MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kolejne wzmocnienia piłkarek Orlika

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 24 sierpnia 2017, 12:16
Aktualizacja: 12:33
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. archiwum
Orlik Jelenia Góra wzmacnia się przed startem rozgrywek III ligi kobiet (najniższa klasa rozgrywkowa). Po Joannie Płonowskiej – byłej reprezentantce Polski i zawodniczce Medyka Konin czy AZS–u Wrocław, do Jeleniej Góry przybędą również dwie piłkarki, które w poprzednim sezonie grały w drugoligowym Darborze Bolesławice Świdnickie.

Zarząd klubu Darbor Bolesławice Świdnickie w połowie sierpnia podjął decyzję o rozwiązaniu żeńskiej sekcji piłki nożnej, więc na rynku piłkarskim pojawiło się sporo doświadczonych zawodniczek, szukających klubu. Dwie z nich trafią do Jeleniej Góry. Nikola Żurawska gra w pomocy, a wcześniej występowała w AZS-ie PWSZ Wałbrzych. Z kolei Sylwia Przydacz gra w obronie. Jak nas poinformował prezes Orlika, w pierwszej kolejce (w Świdnicy) jeleniogórzanki zagrają jeszcze bez Płonowskiej, ale na inaugurację przed własną publicznością - była reprezentantka kraju zaprezentuje się swoim kibicom. Mecz 2. kolejki odbędzie w sobotę, 2 września o godz. 14:00 na boisku w Parku Norweskim.

Ustalono już terminy spotkań pucharowych wśród kobiet. Finał na szczeblu wojewódzkim zostanie rozegrany 20 września we Wrocławiu (rywalkami Orlika będą piłkarki trzecioligowej Ślęzy Wrocław), a zwycięzca awansuje do 1/16 finału na szczeblu ogólnopolskim, gdzie zmierzy się najprawdopodobniej z pierwszoligowcem. Gdyby jeleniogórzanki awansowały do fazy centralnej, ten mecz zostanie rozegrany 27 września na stadionie przy ul. Złotniczej.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Świętują Niepodległość

Studium na początek

Terma Liga już po raz piąty!O rozpadających się górach

Wypadek przy baniakach  

Radni KO przeciw kupcom?

Rywalki w przerwie zrezygnowały z gry

Derby dla Karkonoszy

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
830
Tak
63%
Nie
30%
Nie wiem
7%