MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kolejne zamieszanie z odjazdami autobusów MZK

Wiadomości: Region
Piątek, 28 października 2016, 7:25
Aktualizacja: Sobota, 29 października 2016, 8:33
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Mieszkańcy gminy Mysłakowice pracujący z zakładach funkcjonujących w jeleniogórskiej strefy ekonomicznej (w tym z firm Mainer i Drexmailer) po zmianach rozkładu jazdy autobusów MZK wprowadzonych od 1 października mają problem z dostaniem się do domu. – „Trójka” odjeżdża teraz minutę przez końcem naszej zmiany, a żeby zdążyć na „Jedenastkę” mamy 2,5 minuty, by dobiec do przystanku – skarży się Justyna Brzóska z Dąbrowicy.

Jak mówi Justyna Brzóska, problem dotyczy kilkunastu osób przede wszystkim z gminy Mysłakowice, ale nie tylko. W tej sprawie zainteresowani złożyli pisma do Wójta Gminy Mysłakowice, jak i Urzędu Miasta w Jeleniej Górze, ale jak twierdzą - nie otrzymali żadnej odpowiedzi.

- W przypadku linii nr 11, autobus odjeżdża z przystanku „Trasa Czeska” o godz. 13.59, a my kończymy zmianę o godz. 14.00 – skarży się pani Justyna. – Kiedyś autobus odjeżdżał o godz. 14.16. Druga sprawa to linia nr 3 – z przystanku na ul. Karola Miarki autobus odjeżdża o godz. 22.24 i ludzie mają 2,5 minuty, by dobiec z zakładów pracy na autobus, a kiedyś autobus odjeżdżał o godz. 22.30 i tak było dobrze, więc po co te zmiany? – dopytuje Czytelniczka.

Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jeleniej Górze informuje, że: „żadna zmiana rozkładu jazdy MZK, dotycząca kursów poza granice Jeleniej Góry, a nawet ta, która dotyczy kursów „przesiadkowych” w granicach Jeleniej Góry nie jest wdrażana bez porozumienia z gminą, której ona dotyczy”.

- Stąd zainteresowanych mieszkańców prosimy o to, by zwracali się do Urzędu Gminy w przypadku wniosków o zmianę kursów. Gmina jest bowiem płatnikiem należności dofinansowania przewozów i z tego m.in. tytułu każdorazowym konsultantem wszelkich zmian w rozkładzie jazdy – informuje C. Wiklik i dodaje: „Chcąc zapewnić możliwie wygodny powrót z pracy mieszkańcom Gminy Mysłakowice, zatrudnionym w tzw. Strefie Aktywności Gospodarczej, po II zmianie (po godz. 22.00) skorelowano trasy i rozkłady jazdy linii nr 21 oraz linii nr 3. Odjazd autobusu linii nr 21 z przystanku „Spółdzielcza” godz. 22.16, dojazd do przystanku Różyckiego - Ogińskiego („Rondo”) o godz. 22.32 umożliwia przesiadkę na autobus linii nr 3, odjeżdżający o godz. 22.39 w kierunku Mysłakowic.

Pasażerowie wysiadający z pojazdu kursującego na linii nr 21 mają siedem minut, by móc przesiąść się do autobusu linii nr 3 na przystanku po przeciwnej stronie ulicy. Przesiadka przy „Rondzie” jest rozwiązaniem korzystnym także dlatego, że infrastruktura przystanku jest rozbudowana. Istnieje tu podświetlona wiata przystankowa, biletomat czy tablica z tzw. dynamiczną informacją pasażerską. To wszystko sprawia, że ta lokalizacja jest – naszym zdaniem - wygodniejsza i bezpieczniejsza dla pasażerów, niż przesiadka w poprzednim miejscu na przystanku Osiedle Pomorskie/Okopowa, która tych instalacji nie posiada. A przy okazji informujemy, że do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska nie wpłynął żaden formalny wniosek, czy zapytanie dotyczące opóźnień na linii nr 3, natomiast na telefoniczne zapytania udzielane były na bieżąco odpowiedzi.

Co do linii nr 11: w najbliższym czasie przewidywana jest modyfikacja rozkładu jazdy, właśnie na wniosek mieszkańców gminy, po konsultacji z władzami samorządu Mysłakowic. Do jej wdrożenia niezbędne jest jeszcze uzyskanie wymaganych ustawowo zezwoleń, co może potrwać kilkanaście dni.

Planowane w tym przypadku jest przesunięcie kursu z przystanku Goduszyn Górny z godz. 13.54 na godz. 14.22, wówczas autobus linii nr 11 dojedzie na przystanek „Trasa Czeska” o godz. 14.27, a na przystanek „Wojanów Bobrów” – o godz. 15.12, co powinno rozwiązać problemy pasażerów”.

Ogłoszenia

Czytaj również

O górach w Przystani Twórczej

Studenci dzieciom

Start Rady Seniorów

Komentarze (24) Dodaj komentarz

~ab+ 28-10-2016 7:33
To trzeba wniosków nie wystarczy myślenie? Jak zwykle durne tłumaczenia .Tak się traktuje obywateli;;Czarne protesty pokazały, że część społeczeństwa jest niewyedukowana i nie wie, czym jest aborcja - powiedział Stanisław Karczewski
~Kolega z firmy 28-10-2016 8:07
Autor tekstu to totalny ignorant! Poprzekręcał nazwiska i nazwy zakładu! Czy chodzi o nieuctwo, ignorancję, czy ograniczenie umysłowe?
~ 28-10-2016 8:41
Jak zwał tak zwał. Niemieckie montownie - w ogóle nie powinno ich tu być. Sprzedaliśmy się, bez wojen niemcy nas podbili.
~JAPKO 28-10-2016 9:17
Świetnie , skorelowali rozkład jazdy tak żeby sie autobusy łączyły. cudnie. Mieli ludzie normalne godziny odjazdu to jakiś ambitniak chciał zmienic świat i tak oto zaczął od zmiany rozkładu. Z głową zmieniacze rozkładu! Świat powinno się zmieniać na lepsze
~Z 28-10-2016 9:33
Auta kupcie i po sprawie
~ 28-10-2016 9:33
Najwazniejsze ze wojt ma sie dobrze i ma ciepla posadke,a co go obchodza problemy plebsu ;) On sobie rzadzi jak chce i jak sie jemu podoba,o!
czlowiekpuszcza 28-10-2016 10:17
A dlaczego zmieniono rozkład jazdy MZK? Może po to aby po domach mogły pracowników rozwozić prywatne firmy busiarskie? Jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o kasę. Skoro mamy już te montownie, to warto aby pracownicy zarabiali więcej trochę tak aby nie trzeba było ściągać Ukraińców. Jeśli te firmy posiadają jakieś zwolnienia z podatków i nie zatrudniają Polaków to o co tutaj chodzi? Nie ma ludzi do pracy? To podnieście im pensje.
~wtf?? 28-10-2016 11:00
To są jeszcze w tym kraju tacy co jeżdżą MZK??Ciekawe bo pod każdą chałupą stoi po min. trzy auta..a drogi w mieście zakorkowane jak w Indiach.
~ 28-10-2016 11:18
Drex niech wam zapewni transport ! Płacą trzy razy mniej niż w Niemczech, to może ich będzie stać?
~18 sqandal 28-10-2016 11:21
..... < potrzeba kilku dni aby zmienić o 5 minut rozkład jednego czy dóch autobusów > ... no tak musi być uchwała a starcxył by długopis..... fajne to i smieszne
THX1138 28-10-2016 13:01
21 odjeżdża dopiero o 14:16 / 22:16 ? to jakiś żart , bo sobie niektórzy muszą faję zapalić po pracy ? a niech sobie w domu po przyjeżdżie palą. Przesunąć odjazd 21 ze Spółdzielczej na 14:06 / 22:06, a z innymi autobusami to jest jeszcze problem taki że nigdy punktualnie nie przyjeżdżają z powodu korków w mieście: zlikwidować sygnalizację świetlną w kilku miejscach i zrobić kładki dla pieszych (bo jak mam 2-3 razy czekać na zielonę by się przedostać przez 1 jezdnię tak jak na ul. J Pawła 2 to szlak mnie trafia) i sypać siarczyste mandaty pajacom którzy zapominają że mają nogi i do sklepu odległego o 100m samochodem jeżdzą
~ 28-10-2016 13:14
Tak jest jak pracownicy Mainer i Drexmailer chcą to MZK niech zrobi zmiany -buhahahahaha
~ 28-10-2016 13:44
Pracowałem tam, za 1 niemca stawiali 5 Polaków.
~Dyszaaaa 28-10-2016 14:15
Drexmailer? Naprawdę tak się nazywa ta firma?
~do 13:14 28-10-2016 14:48
płacą w biletach oraz podatkach na MZK no to zgodnie z przysłowiem "klient nasz pan" raczej mają prawo żeby się domagać by MZK dostosowało się do ich potrzeb tym bardziej że to instytucja użytku publicznego a nie jakaś prywatna firma nastawiona na zysk
~??? 28-10-2016 15:54
"płatnikiem należności dofinansowania przewozów" no to ja sie nie dziwie, ze nie moga sie dogadac. Chlopie do dzieci tez tak mowisz?
~Niestety 28-10-2016 17:14
Rozkład jazdy autobusów jest kolokwialnie mówiąc ustalany zza biurka, czysto teoretycznie, a czy i jak ludzie dojadą, to nie nasza broszka. Ostatnio usłyszałam od znajomej, że jedynka, która kursuje rano przez osiedle Czarne, jest przepełniona, ale o podstawieniu kolejnego autobusu już nikt nie myśli, bo i po co?. Dojazd do Mysłakowic, jest niczym wygrana na loterii. Większość to kursy do Przybocznej albo do Bukowca przez Mysłak. Szkoła i Kostrzyca Szkoła. Chciałam dojechać na dwunastą do lekarza do Mysłakowic z Zabobrza, ale połączenie tylko do Przybocznej, tak więc pojechałam PKSem - bez łaski. Łatwo powiedzieć, kupcie sobie auta, załatwiajcie te sprawy z wójtem. Nie tędy droga. Nie jedziemy darmo, a więc rozkład powinien być ustalony w oparciu o analizę potrzeb mieszkańców.
~alex 28-10-2016 18:17
Nowy oręża, nowa organizacja.Nietrafione decyzje,pomieszane z poplątaniem.Strach do autobusu wejść 😉...Niewiadoma gdzie wywiezie 😜.I te konkursy na najlepszego kierowcę.Biedna firma jak. . Zatrudnia emerytów +65.A odpowiedzialność za nas pasażerów.Kupione badania...ech. Strachem przed sobą firma stoi.😢
~zgred 28-10-2016 19:14
To Fakt w MZK robi się coraz gorsze dziadostwo z nowym kierownikiem -kolesiem na czele
~Jel.. 28-10-2016 20:21
te minutowe przesiadki to porażka generalnie często autobusy są opóźnione
~mariann 28-10-2016 20:35
To przecież w interesie MZK. Chcą zarabiać ? Niech wożą pasażerów i ułożą rozkład jazdy tak, aby było ich jak najwięcej.
~l.j. 29-10-2016 14:53
Powtarzające się pytanie dlaczego linia 21 nie może być przyśpieszona o 10 minut tak jak w poprzednim rozkładzie, dlaczego ludzie dojeżdżający do pracy muszą biec ażeby się nie spóżnić, do tego zawsze przejeżdża pociąg i korek robi się niemożebny. Taka propozycja może by Pan Prezydent przejechał się tym autobusem i może to przekona. Przerzucanie odpowiedzialności a to wójt a to jakieś inne uwarunkowania to tylko mydlenie oczu, urzędnicy niechaj wyjdą z urzędu a może nasi dzielni radni tak by się zainteresowali tą sprawą.Ważna zmiana to uruchomienie linii nr 28 Cieplice-Goduszyn i wozi powietrze za nasze pieniądze. Do THX1138 nie masz pojęcia o czym piszesz, idż na spacer.
~zzz 29-10-2016 17:11
co zmiana rozkładu to gorzej.Mieszkańcy gminy Mysłakowice dzięki swojemu wójtowi zaraz będą z buta chodzić do Jeleniej bo już mało ich jest.Rano autobus nr 3 jest o 10 a następny o 13 a w sobote to ludzie w tej gminie nie pracują bo nie ma żadnego autobusu aby dojechać na godz 6 do pracy Wójt w ogóle nie reaguje na interwencje swoich mieszkańców on przecież nie dojeżdża autobusem .Tak mało autobusów jeszcze nigdy nie było.
~Niestety 29-10-2016 23:29
Włodarze mają samochody, a więc nie obchodzi ich los mieszkańców. Można jechać PKSem, jednak ten nie dociera wszędzie. Mieszkańcom/ uczniom opłaca się więc zakupić bilet miesięczny, tym bardziej, że cena dojazdu do Jeleniej wynosi tyle samo, ile kurs w samym mieście - 3 zł. Najlepszym rozwiązaniem to właśnie bezustanne "deptanie" wójtowi i osobom odpowiedzialnym po piętach, aż będą mieli już dość. Współczuję mieszkańcom Mysłakowic. Sama bezskutecznie próbowałam dojechać MZK na wizytę do lekarza. Dojechałam PKSem.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zamiany w przepisach wyborczych  

Opłata za odpady – za dzieci też płacimy

Ogołocili drzewa

Wszyscy za strajkiem

Miedzianka Fest w sierpniu

Sonda

Czy wszystkie handlowe niedziele powinny wrócić?

Oddanych
głosów
613
Tak
62%
Jest dobrze, jak jest
14%
Nie
23%
Nie ma zdania
1%