MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kolejne zmagania maturzystów

Wiadomości: Dolny Śląsk
Czwartek, 5 maja 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 21 stycznia 2006, 10:19
Autor: Polskie Radio Wrocław 96,7 MHz
Około 24,5 tysiąca dolnośląskich maturzystów napisze dziś egzamin z języka polskiego. Uczniowie mają do wyboru dwa poziomy trudności. We Wrocławiu egzamin napisze około 8 tysięcy osób. Jutro zdawać będą pisemny język angielski. Niektórzy zdają maturę międzynarodową.

Chemia i język angielski to przedmioty, z których w czwartek test piszą maturzysci zdający maturę miedzynarodową. W V LO we Wrocławiu na taki egzamin zdecydowało się 32 uczniów. Alicja Bulsiewicz, jedna z abiturientek, podchodzi do testów bardzo spokojnie.
Egzamin z chemii to już drugi etap testu z tego przedmiotu. Angielski zdają, ci uczniowie, którzy traktują ten jezyk jako ojczysty. Międzynarodowa matura potrwa 3 tygodnie.
Prawie 3 godziny mają zaś maturzyści na napisanie podstawowego egzaminu z języka polskiego. Na uczniów czekają dwie części - czytanie tekstu ze zrozumieniem i wypracowanie na jeden z dwóch tematów. Maturzyści, którzy zdecydowali sie zdawać jezyk polski także na poziomie rozszerzonym, po przerwie przystąpią do drugiego etapu. Uczniowie będą musieli analizować tekst literacki.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Giną woreczki na psie odchody

Dużo drożej za śmieci

Co z tym SOR–em?

Stypendia dla przyszłych pielęgniarek

Wielkie cięcia na Polanie Czarownic

Bulwar niemal gotowy

W środę kontrole w centrum

Tak się nie robi!

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
899
Tak
21%
Nie
76%
Nie mam zdania
3%