MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 2 lipca
im. Marii, Urbana

Kolejni jeleniogórscy policjanci ratownikami

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 28 listopada 2017, 7:16
Autor: 112
Fot. Użyczone/KMP Jelenia Góra
Dwóch jeleniogórskich policjantów ukończyło kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy i otrzymali tytuł ratownika. Kurs trwał 66 godzin, a prowadzony był przez wykwalifikowaną w tym zakresie firmę. Są to już kolejni funkcjonariusze z tytułem ratownika w garnizonie jeleniogórskim.

W Jeleniej Górze zakończył się 26 listopada kolejny kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy. Zajęcia odbywały się na Uniwersytecie Ekonomicznym. Udział w nim wzięło dwóch jeleniogórskich policjantów: st. sierż. Stanisław Zawół i st. sierż. Bartosz Burdek z Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej Górze.

- Kurs trwał 66 godzin podczas, których funkcjonariusze zapoznali się między innymi z procedurami udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy, z resuscytacją krążeniowo-oddechową, poznali zasady postępowania z osobą nieprzytomną, a także zapoznali się z innymi procedurami , które mogą wykorzystać w codziennej służbie – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Policjanci uzyskali tytuł ratownika, który po trzech latach podlega recertyfikacji. Są to już kolejni ratownicy w garnizonie policji jeleniogórskiej. Tytuł ratownika posiada 38 funkcjonariuszy pełniących służbę w pionie prewencji i ruchu drogowego.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zderzenie z motocyklem

Drastyczne billboardy

Policjanci poszukują właścicieli przedmiotów ze zdjęć

Plaża nad Bobrem otwarta

Rondo – czy w tym roku się uda?

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Jest absolutorium, czy będzie referendum?

Za nieprawidłowe oznakowanie – mandat

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
963
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%