MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Kolejny kawałek asfaltu na Zabobrzu

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 2 sierpnia 2016, 8:22
Aktualizacja: 8:36
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Za kilka dni jedna z szutrowych dróg na Zabobrzu będzie już wspomnieniem. W jej miejsce pojawi się odcinek drogi asfaltowej. Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych położy bitumiczną masę przy ul. Kiepury 79 w Jeleniej Górze. Zdaniem dyrekcji zarządu dróg, to małe zadanie ma uporządkować kwestię skomunikowania tej części miasta, jednak według mieszkańców, to tylko pierwszy krok do zakładanego celu.

Chodzi o około 200 metrów. Wnioskowali o to m.in. radni, a także Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa. – To małe zadanie porządkujące kwestię skomunikowania Zabobrza – wyjaśniał Czesław Wandzel, dyrektor MZDiM.

Jednak zdaniem mieszkańców budowany odcinek drogi asfaltowej powinien się łączyć z innymi ciągami komunikacyjnymi. - Ten obszar Zabobrza jest jedną wielką ślepą uliczką - mówi Zbigniew Milczarek, mieszkaniec Zabobrza, który pracuje w jeleniogórskim MZK. – Te osiedlowe uliczki nie łączą się ze sobą, przez co mieszkańcy muszą krążyć, błądzić i zawracać. Budowany obecnie kawałek ulicy Kiepury powinien zostać połączony z ul. Małcużyńskiego, wtedy by służyły większej liczbie kierowców, a nie tylko mieszkańcom tych bloków. Na Zabobrzu naprawdę wiele jest do zrobienia, szczególnie w kwestii organizacji ruchu. Jedną z największych bolączek dla mnie jako kierowcy autobusu MZK, jest skrzyżowanie ul. Sygietyńskiego – Kiepury, gdzie z ul. Sygietyńskiego wyjeżdżam jako ostatni od lewej strony. Muszę tam przepuścić pieszych i wszystkie inne samochody. Czasami czekam po 5-10 minut, by włączyć się do ruchu. Moim zdaniem rozwiązaniem problemu by było zrobienie z ul. Sygietyńskiego głównej drogi – dodaje kierowca.

A prace przy nowo budowanym odcinku drogi przy ul. Kiepury 79 mają się zakończyć w tym tygodniu. – Już zrobiliśmy podbudowę drogi, a w najbliższych dniach położymy asfalt – mówi Kacper Gołebski, inżynier budowy z Jeleniogórskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych.

Inwestycja będzie kosztowała ponad 100 tys. zł. W tej cenie jest również zagospodarowanie poboczy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Powstaje dom pielgrzyma

Wybiorą sołtysa

Roboty na Dworcowej

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~kassk 2-08-2016 10:34
Tak tak polaczcie sie z Malcuzynskiego a pozniej bedziecie stawiac szlabany bo taki ruch tam bedzie na Jezow :)
~ 2-08-2016 12:47
Puścić tam przegubowe autobusy, bo skoro tłuką się pod oknami na Kiepury, to i tam mogą!
~l,l 2-08-2016 12:56
Idzie dobra zmiana, bęęędzie pięęęęknie.
~ok, do wyżej 2-08-2016 17:52
prosimy jeszcze zaasfaltować wszystkie okna i drzwi w tych budynkach! trawy nas poboczach już nie potrzeba siać, psy nie będą miały gdzie sikać i s...ać...pozostanie po nas kupa betonu, asfaltu i smrodu...dobra zmiana niesie takie piękno dla narodu!..bęęędzie pięęęęknie....;)
~Boss 3-08-2016 7:08
Prościej napisać wybudowaliśmy parking wiadomo dla czyich potrzeb bo z drogą nie ma to nic wspólnego po za tym wszędzie są tam tablice teren prywatny zakaz parkowania szlabany i blokady które uniemożliwiają normalny przejazd skoro już to powstało zlikwidować miejsca parkingowe między blokami i zrobić normalny wyjazd w lewą stronę nie tylko w prawo w stronę żabki ułatwi to komunikację w tym rejonie wydaje się publiczne pieniądze niech rozwiązania służą wszystkim
~Obserwer 3-08-2016 11:13
Jelenia Góra słynie z partactwa i nie do końca przemyślanych decyzji i nie dotyczy to budowy dróg ale to ma przełożenie w wielu inwestycjach miasta . Park Zdrojowy 17 ml zł . Stadion . Obwodnica południowa Jel Góry 3 etapy jest jeden .pozapadane studzienki w nowo budowanych drogach . Ulica Różyckiego czy Nadbrzeżna czy droga przez celwiskozę,fatalny stan ul Wolnsci wąskie gardło w cieplicach od Korony do Osiedla 20 lecia brak połączenia z Bolkowem i nową S3 Termy Cieplickie , Zaniedbane centrum i Pierwszego Maja , Co po Kilińskim , Mosty które wołają o ratunek- najlepiej zrobić zwężki .Brud , Menelstwo wszechobecne i s..jące psy z bezkarnymi właścicielami . Można wymieniać i wymieniać braknie miejsca

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie na nowy sprzęt

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Odkrycia w kościele

O bezpieczeństwie

70 drzewek na jubileusz 70–lecia PTTK

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
215
Tak
40%
Nie
49%
Nie wiem
10%