MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Kolejne wzmocnienia piłkarek Orlika

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 24 sierpnia 2017, 12:16
Aktualizacja: 12:33
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. archiwum
Orlik Jelenia Góra wzmacnia się przed startem rozgrywek III ligi kobiet (najniższa klasa rozgrywkowa). Po Joannie Płonowskiej – byłej reprezentantce Polski i zawodniczce Medyka Konin czy AZS–u Wrocław, do Jeleniej Góry przybędą również dwie piłkarki, które w poprzednim sezonie grały w drugoligowym Darborze Bolesławice Świdnickie.

Zarząd klubu Darbor Bolesławice Świdnickie w połowie sierpnia podjął decyzję o rozwiązaniu żeńskiej sekcji piłki nożnej, więc na rynku piłkarskim pojawiło się sporo doświadczonych zawodniczek, szukających klubu. Dwie z nich trafią do Jeleniej Góry. Nikola Żurawska gra w pomocy, a wcześniej występowała w AZS-ie PWSZ Wałbrzych. Z kolei Sylwia Przydacz gra w obronie. Jak nas poinformował prezes Orlika, w pierwszej kolejce (w Świdnicy) jeleniogórzanki zagrają jeszcze bez Płonowskiej, ale na inaugurację przed własną publicznością - była reprezentantka kraju zaprezentuje się swoim kibicom. Mecz 2. kolejki odbędzie w sobotę, 2 września o godz. 14:00 na boisku w Parku Norweskim.

Ustalono już terminy spotkań pucharowych wśród kobiet. Finał na szczeblu wojewódzkim zostanie rozegrany 20 września we Wrocławiu (rywalkami Orlika będą piłkarki trzecioligowej Ślęzy Wrocław), a zwycięzca awansuje do 1/16 finału na szczeblu ogólnopolskim, gdzie zmierzy się najprawdopodobniej z pierwszoligowcem. Gdyby jeleniogórzanki awansowały do fazy centralnej, ten mecz zostanie rozegrany 27 września na stadionie przy ul. Złotniczej.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Stalowe rumaki w Karpaczu

Śmierć na żwirowni

Zwycięstwo w Jędrzychowicach!

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Najcenniejsze kurioza w cieplickim muzeum

Derby Jeleniej Góry na remis

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
304
Tak
39%
Nie
56%
Nie wiem
6%