MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Kolejni strażacy wyjechali walczyć z wielką wodą

Wiadomości: JELENIA GÓRA / KRAJ
Piątek, 21 maja 2010, 10:33
Aktualizacja: 10:34
Autor: Angela
Fot. agrzywacz
Ośmiu kolejnych jeleniogórskich strażaków wyjechało wczoraj do Wrocławia, gdzie całe popołudnie i noc pracowali nad rozkładaniem wałów przeciwpowodziowych przy osiedlu Kozanów, gdzie fala powodziowa ma dotrzeć jutro. Strażacy nad umacnianiem wałów będą pracowali też dzisiaj. Dowodzi nimi starszy kapitan Jan Daliwdowicz.

Ósemka strażaków z 41 osobowej kompanii gaśniczej z Jeleniej Góry dojechała do Wrocławia wczoraj około godziny 16.00. Od tego czasu wraz ze strażakami z innych miejscowości pracowali oni przy przygotowywaniu osiedla Kozanów do nadejścia fali powodziowej. Strażacy pracowali bez ustanku do piątej rano. Dzisiaj znowu ruszyli do umacniania i podwyższania zapór przeciwpowodziowych.

Jeleniogórscy strażacy we Wrocławiu mają zostać wstępnie do jutra, jednak o terminie ich powrotu do Jeleniej Góry zadecyduje poziom wód i sytuacja na miejscu.

Trzech innych jeleniogórskich strażaków ze specjalistycznej grupy wodno – nurkowej dwa dni wcześniej wyjechał do Oławy, gdzie ewakuują ludzi i mienie, dowożą żywność i wodę mieszkańcom odciętym od świata oraz układają wały przeciwpowodziowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Znowu próba wyłudzenia pieniędzy od seniorów

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Uwaga na oszustów – podają się za funkcjonariusza CBŚP

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Obywatel 21-05-2010 11:06
Dziwi mnie fakt że jeszcze nie został ogłoszony stan klęski żywiołowej mimo że woda zaczyna zalewać coraz więcej miast, priorytetowym zadaniem jest ratowanie obywateli i ich dobytku a nie termin wyborów prezydenckich. Ta klęska żywiołowa jest jak test dla kandydata z ramienia PO Bronisława Komorowskiego jak radzi sobie w stresującej sytuacji kryzysowej.
~czepek 21-05-2010 11:57
A gdzie żołnierzyki się podziały? Teraz to oni są zawodowcy i już nie mogą robić nic pożytecznego. Swoją droga prokurator powinien rozliczać po kolei samorządowców, którzy nie dopilnowali odbudowy czy remontów wałów.
~Iza 21-05-2010 17:11
Obywatelu, a w czym konkretnie ogłoszenie stanu klęski miałoby pomóc? Woda od tego opada, czy szlam sam się szufluje? Jedyne, co widzę, to możliwość przymusowego zagonienia np. bezrobotnych do łopaty, ale ilu strażników musiałoby ich pilnować, żeby cokolwiek zrobili? Jak ktoś CHCE popracować przy wałach, to już tam jest, bez ogłaszania czegokolwiek.
~odp do Obywatel 21-05-2010 18:34
Jesli zostanie stan kleski zywiolowej to wtedy wybory beda musialy zostac przeniesione... tak jak to mowi konstytucja RP... Dlatego tez ta zwloka...
~@ 21-05-2010 21:29
Niestety - cięgi zbiera aktualnie panujący Premier - a to przecież skutek conajmniej 20 letniego zaniedbania kilku poprzednich rządów...Jak trudno wyciągnąć wnioski z tragicznych zdarzeń! To przypomina sytuację...wojskowego lotnictwa transportowego...
~ 22-05-2010 14:17
Dzięki Bogu,a może jakieś innej Opatrzności mamy Straż Pożarną.To jedyna Instytucja która wie co ma robić bez proszenia i zbędnych ceregieli.Kochajmy Staż Pożarną,bo okazuje się że tylko na nich możemy liczyć.Czapki z głów PANOWIE.
~domino1 22-05-2010 22:08
tylko czemu przekręcono nazwiska Jaśka?????

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Złodziej zatrzymany

Tak nie wolno parkować!

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
276
Tak
47%
Nie
41%
Nie wiem
12%