszą płacić za parkowanie.Czas jaki poświęcamy na oddanie krwi to ok 2-2,5 godz. Wychodzi więc na to,że oprócz krwi ,pobierają od nas niezłą kasę! Ciekawe- pewnie niedługo zacznie się biadolenie ,że ubywa krwiodawców...
~K_asia1 17-01-2014 9:01
Nie cierpię farbowanych podmywaczek niemieckich tyłków wypowiadających się na Jelonce. Dla mnie to leczenie kompleksów.
~betiblu 17-01-2014 17:13
No to, że muszą płacić honorowi dawcy krwi za parking to jest największy skandal w skali kraju! To już jest sprawa dla prokuratora! Czy w tym mieście nie ma nikogo, kto by pociągnął tych ... cenzuralnych słów brak... do odpowiedzialności karnej za to przestępstwo? Hej, "władze" miasta - obudźcie się!
~romi 17-01-2014 22:38
płace zus i podatki dla czego mam jeszcze płacić za parking który należy do miasta jeleń w herbie to nie powód że by walić nas w rogi
~danielosmax 19-01-2014 18:59
Jelenia Dziura ..... Nic dodać nic ująć. Miasto bez perspektyw
~draństwo 19-01-2014 21:47
Co się ... dzieje w tym mieście ?!. Na fontanny i poniemieckie parki wydają lekką ręką ponad 100 mln zł . i jednocześnie żebrzą o datki od najbardziej pokrzywdzonych ?!. To już jest jak horror !. Może czas zawiadomić Brukselę ?. Albo prosić o pomoc Putina ?!. Diabli wiedzą .
~jas 20-01-2014 6:53
Dziady nie dziady ,ale placic za parking przy szpitalu to chyba lekka przesada.Nie dosc ze ludzie zostali pokarani przez los to jeszcze dobieraja sie do ich i tak nadwatlonych portfeli tzw.hieny cmentarne.Sa przeciez sytuacje ze ludzie musza byc po kilka razy dziennie w szpitalu a dla nich kazda zlotowka sie liczy.Nie kazdy jest dyrektorem szpitala co lezy na kasie !!!.Wstyd panie dyrektorze szpitala - pan jest dyr.szpitala czy parkingu? bo moze cos zle zrozumialem!
~ 20-01-2014 10:16
Wybory ida PAMIETAJCIE
~ 20-01-2014 10:19
Wczoraj Jelenia Gora byla znowu w ty. Cala polska sie smieje z Jelaniej Gory.------NO TO JESTESMY SLYNNI.---ABY ZYLO SIE LEPIEJ--ale wsyyd.
~amka 20-01-2014 14:15
Prezydent Marcin Zawiła umorzył należności podatkowe tzw. szpitala wojewódzkiego, sięgające rocznie kwoty ok. 300 tys. złotych. – Mamy świadomość, w jakiej sytuacji jest służba zdrowia – mówi., to dlaczego musimy płacić za parking przy szpitalu, przecież i tak to nie poprawi służby medycznej w szpitalu.
~danielosmax 20-01-2014 16:19
Jelenia Dziura...
~.]-]mamcia 20-01-2014 19:36
bzdura szpital jest od leczenia a nie od pobierania oplat za parking żeby chociaż był szczeżony
~Ona 21-01-2014 1:00
Ciekawa jestem czy pod każdym szpitalem w kazdym mieście ,trzeba płacić za parking?Ci ktorzy tu wypisuja glupoty typu plać za parking, dziady- itp.Wstydzilibyście się taki głupoty wypisywać , w tym miejscu nikt nie chodzi na zakupy i nikt w tym szpitalu nie jest dla przyjemności a jeszcze sie takie osoby ograbia.Ludzie nie dajcie , brawa dla odważnej pani, więcej takich osób to niebyłoby u nas zle
~betiblu 21-01-2014 17:34
WOŚP wspomogła już ten szpital w sumie 1.433.322,7 zł. A przecież to są też nasze datki. Urząd Miasta nie tylko umarza co roku podatki od nieruchomości, ale także partycypuje w zakupie sprzętu za grube tysiące - i to też są pieniądze mieszkańców. Tak więc pobieranie od nas opłat za ten nieszczęsny parking, to nieetyczne, bezprawne wymuszenie.
~zdruzgotana 21-01-2014 22:38
Jaki Szpital takie cyrki,w tym szpitalu nie dość że płacisz za podstawowe wyniki badań to jeszcze za parking złodzieje wykończą się własną bronią jak zaczną wypłacać odszkodowania za zarażanie bakteriami ludzi którzy w dobrej wierze przychodzą tam się leczyć jedno wielkie bandyctwo!!!
~ 22-01-2014 15:53
to jest wręcz chore.. jestem osobą niepełnosprawną, mam kartę parkingową. powinien być wjazd za darmo, w końcu są koperty. Gdy podszedł Pan Parkingowy przy wjeździe i spytałam dlaczego musimy płacić, skoro jest karta, powiedział jasno,że takie zarządzenie dyrekcji, a gdy spytaliśmy co z osobami niepełnosprawnymi, odpowiedź była następująca: każdy musi płacić, najwyraźniej nie interesują ich chore osoby. Nie dość,że w tym szpitalu mi zdrowie zniszczono trwale i mam nieprzyjemności na wiele lat,to nawet gdy człowiek chce się leczyć, czy leki z apteki odebrać, to trzeba płacić. nie patrzą ile jest ludzi cierpiących :( niby służba zdrowia, a zamiast na dobro pacjentów choć raz zerknąć, liczą się tylko pieniądze :(
~ 23-01-2014 1:33
Kwestie związane z otrzymaniem karty parkingowej reguluje ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 r. Nr 108, poz. 908, z późn. zm.). Znajdziemy tam wzmiankę o bezpłatnym parkowaniu. Jak to się ma do opłat?
~ja555 23-01-2014 14:16
Trochę małe nieporozumienie z tym wjazdem na 15 minut. Można pobrać bilet z jednej strony, wysadzić kogoś i przyłożyć ten sam bilet z drugiej strony parkingu bez konieczności wychodzenia do szpitalnej maszyny. Robię tak cały czas i działa. A poza tym to kretyński pomysł, popieram Wasze zdanie, typowe złodziejstwo!
~ 23-01-2014 22:40
Ale zauważ, że niektórzy podwożący chorą osobę muszą jeszcze ją odprowadzić (bo słaba, utykająca czy coś) np. na 4 piętro, oddać pod opiekę pielęgniarek, zamienić kilka słów z lekarzem itp. - wystarczy trochę wyobraźni - i co? w życiu nie zdążysz - żeby się zmieścić w 15 darmowych minutach, to masz bliską schorowaną osobę podrzucić jak tobół na progu i szybko, szybko z powrotem, bo bezlitosny automat parkingowy zedrze z ciebie jeszcze jeden podatek, na ch.. wie co?
~ja555 24-01-2014 13:05
Jasne! Masz całkowitą rację! Jeszcze powinni dodać opłatę za przyjęcie na oddział, klimatyczne i opłatę za toalety.
~Prawda i już 25-01-2014 15:15
Bo w szpitalu 40% lekarzy, pracują ZŁODZIEJE!!! Za nic mają drugiego człowieka nie leczą tak jak mają leczyć zachowują się egoistycznie do drugiej osoby. Tylko za kasę są życzliwi. Banda egoistycznych zuchwałych ludzi, przez takich jak oni w Polsce umierają matki w ciąży, dzieci ludzie starsi. Wystarczy włączyć radio telewizje niemal codziennie się dowiadujemy jak umierają ludzie którzy nie są przyjmowani na czas ani leczeni.. Chory kraj. A te szlabany to jest najgorsze chamstwo jakie mogło być.
~Krecik 1-08-2018 0:40
Do gach. Ciebie nie tac ani na auto ani na normalny mądry komentarz🤣

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kwiaty przy Mieczach Piastowskich

Zygzakiem po ulicy

Czernow, Machałek i Obaz byli za ogromnymi podwyżkami – dla siebie

Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Pięknie i smacznie pod Śnieżką!

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
596
Tak
26%
Nie
71%
Nie wiem
4%